ISSN 1336-6491 | Online: 2092 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15862)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10406)

Slováci na podujatí UEM Aple Adria v Brne

Pridané: 14.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1718 [Šport - Cestné Motocykle]

Na Masarykovom okruhu v Brne pokračoval medzinárodný sriál UEM Alpe Adria Championship druhým tohtoročným podujatím.

Jakub Jantulík

V triede Superstock 600 sa predstavil s podporou tímu Maco Racing na Yamahe R6 aj slovenský pretekár Jakub Jantulík, pre ktorého to bolo druhé vystúpenie s motocyklom do 600 cm3.

O tom, že sa Jakub v novej triede čoraz viac udomácňuje svedčí aj jeho progres, keď behom troch dní dokázal zlepšiť svoj najlepší čas o osem sekúnd na hodnotu 2:10 min a v pretekoch v konkurencii troch desiatok jazdcov obsadil 11. miesto. Keďže po prvýkrát štartoval s licenciou Českého svazu motocyklového sportu, tak získal aj body za piate miesto do hodnotenia majstrovstiev Českej republiky.

Jakub Jantulík: „V piatok sme využili štyri tréningy na nastavenie motocykla. V sobotu ráno malo v prvej kvalifikácii pršať, ale zozačiatku bolo sucho, a tak sa mi oproti piatku podarilo zrýchliť, škoda, že v závere začalo popŕchať, mohlo to byť ešte lepšie. Druhá kvalifikácia sa šla na z polovice mokrej trati, čas sa nedal zlepšiť a keďže nemalo význam riskovať nejaký pád, tak sme ju radšej vypustili. Štart do pretekov mi príliš nevyšiel, ale potom som sa do toho dostal, opäť som si zlepšil čas, takže som veľmi spokojný. Tím pracoval skvele, motocykel bol pripravený výborne, takže moja vďaka smeruje práve k tímu Maco Racing.”

Tomáš Svitok - Svitkova vydarená brnianska generálka

Cez víkend sa na Masarykovom okruhu v Brne konalo druhé podujatie medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria, kde sa predstavil aj slovenský tím SK Energy, ktorý brnianske preteky využil ako prípravu na podujatie Svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa na juhu Moravy uskutočnia 22. júla.

Na mieste pochopiteľne nechýbal ani slovenský reprezentant Tomáš Svitok, ktorý skončil v kvalifikácii na 9. mieste, no v samotných pretekoch sa ešte zlepšil a do cieľa prišiel šiesty, keď jeho nový tímový kolega Ondřej Ježek z ČR zvíťazil a druhý pretekár tímu, Talian Marco Bussolotti, obsadil ôsme miesto.

Tomáš Svitok: "Podarilo sa mi odštartovať na štvrtom mieste, v prvom esíčku som to ale prehnal. Jazdil som potom na šiestom mieste s veľkou stratou na Maklaua a Drobného, a tak som sa počas celých pretekov snažil na nich dotiahnuť. To sa mi dve kolá pred koncom aj podarilo a plánoval som na nich v poslednom kole zaútočiť. V nájazde do Schwantzovej zákruty som bol ale dlhý na brzdách a preto som sa už rozhodol ďalej neriskovať, povedal som si, že je lepšie je prísť do cieľa celý, ako poškodiť motocykel, ktorý je nachystaný na pre nás dôležitejšie podujatia. Svoj cieľ sme si v Brne splnili, mechanici mali síce veľmi veľa práce, ale každé ráno bola motorka stopercentne nachystaná, a za to im patrí moja vďaka. Myslím, že náš tím je výborný, sme skvelá partia a takisto medzi nami tromi pretekármi je správna zábava, ale aj správna rivalita. Fungujeme naozaj dobre, mám z toho dobrý pocit.”

Pridané: 14.05.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať