Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1254 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 9524
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5538)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3986)
Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač

Info o Contec XL Rally 2018

 Zdieľať

Pridané: 03.03.2018 Autor: Landal
Čitatelia: 5544 [Šport - Rally]

Poslednú sobotu v júni sa uskutoční v Lučenci, ale najmä v jeho okolí, štvrtý ročník orientačnej amatérskej rally.

Termín: 29.06. až 01.07.2018
Kde: Lučenec, Pinciná

Ročník 2017 zase všetko v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zmenil. Ale veci sa utriasli, skepsa opadla a prišiel nový vietor do plachiet v podobe spoluorganizátora Roba Bodora. Ochota a zanietenie Bodoroviča bol hlavný dôvod, prečo sme sa pustili do novej formy "kľačanskej rally": pretek na Slovensku.

Štart na námestí v Lučenci - Contec XL rally 2017
Štart na námestí v Lučenci - Contec XL rally 2017

Video: Contec XL rally Fiľakovské Kľačany 2017

Vopred zverejňujeme podrobné pravidlá pretekov, kde je vysvetlené skutočne všetko. V tomto článku sa budem venovať len novinkám, podstatným zmenám a budúcej registrácii.

Preteky budú jednodňové a to v sobotu 30.06. Plán je cca 175 km a 5 RZ, z ktorých min. 3 budú výlučne orientačné. Súžaných km by malo byť 60. Prebierky prebehnú v piatok do 21:00 hod.

Zásadnou zmenou bude nový hlavný stan. Bivakovať budeme v obci Pinciná, v uzavretom areály penziónu. To znamená výrazný nárast komfortu: 4 x WC v budove, sprchy, oplotený areál s betónovou plochou pre karavany, s lúkou pre stany, veľká jedáleň, krytá terasa, k dispozícii 2 uzavreté haly pre stroje alebo pre prípad zlého počasia.

V riadne vybavenej kuchyni bude zabezpečená plná strava: raňajky formou švédskych stolov a teplá večera. O výčape sa nebavím...

Contec XL Rally 2016
Contec XL Rally 2016

V cene majú jazdci: itinerár, zázemie bivaku, tričko, 2 x polpenzia, uzavretý a strážený areál. Napriek tomu, že sme z opatrnosti pristúpili k jednodňovému preteku, štartovné veľmi neznižujeme. Dôvod je logický: 70 eur preteku, 5 eur za bivak a 20 eur za stravu. Preto je štartovné súhrnne 95,- Eur.

Doba sa vyvíja a niektoré veci, ktoré sa dali "zadarmenko", sa už prosto nedajú. Príprava tratí, ich spätná úprava sú drahé špásy. Aj tento rok sa trápime s rozpočtom a bolí nás z toho hlava. A to je štartovné "také nízke" len vďaka kalkulovaným sponzorom.

Prečo Vám "nútime" stravu? Nájsť vhodné miesto, kde sú ochotní prijať 70 pretekárov a ich sprievod, to nie je jednoduché. Nájsť niekoho, kto podporou, vzťahmi a súhlasmi umožní takúto akciu, je ešte ťažšie. Zázemie a areál, vrátane vybavenia kuchyne a jedálne, sa musí zaplatiť. A keď majú v kuchyni kalkulovať personál, suroviny atď., musíme vedieť do čoho ideme. Preto tento systém.

Jazdci sa budú pohybovať počas presunov aj v bežnej premávke, preto sa bude pri prebierkach poctivo kontrolovať platná STK a doklad o PZP a tiež stav motocykla (svetlá, brzdy, hlučnosť). Kontrolovať sa bude aj výstroj jazdca v minimálnom povinnom rozsahu: prilba, vysoká obuv s pevnou ochranou členka (t.j. nie kožené turistické topánky), chrániče kolien, hrude, chrbta, lakťov a ramien (nie turistické penové vložky do oblečenia). Camelback a chránič krku je silne odporúčaný.

Z minulých rokov viete, že komu nesvietila brzda, ten musel opravovať, a kto nemal doklad o PZP, musel to ísť do Lučenca vybaviť. Organizovať tento cirkus nie je sranda, a preto to berieme vážne. Rovnako to bude aj tohto roku.

GPS sledovanie

Intenzívne makáme na tom, aby sme mali funkčný GPS sledovací systém, ktorý bude umožňovať dve základné funkcie. Jednou je sledovanie prejazdu cez CP-éčka a druhou je kontrola dodržiavanie rýchlostných limitov. Práve sledovanie rýchlostných limitov umožní realizovať preteky aj v tých lokalitách, kde by sme sa vás bez GPS kontroly báli pustiť. Skúsenosti sú jednoznačné: ak nie je prekročenie rýchlostného limitu penalizované, nedodržuje sa.

GPS trackery budú nasadené do pretekov až po ich opakovanom odskúšaní a overení. V zálohe je klasické riešenie Foto + fyzická kontrola maršalmi. Ak budú trackery nasadené, bude sa pri registrácii vyberať vratná záloha 40,- Eur.

Registrácia

Prihlasovanie spustíme v pondelok 19.03. o 08:00 hod. Poučili sme sa z minulých rokov a avizujeme to dopredu.

Pri registrácii bude možnosť nahlásiť "doprovod", ktorý bude platiť 5,- Eur bivakovací poplatok (na sociálne zariadenia) a môže si zaplatiť polpenziu za 20,- Eur. Doplniť doprovod bude možné aj neskôr.

Novinkou je aj úhrada na účet vo FIO. Pre našich českých priateľov odpadá zločinecky vysoký poplatok za cezhraničný prevod a budú hradiť na účet v CZK v českej banke.

Všetky ostatné parametre zostávajú zachované ako v minulých rokoch.

Podmienkou uskutočnenia pretekov je 60 pretekárov. Maximálny počet je 70. Registrácia je platná po úhrade 45,- Eur. Doplatiť zvyšok bude treba do 31.05. Registrovaný účastník má právo posunúť miesto náhradníkovi a zároveň získať od neho refundáciu uhradenej časti štartovného.

Možnosť znížiť si štartovné
Možnosť znížiť si štartovné

Dane fičia aj ďalej

Štartovné je možné si znížiť o 50% poukázaného príspevku z daní (ten istý systém ako minulý rok). Predvyplnené tlačivo pre zamestnancov nájdete tu: tlačivo

Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2018
Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2018

Maršali, partneri

Bez ich pomoci by táto zábava nebola možná. V prípade, ak si ochotný/ná priložiť ruku k dielu a stráviť víkend v tričku organizátora, prosím ohlás sa mi. Organizátori dostanú stravu a pitný režim, náhradu nákladov na dopravu a ubytovanie v izbách.

Osobitne by som chcel osloviť potencionálnych "donorov" akcie. Tento rok skúšame premiérovo rôzno žiadosti o dotácie, ale veľké očakávania v tomto smere nemáme. Je to opäť hrozne vyšróbované. Ak nám chcete akoukoľvek formou pomôcť, prosím informujte nás o tom.

Tešíme sa na Vás na konci školského roku v Pincinej!
Bodorovič a Laňďal

Pridané: 03.03.2018 Autor: Landal Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (7 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (19)  [Verzia pre tlač] Tlač
Kvalitné oleje Yamalube za skvelé ceny!

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria