ISSN 1336-6491 | Online: 1168 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15770)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10311)

Lumark Cup 2014 - V Hniezdnom hviezdil Lavo!

Pridané: 15.10.2014 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 4051 [Šport - Motocross]

Hniezdne, 12.10.2014: Lumarkt Cup „špeciál“ sa odohral pod taktovkou Motokrosového klubu Hniezdne, ktorý ukážkovo pripravil trať. Dedinka za Starou Ľubovňou, známa najmä vďaka liehovaru Nestville, sa odteraz zapísala aj ako bod na mape pre motokrosových jazdcov.

Keďže cieľom „bonusového Lumark Cup-u“ bolo najmä dať zbohom vydarenej sezóne, nešlo o body, ale o prestíž. Tú si získali borci: Popovicz (MX65), Struk (MX85), Lacko (MX4), Vagaš (MX4 50+) Sedlák (MX Jun), Sekerák (MX2 Hobby), Redaj (MX1 Hobby), Ondria (MX2), Lavo (MX1).

Mexické vlny od divákov si zaslúžil Sekerák

Riško Sekerák 99

Najpočetnejšia trieda MX2 hobby spoločne s MX Junior štartovali finálové jazdy. „Tu v Hniezdnom nie som po prvý krát. Už sa tu konali v tejto sezóne dve guľášovky a v jednej som skončil tretí a v ďalšej druhý. Dnes bez prvého miesta neodídem.“ Nechal sa počuť víťaz MX2 hobby, Riško Sekerák. Svoje predsavzatie úspešne naplnil a predvádzal krásne jazdy. Druhé a tretie miesto obsadili Róbert Malačina a Dominik Forgáč. V čele, no za Sekerákovým chrbtom, sa držal aj víťaz Juniorov, Samuel Sedlák, druhý skončil Kamil Kvasnička a tretí Kevin „čunky“ Čurný.

Deti, ako vždy, najrozkošnejšie

Samuel Struk, Marek Ladický a Martin Medňanský obsadili v tomto poradí top trojku MX85. Samko dominoval v oboch jazdách a keďže si chcel pred zimou ešte poriadne zatrénovať, okrem svojich jázd štartoval aj medzi „veľkými“. Dúfajme, že bude podobne žhavý aj v zimnej príprave:)

Samuel Struk 11

Blonďavé slnko na trati, Jakub Popovicz, vyhral MX65-ku pred druhým Kristiánom Róthom a tretím Dominikom Forgáčom.

Veteráni a MX1 hobby brázdili trať spoločne

Len dvaja zástupcovia MX4 si podelili poháre, keď zvíťazil Květoslav Lacko nad Pavlom Bednarčíkom. Medzi ich staršími kolegami bola väčšia rivalita. MX4+ ovládol Viliam Vagaš pred Milanom Stoličným a Štefanom Švedom. MX1 hobby vyhral Niko Redaj, druhý skončil Roman Tonhajzer a tretí Tomáš Harbuľák.

Nie je dôležitá kvantita, ale kvalita

To potvrdili 6 borci v rozjazde MX1 a MX2. To, že sa bolo na čo pozerať, dokazujú zaujímavé zhody náhod. Ľubomír Maniak, ktorý sa na trati v Hniezdnom cíti doslova „ako doma“, jazdil na požičanej motorke a nebyť pádu v druhej finálovej jazde, tešil by sa z vyššieho, ako len tretieho miesta, ktoré obsadil za Michalom Bašistom a víťazom MX1, Matúšom Lavom.

Ľubomír Maniak 119 a Tomáš Ondria 771

„Oplatilo sa mi merať sem cestu 300 km. Trať bola pekne pripravená a teším sa, že som na nej vyhral obe finálové jazdy.“ Povedal po dojazde Matúš Lavo.

Matúš Lavo 94

Svoju dávku smoly si užil tak Ondria, ako aj Havrila. Ľubo Havrila dostal na začiatku prvej finálovej jazdy defekt, na ktorom jazdu poctivo dokončil a Tomiho Ondriu zasa rozhádzalo na zjazde. MX2-ka teda na konci dňa vyzerala takto: Ondria prvý, Havrila druhý a nováčik a čerstvý ženáč, Jozef „joko“ Straka na treťom mieste.

Všetkým zúčastneným srdečne GRATULUJEME a ďakujeme za účasť!
Team Lumarkt Cupu si to s Vami zasa raz poriadne užil!

Autor : Radka Mazáková

Pridané: 15.10.2014 Autor: radkaMazak Zdieľať