Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 522 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2020 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 4033
Áno, to sú terény kam patrí: 57% (2293)
Nie, južná amerika je super: 43% (1740)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (17 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (27)  [Verzia pre tlač] Tlač

12. Motoride stretko bude na jazere Izra v Slanských vrchoch

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.06.2013 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 8372 [Novinky - Pozvánka]

Tak ako som prisľúbil minulý rok na brehu Malého Dunaja, Motoride stretko sa po jedenástich ročníkoch po prvý raz dostane na "ďaleký východ". Pozvem vás do môjho kraja. Miesto kde budeme bývať a kempovať, je ešte 30 km východne od Košíc pri malebnom jazere Izra v Slanských vrchoch.

Seriál článkov - Motoride Stretko:

Kompletná pozvánka vrátane programu a registrácie:

08.08.2013 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 12417 [Novinky - Pozvánka]

-

Pozvánka: 12. Motoride stretko, 16. - 18. 8. 2013, jazero Izra, Slanské vrchy

Už len necelé dva týždne nás delia od 12.-teho ročníka turistického Motoride stretka. Tentoraz sa stretneme na východe v Slanských vrchoch na brehu malého jazierka a pojazdíme nádherné kopce Slovenského Rudohoria, prejdeme na Spiš, ochutnáme halušky, pozrieme si hrad a prejdeme sa popod najvyšší priehradný múr u nás.

 

O čo ide?

Už dvanásty ročník turisticky zameraného stretnutia pre všetkých priaznivcov stránky motoride.sk. Ak chceš vedieť viac, pozri si reportáže z minulých ročníkov. Na sobotu je pripravený spoločný výjazd. Nejde o žiadny komerčný motozraz s kopou programu, iba o stretnutie a spoločné jazdenie každý rok v inom kúte našej republiky.

16. - 18. 8. 2013, jazero Izra, Slanské vrchy

Jazero Izra je jazero v Slanských vrchoch na juhovýchodnom úpätí Veľkého Miliča (895 m n. m.). Leží v katastrálnom území obce Slanská Huta v nadmorskej výške 434 m n. m. Zaberá plochu 3,70 ha, maximálna dĺžka jazera je 250 m a šírka 212 m. Vzniklo zahradením doliny jedného z prítokov Izry - Malej Izry, zosuvom pôdy. Info: izra.sk

Mapa:

Pri jazere je vybudované malé rekreačné stredisko s chatkami, reštauráciou, mólom a požičovňou člnov. Jazero je pomerne malé, a tak sa voda v ňom relatívne rýchlo zohrieva. Keď sme tam boli "na prieskum" v júni, tak sa už ľudia veselo kúpali. Takže by ste nemali zabudnúť pribaliť ani plavky. Kto by zabudol, môže zobrať svoju polovičku na romantickú plavbu na člnku. Veľmi sa nenarobí, jazero je maličké.

Samotné jazero a areál je takpovediac "na konci sveta". Už prístupová cesta vedie po úzkej asfaltke (sem tam horšej kvality, ale druhá polovica je už s novým asfaltom) a vinie sa asi 10 km Slanskými vrchmi.

 Prístupová cesta cez Slanské vrchy, dokonca aj s novým asfaltom v druhej polovici
Prístupová cesta cez Slanské vrchy, dokonca aj s novým asfaltom v druhej polovici

Ubytovanie - chatky aj stanovanie

V areáli sa nachádza niekoľko chatiek priamo na brehoch jazera. 4 chatky sú zrenovované a pripravené na prenajatie. Každá chatka má miesto pre 6 osôb. Ďalších niekoľko postelí sa nájde v hlavnej budove a pri jazere sa nachádza aj súkromná chata, ktorá sa dá prenajať. Všetky informácie vám poskytne prevádzkovateľ areálu. Takže pevnú strechu nad hlavou tohto roku nájde cca 40 z vás, rezerváciu si zabezpečí každý sám.

 Chatky
Chatky

Na stanovanie bude k dispozícii plocha miestneho športového ihriska neďaleko hlavnej budovy a jazera. Na fotkách je táto plocha ešte s vysokou trávou, ale tá bude samozrejme pred stretkom pokosená. Kto bude mať chuť sa zašiť, môže si stan postaviť aj pri chatkách alebo niekde na brehu jazera.

Neďaleko kempovacej plochy sú toalety. Keďže areál nebol primárne vybudovaný ako kemp, nie sú k dispozícii sprchy. To ale rieši kúpanie v jazere :-) Prípadne sa môžete na mieste dohodnúť s niekym v chatkách a osprchovať sa tam.

 Plocha na stanovanie bude samozrejme pokosená
Plocha na stanovanie bude samozrejme pokosená

Program a výjazdy

Presný program a trasy výjazdov doplníme v dostatočnom predstihu. V pláne je jeden pekný výjazd, kde chceme vybaviť povolenie na cestu, kde je inak zákaz vjazdu. Toto je zatiaľ v jednaní. Lokalita je však zaujímavá a výjazdy sa dajú robiť ktorýmkoľvek smerom. Či už začnete prehliadkou Slanského hradu neďaleko ubytovania, návštevou opálových baní, alebo smerom na východ, Morské oko, Vinné, Šírava, až po najvýchodnejšie končiny Slovenska Ubľa, Ulíč, Nová Sedlica, vodná nádrž Starina. Alebo trasy smerom do Slovenského Rudohoria Medzev, Smolník, Úhorná, Dobšiná, Mlynky - Dedinky cez Slovenský raj až na Spiš. Pekná trasa sa dá naplánovať aj do severného Maďarska po hradoch v kopcoch pohraničia. A samozrejme netreba zabudnúť ani na návštevu Košíc s Hlavnou ulicou, Dómom sv. Alžbety - najväčší kostol na Slovensku a zároveň najvýchodnejšia gotická katedrála v Európe. Za návštevu stojí výstup na vežu katedrály s výhľadom na celé mesto. A je toho ešte oveľa viac.

  • Piatok: príchod účastníkov - voľná zábava
  • Sobota: individuálne a organizované výjazdy
  • Sobota večer: tradičná tombola a zábava
  • Nedeľa: v prípade záujmu prehliadka Košíc, odchod domov...

Ceny ubytovania a rezervácia

Ako isto viete, Motoride stretko je nekomerčná akcia, tzn. že sa neplatí žiadne vstupné organizátorom akcie. Vždy je nutné zaplatiť len poplatok za ubytovanie a stravovanie. K nákladom za ubytovanie a stravu treba pripočítať benzín.

  • Ubytovanie v chatkách: 10 EUR os./noc
  • Celá chatka: 60 EUR / noc
  • Súkromná chata - info u prevádzkovateľa
  • Stanovanie: 3 EUR os. / noc

Rezervácia ubytovania v chatkách: p. Adamčík - 0905 828 978 - nezabudnite mu povedať že idete na moto akciu. Na daný víkend som už rezervoval všetky ubytovacie kapacity pre motorkárov... Stany rezervovať nie je nutné :-)

Tešíme sa na vás

Pridané: 28.06.2013 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Motoride Stretko:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (17 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (27)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria