Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 888 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2606
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1542)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1064)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (44 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (136)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: 11. stretnutie Motoride-ákov alebo Motoride Tour 2012 (10. - 12. 8., Jelka)

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 26.07.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 16077 [Novinky - Pozvánka]

Pozor ZMENA miesta akcie!!!
Už na konci minuloročného stretka sa ponúkol Panter, že pomôže s tým nadchádzajúcim, s poradovým číslom 11. Panter nás pozýva do lužných lesov a na výjazd za historickými mlynmi na Malom Dunaji. Ako bonus sme pripravili jedinečnú spoločnú jazdu na okruhu Slovakiaring ako aj voľnú ostrú jazdu zadarmo.

Seriál článkov - Motoride Stretko:

O čo ide?

Už jedenásty ročník turisticky zameraného stretnutia pre všetkých priaznivcov stránky motoride.sk. Ak chceš vedieť viac, pozri si reportáže z minulých ročníkov. Na sobotu je pripravený spoločný výjazd. Nejde o žiadny komerčný motozraz s kopou programu, iba o stretnutie a spoločné jazdenie každý rok v inom kúte našej republiky.

Tak teda kde?

Boli sme viac krát na Slovensku, v Čechách, na výjazde v Poľsku, navštívili sme aj rakúske Alpy a Tokaj v Maďarsku. Tentokrát sa stretneme na západe našej krajiny neďaleko hlavného mesta.

Pozor ZMENA!!! Akcia v Kalinkove je zrušená! Stretneme sa v priamo vo vodáckom areáli pri vodnom Mlyne Jelka neďaleko Bratislavy a tu strávime obe noci. Keďže každoročne je problém s akciami v kempoch a málokde sa dajú nájsť vhodné kapacity, rozhodli sme sa dohodnúť a vybaviť priestor v tomto vodáckom areáli priamo pri brehu Malého Dunaja.

Ubytovanie

Ubytovanie je zabezpečené vo vlastných stanoch. Budeme mať k dispozícii trávnik na kempovanie vyznačený páskou. V areáli sú dva bufety so sedením vonku pod strechou, WC k dispozícii. Sprcha tu však nieje, ale je tu možnosť sa kúpať v Malom Dunaji.

Cena je 5 € stan / noc.

Počas výjazdu zostanú v areáli ľudia. Cenné veci si však zoberte na výjazd zo sebou!

Ako nájsť kemp

Mlyn Jelka sa nachádza neďaleko rovnomennej obce. Odbočka k mlynu je z cesty 510 v smere Nový Život - Eliášovce - Jelka je odbočka doprava a je zreteľne označená tabuľou Vodný mlyn. Pokúsime sa zabezpečiť aj označenie Motoride Stretko 2012.

Mapa:

Strava

Priamo v areáli sú dva bufety so sedením vonku pod strechou. V piatok večer si stravu pripraví každý z vlastných zásob alebo sa naje v reštauráciách v okolí. Účastníci stretka si môžu pripraviť vlastné zásoby aj na ohniskách.

V sobotu počas spoločného výjazdu bude zabezpečený obed v Kolárove. Pri registrácii si budete môcť vybrať o ktoré z dvoch menu máte záujem. Na výber sú dve jedlá:

  • Menu 1: Slepačí vývar + Bravčový rezeň vyprážaný, 1/2 opekané, 1/2 ryža, obloha - 6 €
  • Menu 2: Slepačí vývar + Vyprážaný syr, hranolky, tatárska - 5,30 €
  • Nealko bažant 0,33l - 1 €
  • Coca cola - 0,2l - 1 €

Na sobotu večer bude možné objednať v Jelke hovädzí guláš v cene za 3 € aj s chlebom.

Sobota, výjazdy

Ako každý rok, pripravili sme pre vás niekoľko alternatívnych výjazdov. Výjazd "Mlyny" organizujeme ako spoločnú jazdu, kým ostatné sú úplne individuálne. Itineráre na všetky výjazdy budú dostupné pri registrácii.

1. spoločný výjazd - Mlyny

 Vodný mlyn Kolárovo - pohľad na mlyn z mosta
Vodný mlyn Kolárovo - pohľad na mlyn z mosta

Tento výjazd organizuje Motoride.sk. Pokiaľ budete mať záujem sa ho zúčastniť spoločne s nami v skupine, budete sa musieť v piatok pri registrácii na neho prihlásiť. Cieľom je navštíviť 5 vodných mlynov na Malom Dunaji.

Hneď prvý mlyn pri ktorom budeme kempovať si pozrieme individuálne do 10:40. Odchod je stanovený na 11:00. V mlyne je expozícia, pri mlyne bufety. Druhý mlyn na nás čaká v Kolárove. Nachádza sa pri ostrove, na ktorý sa dostaneme pešo dreveným mostom. V mlyne je expozícia, pri mlyne je bufet a sedenie.

Cesta na mlyn v Tomášikove je od hlavnej cesty poľná, asi 3 km dlhá. Vstup do mlyna je neistý, v okolí nie sú možnosti stravovania. Kúsok odtiaľ je najmenší mlyn - Dunajský Klátov - 1 km šotoliny. Prehliadka mlynu zvnútra je opäť neistá. Posledný mlyn našej cesty je v Jahodnej. Na mlyn sa pozrieme z dreveného mosta ponad Malý Dunaj, do mlynu sa nedá ísť.

Po návšteve posledného mlyna je pripravená návšteva okruhu Slovakia Ring, vrátane spoločnej jazdy za safety-carom pre všetkých účastníkov a následne aj voľnej jazdy zadarmo. Info nájdete nižšie.

Ak sa nájde niekto, kto ešte toho nemal dosť a nie je zvedavý na okruh, môže sa vydať na výlet do Gabčíkova, pozrieť sa na najväčšiu slovenskú vodnú elektráreň a plavebné komory. Do Jelky (Kyselica - Šamorín - Zlaté Klasy) sa dá ísť potom cez kompu, ktorá je zadarmo.

V priebehu cesty je viac možností tankovania, ak má niekto extrémne malú nádrž a neprejde plánovaných 200 km, nahláste to pri prezentácii, naplánujeme zástavku podľa vašich potrieb.

Inšpirácia sobotňajšieho výjazdu - Mlyny na Malom Dunaji

Itinerár výjazdu


Zväčšiť mapu

2. alternatívny výjazd

Alternatívny výjazd - neorganizovaný, iba návrh, cca 290 km. Vedie cez tri pekné zákrutové úseky (Pezinská Baba a dva rakúske priechody pri Eisenstadte). Zo zákrut vedie na úplnú rovinu, k brehu Neziderského jazera, ktoré takmer celoročne hojne využívajú windsurferi. Obed buď priamo na brehu v reštaurácii Mole West alebo v hoteli priamo pri parkovisku. Možnosť kúpania a zapožičania rôznych plavidiel od šlapacích, cez elektrické a motorové až po veľké plachetnice.

Posledná zastávka je na kopci Braunsberg nad obcou Hainburg - krásny výhľad na Devín, Bratislavu, sútok Moravy a Dunaja, Hainburg a rakúske roviny. Nezabudnúť na cestovné poistenie!

Ak výjazd ukončíte včas môžete sa pridať k hlavnej skupine. Pripravená je návšteva okruhu Slovakia Ring, vrátane spoločnej jazdy za safety-carom pre všetkých účastníkov a následne aj voľnej jazdy zadarmo. Info nájdete nižšie.

Itinerár výjazdu


Zväčšiť mapu

Sobota 18:00 - 18:30- jazdy na Slovakiaringu pre účastníkov ZADARMO:

S prevádzkovateľom nášho jediného profesionálneho slovenského pretekárskeho okruhu Slovakiaring sme dohodli jedinečnú jazdu naozaj pre všetkých účastníkov spoločného výjazdu. Aj keď jazdíte turistické motorky a možno nikdy nepôjdete jazdiť na okruh na voľné jazdy, teraz máte jedinečnú šancu sa po okruhu previesť na vlastnej motorke a to v spoločnej kľudnejšej jazde za safety-carom.

Táto spoločná jazda začne 18:00, vstup na okruh bude regulovaný a nepôjde sa plnou rýchlosťou, ale v kolóne za bezpečnostným vozidlom safety-car. Na túto jazdu nie je potrebné vyplňovanie žiadneho reverzu.

Pre jazdcov, ktorý si chcú okruh vyskúšať aj v plnom tempe, je pripravená cca 20-minútovka po spoločnej jazde. Títo jazdci sa ale budú musieť na okruhu zaregistrovať a vypísať potrebné dokumenty, ktoré vyžaduje prevádzkovateľ. Počas tejto voľnej jazdy budeme na okruhu len my a jazda prebehne do 18:30. Potom už pokračujú klasické voľné jazdy pre verejnosť.

Informácie o voľných jazdách: slovakiaring.sk: MOTO verejnosť

Na to aby sme toto všetko v pohode stihli, musíme na Slovakiaring doraziť najneskôr 17:30 hod. Ak aj pôjdete na výjazd individuálne môžete sa jazdy na okruhu zúčastniť, za predpokladu, že prídete na miesto včas.

Jazda na okruhu Slovakiaring musí podliehať inštrukciám prevádzkovateľa okruhu a každý účastník sa jej zúčastňuje na vlastnú zodpovednosť.

Sobota večer - vaša/naša TOMBOLA

Motoride stretko je nekomerčná akcia. Komercia a reklama sa na nás tlačí zo všetkých strán a niekedy je dobré si len tak zrelaxovať. Preto sme na stretko doteraz nevolali žiadnych sponzorov a prichádzame s jedoduchou tombolou, ktorá mala premiéru minulý rok a mala veľký úspech: každý z účastníkov môže doniesť a v piatok večer pri registrácii odovzdať cenu do tomboly. Ide o symbolickú cenu, suvenír z vašich ciest alebo z regiónu odkiaľ pochádzate, či domáce ale nedomáce osviežujúce nápoje :-), čokoľvek vtipné... Je to na vás. Účasť v tombole je samozrejme úplne dobrovoľná.

Všetci účastníci potom budú zaradení do tomboly a žrebovať budeme v sobotu večer v kempe.

 Tombola na minuloročnom 10. Motoride stretku
Tombola na minuloročnom 10. Motoride stretku

Čo ma to bude stáť?

Ako isto viete, Motoride stretko je nekomerčná akcia, tzn. že sa neplatí žiadne vstupné organizátorom akcie. Vždy je nutné zaplatiť len poplatok za ubytovanie a stravovanie. K nákladom za ubytovanie a stravu treba pripočítať benzín.

Upozornenie

Vzhľadom na mototuristické zameranie tejto akcie chceme upozorniť, že tu nenájdeš žiadne zrazové súťaže, striptíz ani podobné veci. Motoride.sk zabezpečuje len priestor pre ubytovanie, objednávku stravy a jeden spoločný výjazd. Redakcia Motoride.sk nenesie akúkoľvek zodpovednosť za škody na majetku alebo zdraví účastníkov, ktoré si spôsobia nerešpektovaním pokynov organizátora.

Prosíme všetkých účastníkov, aby sa registrovali pomocou prihlasovacieho formulára, aby sme mali predbežný odhad o počte zúčastnených. Za pochopenie ďakujeme.

Prihlasovací formulár:

Pre organizáciu akcie je potrebné vedieť počet účastníkov. Preto ak máte záujem sa tejto akcie zúčastniť, dajte nám o tom vedieť.

Zoznam prihlásených


Vyber spôsob ubytovania

Vyber trasu výjazdu, ktorá ťa zaujala

Áno, súhlasím s podmienkami akcie a prečítal som si aj upozornenie na tejto stránke.

Zoznam prihlásených

Počas víkendu konania akcie je možné kontaktovať Tomáš Hajduch - Awia na telefónnom čísle +421 903 31 31 36.

Tešíme sa na vašu účasť!

Pridané: 26.07.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Motoride Stretko:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (44 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (136)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria