Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 707 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1754
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1047)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (707)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (29)  [Verzia pre tlač] Tlač

Záver testu slovenských motocyklových džínsov KLMwear Transfagarasan

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 14.12.2015 Autor: Peter Fischer
Čitatelia: 5376 [Testy a predstavenia - Test]

Olá hop, tak ako som sľúbil, tu je záver osemmesačného testíku štýlových kevlarových motocyklových džínsov KLMwear Transfagarasan.

V predošlom článku som spomínal, že za necelé štyri mesiace som v Transfagarasanoch nalietal okolo 6000 kilákov. Za ďalšie štyri mesiace som vďaka priaznivému počasiu nalietal raz toľko, čiže dnes majú za sebou slušných 12 000 km. A to vo veľkej miere na skútri pri vybavovaní a rozvážaní všetkého možného.

Nohavice KLMwear Transfagarasan
Nohavice KLMwear Transfagarasan

Potešiteľné je, že keď som šiel fotiť záverečný stav nohavíc, opotrebovanie bolo natoľko nízke, že na fotkách by sa neukázalo. Áno, na niektorých detailoch sa používanie samozrejme odrazilo (horný okraj vreciek, pretože v nich mám neustále vrazené ruky), ale je viditeľné naozaj iba pri pohľade zblízka, prípadne až pri dotyku. Tento taliansky denim je naozaj tuhý a odolný. V prípade záujmu komukoľvek svoje dvanásťtisíckilometrové káelemká rád ukážem, veď vidieť ma v nich nie je až taký problém, keďže ich nosím skutočne takmer denne.

V poslednom čase trocha prituhlo, čo dosť kontrastuje s prvou polovicou testu, kedy pieklo stále nad 30. Tu sa podsúva otázka, že do akej minimálnej teploty je možné tieto džínsy na motorke používať. To samozrejme závisí aj od typu stroja, trasy a aj osobnej miery pohodlia, ale vo všeobecnosti sa dá povedať, že zhruba dvanásť až pätnásť stupňov celziových je hranicou, kedy už pod gaťami začína byť kosa. Stále však hovoríme o využití na motorke, pretože v civile je to presne naopak - ich značná hrúbka sa ti hodí napríklad pri postávaní pri punči na vianočných trhoch. Každopádne, zvýšiť tepelný komfort pri jazdení alebo aj v civile sa dá napríklad použitím termo spodiek, prípadne windstopperom.

Nohavice KLMwear Transfagarasan
Nohavice KLMwear Transfagarasan

Musím ešte spomenúť (a zaklopať si na drevo), že v nohaviciach som ani raz nespadol. Niekoľkokrát som však spomínal ich odolnosť pri bežnom používaní; napríklad že sa nemusíš báť sadnúť si v nich hocikde na kraji cesty, trebárs na peň alebo hrubý betón, určite ich neprepichneš (neroztrhneš) tak ľahko ako bežné džíny.

Mne moje ojazdené káelemká ostávajú, budem ich civilne nosiť v zime, a už sa neviem dočkať novej sezóny, kedy v nich zas budem brázdiť cesty na Multoške aj Leade. Chalanom a Mirke z KLMwear veĺká vďaka za ich poskytnutie a veľa zdaru v biznise!

Nohavice KLMwear Transfagarasan
Nohavice KLMwear Transfagarasan

Krátky výhľad do budúcnosti s KLMwear:

  • v príprave je dámsky model a turistická bunda
  • eventy typu Bikes&Coffee budú pokračovať
  • KLMwear bude opäť k videniu na výstave Motocykel v Inchebe
  • začiatkom sezóny by mal fičať aj ich nový showroom
  • chalani sa chystajú navštíviť customovo-hipsterský festík Wheels&Waves vo francúzskom Biarritzi
  • narastajú objednávky zo zahraničia - Spojené kráľovstvo, Nemecko, Švédsko...

Keďže je vysoko predvianočný čas, určite sa tu nájdu aj takí, ktorí chcú kúpiť nejaké oblečenie KLMwear niekomu pod stromček. Tu treba podotknúť, že bezpečnosť motocyklového oblečenia veľmi závisí aj od správnej veľkosti a samozrejme pohodlia jazdca. V tomto smere to KLMwear vychytali veľmi dobre - ponúkajú darčekové vouchery, vďaka ktorým sa dá vyhnúť neskoršiemu vymieňaniu veľkostí. Šťastné a veselé :)

Text: Peter Fischer
Foto: Marek Nagy (facebook.com/MarekNagyFotografie), Ján Zemiar, Pavol Hán, Ivana Krajčovičová, Peter Fischer

Nohavice na test poskytla spoločnosť KLMwear.

Video: KLMwear moto jeans

Nohavice KLMwear Transfagarasan
Nohavice KLMwear Transfagarasan

Pridané: 14.12.2015 Autor: Peter Fischer pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (11 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (29)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria