Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1679 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1976
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1178)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (798)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

  [Verzia pre tlač] Tlač

Podmienky poskytovania služieb motoride.sk sú záväzné pre všetkých návštevníkov motoride.sk

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 30.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3848 [Novinky - O motoride.sk]

Napriek tomu, že veľká väčšina návštevníkov akceptuje a dodržiava podmienky a pravidlá správania sa na tomto webe, našli sa aj opakovaní hriešnici. Preto považujeme za povinnosť uviesť stanovisko redakcie Motoride k udalostiam posledných dní.

Podmienky poskytovania služieb motoride.sk:

Podmienky poskytovania služieb (ďalej len PPS) sú verejne dostupné tu.

Motoride.sk je nezávislý motocyklový portál, ktorý vznikol v roku 2001 s cieľom združiť motorkárov, prinášať informácie z motosveta a ponúknuť množstvo služieb pre svojich návštevníkov vrátane súkromných správ, diskusného fóra, možnosti pridávať obsah, články, akcie do kalendára akcií a podobne. Za celý tento čas od vzniku nebola žiadna táto služba pre návštevníkov spoplatnená.

Z PPS: MOTORIDE.SK Vám udeľuje nevýhradné, neprevoditeľné a obmedzené právo k prístupu, použitiu a zobrazovaniu Stránky a materiálov na nej zobrazených iba pre Vaše osobné použitie za predpokladu, že bezo zvyšku budete dodržiavať tieto PPS.

Zjednodušene to znamená, že ak sa na motoride.sk zaregistrujete dostanete práva aj na prispievanie, pridávanie článkov, akcií, tipov na výlet, videí, fotografií, príspevkov do diskusií, ale to iba za predpokladu, že budete dodržiavať PPS a Pravidlá správania.

Cenzúra na motoride.sk:

S nárastom návštevnosti stránky motoride.sk už v dávnej minulosti začali problémy s členmi, ktorí nedodržiavali pravidlá, či už tie písané, ale aj nepísané. Je to žiaľ bežný fenomén dnešnej doby a internetu. Dôkazom je aj vznik tzv. Netikety - akejsi pomyselnej zbierky pravidiel a zásad, ktorá by sa mala v internetovom svete dodržiavať.

Citát z Netikety:

Mnoho ľudí si myslí, že hneď ako sa ponoria do internetového sveta, je ich anonymita nekonečná. To je veľký omyl, pretože takmer vždy sa dá každý surfer vystopovať pomocou rôznych praktík a metód. Väčšina používateľov o tom nemá ani potuchy a preto sa správajú, resp. vyjadrujú vulgárne, robia útoky na druhé osoby, osočujú ich alebo sa z nich vysmievajú. Toto sa často stáva na rôznych chatoch alebo internetových diskusiách. Z tohto dôvodu vznikajú aj tzv. Flame, čo nie je nič iné, ako keď si spravidla pár pubescentov vymieňa ostro názory na jednu vec a nikto nechce uznať pravdu druhých. To má za následok v určitých prípadoch už spomínané narážky – urážky na konkrétnu osobu.

Treba si uvedomiť jednu vec, a to, že v internetovom svete by sme sa mali správať ako v reálnom svete a vyjadrovať sa ako civilizovaní ľudia. Ako už bolo spomenuté existujú akési pravidlá slušného správania na internete – netikete. Základy popisu netikety sú definované v anglicky písanom dokumente RFC 1855.

S nárastom problémov vo fóre a porušovaním pravidiel sme museli pristúpiť k moderovaniu diskusného fóra. Túto problematiku sme riešili už v roku 2006 v článku: Diskusné fórum motoride.sk – Moderovanie a nové funkcie, postupne sa dopĺňali a vylepšovali pravidlá správania. Nominovali sme moderátorov a to ľudí návštevníkov diskusného fóra, ktorí prejavili o túto funkciu záujem a rozhodli sa ju vykonávať slobodne a bezodplatne. Nie je pravda, že diskusné fórum moderuje len správca, či redaktori motoride.sk, ale moderátormi diskusného fóra sú aj "bežní" návštevníci.

Za moderovaním sa skrýva: presúvanie diskusných tém, zmena predmetu diskusie, úprava príspevkov a podľa potreby aj možnosť zrušenia témy / príspevku. Všetko toto sa deje podľa potreby s cieľom sprehľadniť fórum, dať téme výstižný názov, ktorý vystihuje to o čom sa diskutuje a samozrejme dodržiavanie pravidiel správania a slušnosti. Členovia, ktorí porušovali pravidlá opakovane, dostali dočasné pozastavenie prístupu na obmedzený čas tzv. BAN, resp. bolo im konto zrušené natrvalo, ak v porušovaní pravidiel opakovane pokračovali.

Za moderovanie sme boli často častovaní aj osobnými invektívami, zneužívaním pojmu "cenzúra" či "sloboda slova." Tu treba povedať, že:

Žiadny korektný a slušný návštevník motoride.sk nikdy nedostal BAN.

Virtuálny svet vs. reálny svet:

Citát z Netikety 2. Dodržiavajte všetky pravidlá slušnosti z normálneho života. Čo je zlé v bežnom živote, bude určite nevhodné aj na internete.

Predstavte si že by človek prišiel do knižnice či obchodu, postavil by sa do stredu miestnosti a začal by za hádať s inými návštevníkmi, vyvolávať spory a hádky, kričať, prípadne používať vulgárny slovník. Svojou prítomnosťou by obťažoval ostatných návštevníkov, riešil by témy, ktoré nemajú absolútne žiadny súvis so zameraním zariadenia a dôvodom návštevy ostatných návštevníkov, prípadne by tam vylepoval svoje reklamné plagáty.

Pravdepodobne aj v reálnom svete by čoskoro zakročila ochranka objektu či polícia a vyprevadila tohto návštevníka.

Funkčné opatrenia:

Napriek tomu, že PPS sú už nejaký ten čas zverejnené, doplnili sme stručnú informáciu, ktorá vyzýva na ich prečítanie a akceptovanie. Táto správa sa po akceptovaní pravidiel vypne. Podobné PPS majú všetky webové stránky po celom svete a všade platia podobné pravidlá.

Pokiaľ však z akéhokoľvek dôvodu z PPS nesúhlasíte, máte možnosť svoj nesúhlas vyjadriť a zrušiť tak váš členský účet na motoride.sk. Redakcia bude vaše rozhodnutie rešpektovať a umožní vám vaše konto zrušiť bez akéhokoľvek vysvetľovania z vašej strany.

Prosím berte na vedomie, že cieľom redakcie nie je v žiadnom prípade odtiaľto vyháňať akéhokoľvek návštevníka. Naopak, v redakcii si vážime každého jedného z vás a rovnako aj vaše názory. Bez veľkej komunity ľudí zapálených pre motorky by ani tento web nebol tým, čím je. Prosím, nedajte na prvé horúce emócie.

Ak máte pocit, že pravidlá nie sú v poriadku, alebo máte pocit, že niekedy zakročil proti vám moderátor neoprávnene, kontaktujte nás na našej mailovej adrese info@motoride.sk

Motoporadňa tu nie je na pobavenie:

Motoporadňa je špeciálna čast Diskusného fóra, ktorej účelom je aby si motorkári navzájom poradili pri riešení problémov. V poslednej dobe sa tu rozmohla ale "móda" robenia si výsmechu z tých ktorý sa pýtajú, či chcú poradiť. Aj preto sme do pravidiel správania pridali 2 body, prebrané z Netikety.

Dve nové pravidlá

5. Pomôžte, ak viete

Pomôžte, ak viete. Zaujíma vás nejaká téma a sledujete nejakú diskusiu k nej? Niekto z diskusnej skupiny má taký alebo onaký problém. Ak viete odpoveď, pomôžte. Nabudúce pomôže niekto vám.

6. Odpúšťajte druhým chyby

Aj vy ste niekedy začínali. Nemusíte hneď reagovať výsmešne alebo so zlosťou.

Pred pridaním príspevku do motoporadne sa navyše odteraz zobrazí krátka informácia, ktorá upozorní každého na účel tejto diskusie.

 Upozornenie v Motoporadni
Upozornenie v Motoporadni

Poškodzovanie dobrého mena redakcie motoride.sk:

Prosím berte na vedomie, že sa v tejto dobe môžu na internete šíriť rôzne informácie, ktoré môžu obsahovať nepravdy a účelovo vymyslené informácie, ktoré môžu očierňovať a kaziť dobré meno redakcie motoride.sk a prípadne aj jej predstaviteľov.

Prosím zoberte rozum do hrsti a zvážte, kde je asi pravda. Redakcia motoride.sk sa neuchýli k ohováraniu iných osôb a aj preto nebude na tieto informácie reagovať a ani ich nebude na serveri motoride.sk (resp. na stránke MOTORIDE.SK na facebooku) hostovať.

Prosím ak máte akékoľvek otázky v tejto predmetnej veci, neváhajte nás kontaktovať na našej mailovej adrese info@motoride.sk

Motoride s. r. o. si váži svojich návštevníkov a obchodných partnerov. Návštevníci motoride.sk sú povinní dodržiavať PPS a pravidlá, ktoré nie sú v rozpore s dobrými mravmi a zásadami slušného správania sa. Členovia, ktorí porušili vyššie spomenuté podmienky, majú a budú mať pozastavené členstvo, resp. na základe ich žiadosti im bude zrušené. Parazitovanie členov na dobrej povesti Motoride s. r. o, ktoré nie je v súlade s pravidlami používania motoride.sk a s obchodnými podmienkami Motoride s. r. o., nebude z úcty k ostatným návštevníkom, členom a obchodným partnerom Motoride s. r. o. a ochrane dobrého mena a povesti podporované a tolerované.

Pridané: 30.09.2013 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

  [Verzia pre tlač] Tlač
HD-11-2020-main-v1

UM motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Merlin00
Onanuje chlap vo vani a vystrekne mu to na dlaždičky.
Keď potom vylieza z vane, šmykne sa a buchne si hlavu.
Vstane a hovorí:- Svine jedny, vlastného otca by zabili !!!

Ďalšie vtipy »