Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 853 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1738
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1037)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (701)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Testovačky ošetrujeme motokozmetikou Muc-Off

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 12.06.2017 Autor: Peter Fischer
Čitatelia: 3434 [Testy a predstavenia - Vyskúšali sme]

Takmer všetky testovacie motorky, ktoré prejdú našimi rukami, už istý čas čistíme, leštíme a mažeme anglickou motokozmetikou Muc-Off. A veruže sme veľmi spokojní.

Testovačky odteraz ošetrujeme motokozmetikou Muc-Off

Náš štartovací balíček má deväť položiek, ktoré sme vyberali podľa našich doterajších potrieb a skúseností. Vychádzali sme najmä z toho, že testovačky by mali byť pred fotením dokonale čisté, a v úplnej čistote ich treba vracať aj firmám, ktoré nám ich požičali. Medzičasom sa nám samozrejme "zamuškujú" aj prilby a oblečenie, ktoré treba tiež očistiť. Ak ide o motorku terénnu, a dostane ju do ruky taký Awia, tak to je potom čistenia trojnásobne viac. Prípadne nám zaprší, vtedy treba prejsť skutočne každý detail - veď to poznáte.

O tom, že motokozmetika je vec nielen potrebná, ale reálne užitočná, hádam ani nemusíme písať. Každý, komu nie je jedno ako jeho motorka vyzerá (Awia medzi nich nepatrí, haha) a najmä funguje, by mal mať aspoň základné prostriedky na čistenie a mazanie. Časy, kedy stačilo motorku prebehnúť šampónovou vodou (šampón sme vždy ukradli mame) sú už dávno preč, a ani peny vo verejných autoumyvárkach nie sú pre motorky často vhodné či vôbec dostatočné. Sám som to pochopil až vtedy, keď som jeden špeciálny motorkový čistič pred rokmi vyhral (!) a vyskušal ho na svojom vtedajšom Varadere. Motokozmetika je vyrábaná špeciálne pre motorky, jej výrobcovia dobre vedia aká špina nám vadí a aké čisté motorky chceme mať, a tak aj funguje. Okrem toho, že na umytú motorku sa lepšie pozerá, tak sa na nej aj pocitovo lepšie jazdí.

Testovačky odteraz ošetrujeme motokozmetikou Muc-Off

Tak sme si teda sadli nad produktovú ponuku Muc-Off, poškrabali sa za ušami, a vybrali sme si tieto prostriedky:

  • Bio motocyklový čistič v rozprašovači: tento ružový čistič si už určite niekde videl. Podstatné je, že je zásaditý a plne biologicky odbúrateľný, čiže používať ho môžeš aj doma na dvore, v záhrade, na okruhu a podobne. Motorku treba najprv obehnúť vodou, celú ju nasprejovať týmto čističom, chvíľočku počkať a potom opláchnuť. Kto takéto niečo nevyskúšal na vlastnej motorke, bude prekvapený rozdielom už v tomto prvom kroku. Vzali sme aj ďalšiu 5-litrovú bandasku, pretože tohto prostriedku sa minie vždy najviac.
  • Sprej "Speed polish" (rýchle leštidlo): tento zatiaľ používame najčastejšie. Ide o bežný čistiaci sprej, ktorý dokáže odstrániť aj zasušený drobný hmyz, a zároveň oživí plasty a lak. Takýto sprej sa používa väčšinou na showroomoch alebo výstavách, kedy treba motorky priebežne udržiavať čisté a lesklé. Pekne voní a funguje rýchlo.
  • Sprej "Silicon shine" (silikónový lesk): aj so silikónovým sprejom asi väčšina z vás už prišla do kontaktu. Okrem toho, že krásne oživí čierne plasty, gumy a tesnenia, tak aj ochráni vonkajšie pohyblivé komponenty ako tlmiče, kyvku a podobne. Na motorke vydrží o niečo dlhšie než ostatné prostriedky, a dosť dobre odráža prach a vodu. Voní ako čerešňová žuvačka :) Pozor, je šmykľavý, takže nepoužívať na sedlá alebo rukoväte!
  • Sprej "Motorcycle protectant" (ochrana motocykla): je podobný ako silikónový sprej, ibaže namiesto silikónu využíva teflón. Je vhodné použiť ho po opláchnutí motorky, pretože pomáha zbaviť sa vody. Je možné použiť ho na kompletne celej motorke okrem brzdových kotúčov - tiež zanecháva vysoký lesk a vrstvu odolávajúcu prachu a vode. Voní zmesou kokosu a vanilky.
  • Emulzia "Miracle shine" (zázračný lesk): má konzistenciu telového mlieka a ružovú farbu. Voní skôr technicky, ale zo všetkých spomínaných vytvára najhlbší a najtrvácnejší lesk. Obsahuje zmes troch voskov (vrátane karnauba vosku, z ktorého sú plechovkári celí paf) a teflónu, a "removes imperfections & fills minor scratches", teda odstraňuje nedokonalosti a vypĺňa menšie škrabance. Priznám sa, že sme ho ešte nepoužili, ale už sa naň chystám a veľmi sa teším!
  • Ružová špongia a modrá mikrovláknová utierka: tie hádam netreba opisovať - so špongiou roztierame ružový čistič priamo na motorke, ak je extra zamuškovaná alebo špinavá, aby bola po opláchnutí čistejšia (aj malé narušenie nečistôt čističu veľmi pomôže). Mikrovláknová utierka sa môže zdať ako zbytočnosť, veď motorku môžeš utierať aj starým tričkom, ale kto ju nevyskúšal, nepochopí - s mikrovláknom sa oveľa lepšie utierajú zvyšky vody a leštia povrchy po použití konkrétnych sprejov. Táto utierka sa dá prať, takže sa dá používať dosť dlhý čas.
  • Sprej na reťaz PTFE Dry chain lube: mazací sprej, v motorkovom svete taký potrebný. Skratka PTFE opäť značí, že má v sebe teflón, slovíčko "dry" navyše prezrádza, že ide o takzvaný suchý sprej. Ten má výhodu v tom, že pri nanášaní vôbec nekvapká na zem. Je vhodný pre všetky motocyklové reťaze, použitie aj na ceste, aj v teréne.
  • Sprej na čistenie prilieb (Helmet and visor cleaner): a to aj v domácom štvrťlitrovom balení s rozprašovačom, aj v malom cestovnom 32-mililitrovom rozprašovači, ktorý sa prinajhoršom vojde aj do vrecka nohavíc. Najlepšie je, že má svoj malý vrchnák, takže nezačne sám sprejovať, keď ho niekde omylom stlačíš.

Testovačky odteraz ošetrujeme motokozmetikou Muc-Off

Takže takto si my leštíme. Motorky samozrejme. Motokozmetika v každom prípade má svoj význam - motorke pomôže a tebe ušetrí kopec času. O tom, ako sa nám s Muc-Offom darilo, vás budeme informovať najneskôr koncom sezóny.

Motokozmetiku Muc-Off nám poskytol autorizovaný dovozca, spoločnosť U. M. S., s. r. o.

Testovačky odteraz ošetrujeme motokozmetikou Muc-Off

Pridané: 12.06.2017 Autor: Peter Fischer pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria