Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 903 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2019::

» Dakar 2019 - 10. etapa

08:48 - Posledná etapa Dakaru 2019 nebola vôbec len do počtu. O prvé miesto bojoval Toby Price a Pablo Quintanilla keď medzi nimi bolo len 62 sekúnd. Pablo bol ten ktorý musel útočiť avšak privodil si fakt nepekný pád keď preskočil dunu a dopadol na rovinu. Toby Price štartoval za ním no s poraneným zápästím a keď ho stretol vedel že získa titul a aj tam sa pri ňom zastavil. Pablo...

» Sleduj našich aj na Africa Eco Race 2019
Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 211
Áno, to sú terény kam patrí: 69% (146)
Nie, južná amerika je super: 31% (65)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Sezóna motokrosu 2016 odštartovala pod Chočskými vrchmi v Liskovej

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 14.04.2016 Autor: radkaMazak
Čitatelia: 1747 [Šport - Motocross]

Neďaleko Ružomberka sa nachádza obec Lisková, ktorá tak ako vlani, aj teraz odštartovala sezónu všetkých motocrossových podujatí na Slovensku. V nedeľu, 10. apríla, sa v Liskovej konal V+S Welding cup – Regionálny pohár Východ, ktorého sa zúčastnilo viac než 160 pretekárov, medzi nimi aj dve dievčatá, zo Slovenka, Ukrajiny a Poľska.

Seriál článkov - V+S Welding cup 2016:

Promotér ESX production (Europe Starts Supercross Tournament production) odovzdal vecné aj finančné odmeny pre 13 kategórií a v spolupráci so Slovenskou motocyklovou federáciou SMF a miestnym usporiadateľom Offroad motoklub Choč, pripravili kvalitné preteky.

V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ 2016, Lisková

Dámy majú prednosť , na V+S Welding cupe s nimi štartovali aj tí najmenší MX65 a MX85

Lady

Známou tvárou zastupujúcou nežné pohlavie bola Laura Smoľarová a ako nováčik pribudla Anna Piatová (Motoklub Medzibrod). Presne v tomto poradí im patril aj stupienok víťazov v ženskej kategórii Lady.

MX65

Spoločne s Lady odštartovalo do dvoch finálových jázd aj 6 chlapcov na motocykloch s kubatúrou 65 cm3, teda na tých najmenších motorkách, aké sme na podujatí mohli vidieť. Zvádzali sa tu urputné súboje o víťazstvo, v prvej finálovej jazde vyhral Mário Had, v druhej Edko Baltés, a keďže druhá jazda zaváži viac, Edko sa tešil z celkového prvenstva. Druhý skončil Mário Had a stabilne na treťom mieste sa držal Stanislav Kopták.

MX85

Veľmi stabilne bola obsadená prvá trojka u MX85-tiek, kde zvíťazil Márk Harcsa, druhý bol Jakub Popovicz a trojicu dopĺňal Nikolas Marek.

Byť prvý v prvej zákrute na V+S Welding Cupe znamená „dať holeshot“ a získať finančnú odmenu vo výške 10 eur za každú jazdu, športový dres od reklamnej agentúry 3b a motokozmetiku od Motomixu. Dvojnásobný holeshot na úvodnom podujatí sezóny dal Mark Harcsa.

V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ 2016, Lisková

Veteráni MX4, Superveteráni MX4+ a priaznivci historických motocyklov Twinshock spoločne na štarte

Dokopy 15 pánov nad 40 rokov, 14 pánov nad 50 rokov a štyria na historických motocykloch si prišli do Liskovej zasúťažiť. Pohár za prvenstvo si brali Zoltán Vörös v MX4, Peter Pipich (Motoklub Medzibrod) v MX4+ a Ján Kocian na ČZ 125-ke v kategórii Twinshock. Holeshoty a odmeny s nimi spojené patrili Zoltánovi Vörös a Petrovi Pipichovi, ktorý nezostal nič dlžný svojej povesti výborného štartéra aj napriek tomu, že sa presunul oproti vlaňajšku už medzi superveteránov MX4+.

Najpočetnejšou kategóriu na podujatí s 36 jazdcami bola kategória MX2 Hobby

V tejto sezóne je novinkou rozdelenie hobby kategórií nielen podľa kubatúry aj podľa veku na Áčko, kde štartujú jazdci do 28 rokov a Béčko, kde patria pretekári od 28 do 39 rokov. Platí to pre MX1 Hobby a aj MX2 Hobby.

MX2 Hobby A podľahla v oboch finálových jazdách Rišovi Sekerákovi, ako druhý sa na stupienok víťazov postavil Dávid Ježovica a tretí bol Tomáš Ballo. Ich starší konkurenti v Béčku obsadili stupienok nasledovne: Milan Tekel prvý, Dávid Tomasek (PB racing team) druhý a Ján Batiz tretí.

Holeshoty patrili Dávidovi Ježovicovi a Tomášovi Ballovi.

V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ 2016, Lisková

34 hobby jazdcov sa postaralo o show v kategórii MX1 Hobby

Mladších Áčkarov v rámci MX1 hobby dobil domáci jazdec z Motoklubu Choč, Ivan Šipoš, druhý skončil Martin Bednár a tretí Boris Vlha.

V Béčku dominoval Martin Truban, Peter Gordan bol druhý a Róbert Havrilla sa umiestnil ako tretí.

Holeshoty boli v týchto jazdách kuriózne, ani snímka nerozlúskla záhadu, kto bol v prvej jazde prvý v prvej zákrute po štarte. Preto sa o ceny podelili Ivan Šipoš a Lukáš Golej, druhá finálová jazda bola jasnejšia a patrila Petrovi Šujanovi.

V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ 2016, Lisková

Juniori sa popasovali na trati spoločne s MX OPEN a MX2, výkonnostne najvyššími triedami pretekov

MXJunior

Skvelú formu po zime ukázal jazdec 711 MX Popper team, Jozef Jojo Posluch, ktorý skončil suverénne prvý medzi Juniormi. Nestačil na neho ani Jaroslav Dubák Dubóczi, ktorý sa uspokojil s druhým miestom a ani tretí Samuel Struk, vlaňajší majster Slovenka v MX85, ktorý sa v tejto sezóne posunul o krôčik vyššie a sedlá už KTM 125ku.

MX2

Ani MX2ka veľa drámy nenarobila, čo sa poradia týka. V prvej aj druhej finálovej jazde to skončilo prvenstvom pre Pavla Repčáka (RSR Motosport)na KTM, druhý skončil Laco Kolaja na Husquarne a tretí bol Tomáš Zboran taktiež na KTM, v minulosti najmä enduro jazdec.

V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ 2016, Lisková

MX OPEN

Kráľovská MX OPEN, predtým nazývaná MX1, bola na prekvapenia bohatá, jej štart sa dokonca opakoval kvôli nepríjemnému pádu jedného z jazdcov. Dominoval v nej mladý motocrossový talent spod Martinských holí, Michal Novocký, o druhé miesto sa pobil minuloročný víťaz V+S Welding cup 2015 aj víťaz Slovenského pohára v MX Juraj Popovicz spolu s Markom Pálom. Keďže Markovi prvá jazdca nevyšla najlepšie, po súčte bodov z oboch jázd sa s druhým miestom rozlúčil v prospech Juraja. Výbornú prvú finálovú jazdu na treťom mieste predviedol endurák a reprezentant Slovenska na ISDE 2015, Marek Haviar, avšak do druhej jazdy nenastúpil a tak sa jeho výkon bral len polovične a obsadil až 8. miesto.

Holeshoty v týchto rozjazdách patrili Jurajovi Popoviczovi v prvej a Michalovi Novockému v druhej finálovej jazde.

V+S Welding cup - Regionálny pohár Východ 2016, Lisková

Druhé podujatie V+S Welding Cupu bude 1.5.2016 v Spišských Vlachoch

Na rokmi overenej a divácky veľmi atraktívnej trati v Spišských Vlachoch sa opäť stretnú jazdci bodujúci nielen v rámci V+S Welding Cupu – Regionálny pohár Východ, ale budú sa zbierať body aj do Slovenského pohára v motocrosse. Pridruženým podujatím budú Majstrovstvá Slovenka MX65, tých najmenších motocrossových jazdcov. Tešíme sa na Vás!

Viac informácii, fotogalériu a videoreport z podujatia nájdete na www.vsweldingcup.sk alebo na facebooku www.facebook.com/vsweldingcup2015/

Autor: Radka Kovaľ Mazáková
Autor foto: Július Salzer

Pridané: 14.04.2016 Autor: radkaMazak pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - V+S Welding cup 2016:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria