ISSN 1336-6491 | Online: 1425 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29914
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17670)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12244)
Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (40)  [Verzia pre tlač] Tlač

KTM predstavuje službu doživotnej záruky mobility

 Zdieľať

Pridané: 20.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 6477 [Novinky - Oznam]

Pre všetky cestné modely predané od začiatku tohto roka u autorizovaných dealerov v 24 európskych krajinách KTM automaticky poskytuje asistenčné služby, lepšie povedané záruku mobility.

Ktorýkoľvek cestný model s 2-ročnou zárukou dostáva bezplatne aj jeden rok tejto doživotnej* služby. Neskôr, keď bude motorka chodiť na servis k autorizovanému dealerovi KTM, bude zakaždým táto služba automaticky predĺžená do ďalšieho servisu, resp. vždy o maximálne 12 mesiacov naraz. Zákazníci pritom nemusia nič platiť, ani sa nikde extra prihlasovať.

Dokonca aj staršie cestné motocykle KTM budú mať túto službu bezplatne aktivovanú automaticky, avšak nesmú mať viac ako 60 000 km alebo 8 rokov (platí pre jednovalce), či 80 000 km a 8 rokov (dvojvalce).

Záruka mobility platí po celej Európe a vzťahuje sa na poruchu motorky, poškodenie vandalizmom, krádež, pokus o krádež a požiar, jazdcovi a spolujazdcovi garantuje opravu na mieste alebo odťah motocykla, jeho uskladnenie, dodávku náhradných dielov či kľúčov. Ak motocykel nemôže pokračovať v plánovanej ceste, táto služba pokryje náklady na prepravu jazdca a spolujazdca z miesta poruchy do plánovaného cieľa alebo domov, a to buď taxíkom, požičaným autom, vlakom alebo lietadlom; záleží od vzdialenosti od cieľa.

Pre plné znenie podmienok KTM LIFETIME Mobility Service navštív oficiálne stránky KTM, alebo sa spýtaj u niektorého KTM dealera.

*Definícia doživotnosti pre jednovalcové modely KTM: maximálne 60 000 km alebo 8 rokov, dvojvalcové modely: maximálne 80 000 km alebo 8 rokov. Služba je poskytovaná u autorizovaných dealerov KTM v týchto európskych krajinách: Rakúsko, Belgicko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Grécko, Maďarsko, Taliansko, Litva, Lotyšsko, Luxemburg, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Švajčiarsko.

KTM predstavuje službu doživotnej záruky mobility
KTM predstavuje službu doživotnej záruky mobility

Pridané: 20.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (40)  [Verzia pre tlač] Tlač
aci-03-main

Galéria ku článku:

Galéria

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »