Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 667 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1710
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1020)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (690)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

  [Verzia pre tlač] Tlač

Rozhovor: Vašek Jiruš zakladateľ 4SR – vášeň pre dokonalosť nás ženie vpred

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 26.02.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3027 [Bleskovky - PR bleskovka]

Motocyklové oblečenie 4SR je u nás známou značkou. Málokto však vie, že za týmto českým výrobcom stojí hlavne zakladateľ značky Vašek Jiruš, ktorý vytvára aj samotné produkty.

Ako by si nám v skratke predstavil značku 4SR (For Street Racing)?

4SR je značka pre skupinu nadšencov, ktorým koluje v žilách benzín a milujú burácanie motorov. Práve pre nich tu má byť oblečenie, ktoré ich ochráni, ale zároveň ho budú aj radi nosiť, lebo je proste pekné a vystihuje ich životný štýl. Skrátka lifestyle, ktorý funguje.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

Kedy vznikla myšlienka priniesť na trh 4SR?

Myšlienka prišla ešte v časoch puberty, keď som krotil pioniera. Chcel som byť proste frajer s motorkou, ktorý sa páči babám. Kto by predsa nechcel parádneho superšporta a k tomu bohovskú koženku. Pozná to azda každý motorkár. A zrazu tu bol rok 2007 a ja som stál pri zrode značky 4SR, ktorá vznikla z túžby tvoriť čosi nové.

Prečo práve názov For Street Racing?

Aby názov hneď vystihol, pre koho je oblečenie určené. Je to možno trochu odvážne, veď motorkárov často považujú za chuligánov. Ale srdcu nerozkážeš, keď sú motorky tvoj život, nedbáš na predsudky ostatných. Chceš si užívať život, plniť si sny, byť rýchly, rýchlejší, najrýchlejší. Nemusíš hneď lietať 200 po ulici, podstatné je, či ťa jazda napĺňa. Oblečenie 4SR by malo preto byť aj pre bikerov, ktorí si vedia užiť pohodu na dvoch kolesách.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

Ako vznikajú produkty 4SR?

Vždy sa snažím vytvoriť čosi nové. Určite to poznáš, zakaždým, keď sadneš na inú motorku, prejaví sa v tebe trošku iná osobnosť. Motorky to majú v sebe, vyvolať v jazdcovi radosť, poskytnúť mu čo od nich očakáva. Preto je tu v prvom rade typ motorky a typ osobnosti bikera, ktorý danú motorku krotí. Sám preto striedam množstvo motoriek, teším sa z jazdy a zrazu príde nápad. Potom už nastáva nekonečný kolotoč vizualizácii, skúšania rôznych druhov materiálov a experimentovania s výzorom. Nechcem vyrábať uniformy. Až keď je predstava dotiahnutá do finále, prídu na rad prototypy a testovania produktov.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

Čím sa odlišuje 4SR od iných výrobcov?

Čo od nás dostane zákazník, tak presne to dostávajú aj naši profi jazdci. Pre nás je skrátka každý profesionál. Snažím sa viesť 4SR ako značku podporujúcu snahu o individualitu. Jasné, nešijeme pre každého bundu alebo rifle na mieru. Avšak, aj keď sú naše produkty na oko masovo produkované, máme veľa modelov, ktoré sa kus od kusu líšia. Používame konkrétne materiály a menšie prvky, aby aj masová produkcia nebola vnímaná ako masová. Koža z rôznych druhov dobytka, špecifických druhov byvolov, ale za cestou k unikátnosti siahame aj po materiáloch ako koža z raje.

Odlišuje sa 4SR od iných aj technickými vylepšeniami alebo je to len o výzore?

Rozhodne to nie len o výzore. Máme predsa patentovaný systém uchytenia chráničov v motocyklových džínsach. Do sezóny 2018 prichádzame aj s novým druhom sliderov umiestnených na ramenách a kolenách.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

Čo stálo za vznikom týchto vylepšení?

Vždy chcem tvoriť niečo nové. Láka ma dokonalosť a chcem, aby oblečenie 4SR bolo nie len pekné, ale aj funkčné. Prečo by mali chrániče v motorkárskych rifliach iba visieť a voľne sa hýbať? Veď je to nepohodlné a chránič je vtedy fakticky zbytočný. Nedalo by sa to urobiť ináč? A tak sa vymýšľalo, skúšalo, testovalo a prišiel náš patentovaný systém uchytenia chráničov. Podobne to bolo aj s novými malými slidermi, ktoré zavádzame do modelov 2018. Chcel som skrátka vylepšiť chrániče tak, aby spĺňali a prekonávali najnovšie bezpečnostné normy.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

Kto zaručí kvalitu výrobkov 4SR?

Za značkou 4SR stojím aj ja sám, je to logické, že všetko na sebe osobne testujem. Ale sú to aj profesionálni pretekári Kuba Smrž, Matej Smrž, William Dunlop, James Ellison a ďalší. Naše produkty boli a sú aj medzi jazdcami MotoGP, Moto2, BSB, IDM, EWC... je toho viac. Milujem jazdu na okruhu, rád sa pohybujem v padocku. Viem tak precítiť radosť pretekárov, keď sa im darí, ale aj smútok, keď napríklad padnú a zároveň vidím, čo sa deje s oblečením 4SR. Motorky sú proste vášeň a to vkladám aj do tvorby nových produktov.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

A čo baby a 4SR?

Čo si budeme klamať, alebo sa budeme hrať na moralistov? Všetci milujeme ženy a aj ženatý chlap sa predsa rád obzrie za peknou kočkou. A každého samozrejme poteší, keď vysadne na motorku a obdivne si ho obzrie tá sexi susedova frajerka nastupujúca do nejakého toho SUV-čka. Motorky sú aj o tom a životný štýl 4SR má v tomto vyniknúť. Na druhej strane, baba oblečená v 4SR by mala vyčnievať nad toto všetko. Ženy, ktoré taktiež podľahli kúzlu spáleného benzínu sú proste top.

4SR Vašek Jiruš rozhovor

Ako vidíš budúcnosť 4SR?

Od prvého okamihu je to o túžbe tvoriť čosi iné, nové, pekné, funkčné. Chcem a budem robiť naďalej veci ktoré ma bavia. 4SR bude vždy oblečenie, v ktorom chcem sám jazdiť a nebavíme sa len o motorkách. Preto sa veľmi teším na ďalšie sezóny.

Aby ti neušli žiadne novinky a akcie zo sveta 4SR sleduj nás na facebooku: 4SR – For Street Racing Slovakia

Všetko podstatné sa dozvieš aj na stránkach www.4SR.sk

Have a Race Day

Pridané: 26.02.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria