Anketa:
ME Quadcross v Taliansku – Denis Vanko 5.miesto
ZdieľaťPridané: 09.05.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2364 [Šport - Ostatné]
Počas uplynulého víkendu sa v talianskom meste Gazzane di Preseglie uskutočnilo druhé podujatie tohtoročného seriálu majstrovstiev Európy v quadcrosse. Šampionátu sa zúčastnilo 17 jazdcov medzi ktorými bol i slovenský jazdec Denis Vanko, ktorý pri svojom prvom štarte na ME skončil na krásnom 5.mieste.
Trať bola na pretek výborne pripravená, pretekárom v nedeľu prialo aj počasie s príjemnou teplotou 20C. Sobotu a nedeľňajšie ráno však poznačil dážď pre ktorý musel byť posunutý sobotňajší program.
V prvej jazde vyhral tzv. "holeshot" domáci jazdec Andrea Cesari Jr., ktorý dominoval prvých 14 kôl, ale potom ho predbehol Lotyš Edgars Mengelis, ktorý nad ním vyhral s 11 s. náskokom, tretí bol holandský jazdec Mike Van Grinsven. Denisovi Vankovi patrila v prvej jazde 10.priečka.
V 2. jazde vyhral "holeshot" a celú jazdu víťaz prvej jazdy Edgars Mengelis (LAT), druhý skončil Holanďan Mike Van Grinsuena a tretí Andrea Cesari Jr.(ITA) Táto jazda bola pre Denisa oveľa úspešnejší, nakoľko si vybojoval výborné 4. miesto.
![]() |
V súčte dvoch finálových jázd suverénne zvíťazil Edgars Mengelis z Lotýšska pred Mike Van Grinsvenom(NL)a tretím domácim AdreasomCesarim Jr.(ITA).
V priebežnom poradí šampionátu po dvoch podujatiach vedie Edgars Mengelis pred Cesarim a Grinsvenom. Slovenský jazdec Denis Vanko je, napriek absencii na úvodom podujatí seriálu, v polovici jazdeckého pola na 14.mieste.
Kompletné výsledky nájdete na stránke www.fim-europe.eu/site/index.php?eid=36
Tretie podujatie seriálu sa uskutoční v meste Randers (Dánsko) v dňoch 16-17.5.2015
Pridané: 09.05.2015 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať
Súvisiace články:
- Smrteľná nehoda na Quadcrosse Európskych národov 2013 - Redakcia
- Seriál ME Enduro 2015 odštartoval v Taliansku - Redakcia
- Richarda Šikyňu z tímu MX Slovakia neopustila smola ani na majstrovstvách Európy - Redakcia
Ďalšie články tohto autora:
- Dax, Monkey a Super Cub C125 dostávajú nové farby, príslušenstvo pre rok 2025 + rozhovor s konštruktérom
- Harley-Davidson predstavil novinky 2025: Street Glide Ultra, cestnejšiu Pan America 1250 ST a šesť inovovaných cruiserov
- Indian rozširuje rad Chief a prináša úplne nový motor PowerPlus 112
- Customs of Slovakia 2025 – 15. výročie 13.-16. marec 2025 Incheba Bratislava
- Harley-Davidson poodhalil ďalšie novinky na rok 2025
- Adam Kollár úspešný na SuperEndure v Nemeckuňom Riese
- YouTube kanál Motoride TV dnes oslávil 16 rokov
- Pozvánka na Vespa Santa Ride 2024 - už tento piatok!
- Piaggio prišlo s ďalšími novinkami - Beverly 310 a Medley 200
- Moto Guzzi modernizovalo roadster V100 Mandello
- ... zobraz všetky články od tohto autora
Najsledovanejšie videá:
Tričko Motoride.sk
Vtip
Pridal:
Ocu a odki maš monokeľ pod okom? Ty budzeš mac dva, kedz išče raz tvoja frajirka zapomňe gače u našim auce!!