Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1033 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10335
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5961)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (4374)
Hodnotenie: (21 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (105)  [Verzia pre tlač] Tlač

Registrácia na Contec XL Rally 2017

 Zdieľať

Pridané: 21.02.2017 Autor: Landal
Čitatelia: 8906 [Šport - Rally]

Predposledný týždeň v júni sa od stredy do piatku (21.-23.06.2016) uskutoční vo Fiľakovských Kľačanoch tretí ročník orientačnej amatérskej rally.

Ročníky 2015 a 2016 dali aj východiská, aj smer, a po nastolenej ceste ideme plynulo v ústrety svetlej budúcnosti, v čo najväčšej snahe o kvalitnú a bezpečnú amatérsku rally. Na konci článku sú zverejnené podrobné pravidlá pretekov, kde je vysvetlené skutočne všetko. V tomto článku sa budem v podstate venovať len zmenám oproti minulému roku a samotnej registrácii.

Preteky budú dvojdňové a oba súťažné dni (štvrtok a piatok!) nás čaká len orientačná etapa cca 240-250 km. Prebierky prebehnú stredu až do 22:00 hod. a v tento deň bude možné trénovať na trati.

Contec XL Rally 2016
Contec XL Rally 2016
Jazdci sa budú pohybovať počas presunov aj v bežnej premávke, preto sa bude pri prebierkach poctivo kontrolovať platná STK a doklad o PZP a tiež stav motocykla (svetlá, brzdy, hlučnosť). Kontrolovať sa bude aj výstroj jazdca v minimálnom povinnom rozsahu: prilba, vysoká obuv s pevnou ochranou členka (t.j. nie kožené turistické topánky), chrániče kolien, hrude, chrbta, lakťov a ramien (nie turistické penové vložky do oblečenia). Camelback a chránič krku je silne odporúčaný.

Etapy

Bude sa jazdiť podľa itinerára a prakticky len na území Maďarska. V SR budú len klasické nemerané presuny formou organizovaného výjazdu. Žiadosť o štart na námestí v Lučenci je podaná a predpokladáme opakovanie tejto „pohladkaj-si-ego-zábavky“.

Štart na námestí v Lučenci
Štart na námestí v Lučenci

Itinerár bude robený veľmi podrobne, aby bolo možné ho ísť aj na „večerníčka“ podľa palubných počítadiel merajúcich len na desatiny km. Samozrejme neviem zaručiť komfortnosť jazdy pri tomto štýle a určite je v tomto prípade vhodné doplnkovo využiť mobil s nainštalovanou aplikáciou umožňujúcou korekciu + aj -.

V tratiach sú zahrnuté rôznorodé terény, vždy však vyjazdené a zrejmé cesty. Ak niekto skončí zapichnutý v húštine, určite odbočil zle! Pre oba dni budú pripravené celkom odlišné trate a čo ma teší veľmi, tieto trate budú nové v porovnaním s minulými rokmi. Náročnosť tratí bude plne zodpovedať ročníku 2016.

V každej etape budú min. 2 špeciálky, ale zatiaľ všetko nasvedčuje tomu , že sa podarí zorganizovať ambiciózny plán so 4 špeciálkami v etape. Všetko závisí od dobrovoľníkov, ktorí sa postupne hlásia. Okrem prisľúbených osôb by som potreboval ešte 4-5 mobilných ľudí a trochu šťastia, aby nemusel nikto z prihlásených z nejakých dôvodov odriecť účasť na organizácii pretekov. V smelom variante bude meraných 30-40 km v každej etape.

Contec XL Rally 2016
Contec XL Rally 2016

A keď už sme u vzdialeností, palivovú sebestačnom je potrebné mať min. na 110 km (presný údaj oznámim po dokončení tratí oboch etáp).

Po príchode na štart špeciálky bude jazdec ihneď odštartovaný, aby nevznikalo zhlukovanie osôb a strojov.

Nejaké ďalšie info

Rátam so zaradením pretekov do slovenského seriálu XL endura 2017 a zároveň je už potvrdené, že Kľačanská rally je súčasťou českého Rockway Mastodont Cup 2017.

Depo a bivak bude v oplotenom priestore autokrosového areálu. Spanie v stanoch. Elektriku a vodu si musíme riešiť sami. Sprcha bude studená v rovnakom štýle ako minulý rok. Stravovanie a pitný režim budú zabezpečené bufetom. Počas pretekov bude jazdiť ako súčasť pretekárskej kolóny „flying-doctor“ na motorke, ide o záchranára so 17 ročnou praxou z nehodovky.

XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015
XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015

Registrácia a štartovné

Podmienkou uskutočnenia pretekov je 60 pretekárov. Maximálny počet je 70. Štartovné je 100,- Eur. Registrácia je platná po úhrade 50,- Eur. Doplatiť zvyšok bude treba do 01.05. Registrovaný účastník má právo posunúť miesto náhradníkovi a zároveň získať od neho refundáciu uhradenej časti štartovného.

Štartovné je možné si znížiť o 50% poukázaného príspevku z daní (ten istý systém ako minulý rok).

Štartovné treba zasielať na účet 2949015320/1100, IBAN: SK8311000000002949015320, SWIFT: TATRSKBX. Do poznámky pre prijímateľa prosím uviesť meno alebo prezývku pretekára. Oficiálnym organizátorom a majiteľom účtu, kam pôjde štartovné, je občianske združenie Máme Radi Rally. Osobne na pretekoch nebudem súťažiť a budem sa venovať len organizácii.

XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015
XL Rally Fiľakovské Kľačany 2015

Maršali, partneri

Bez ich pomoci by táto zábava nebola možná. V prípade, ak si ochotný/ná priložiť ruku k dielu a stráviť pár dní v tričku organizátora, prosím ohlás sa mi. Organizátori dostanú plnú stravu a pitný režim, náhradu nákladov na dopravu a drobné vreckové. Ak budú mať pretekári so sebou „doprovod“, bol by som veľmi rád, ak by sa pokúsili ho nahovoriť na účasť v organizačnom tíme pretekov.

Registrácia:

Zoznam registrovaných pretekárov:

V zozname registrovaných sa nezobrazíte okamžite po odoslaní registrácie, ale až po schválení, neodosielajte registráciu duplicitne!

Bol by milé, keby si tento článok všimli aj spoločnosti, ktoré by mali záujem spojiť sa s touto akciou. Som veľmi vďačný všetkým partnerom, ktorí sa už rozhodli ročník 2017 podporiť. Rozhodne však uvítam ďalšiu podporu, a to alebo vo forme cien pre súťažiacich alebo finančnej podpory, ktorá by sa v celej výške premietla do zníženia štartovného, prípadne do zabezpečenia videa z akcie.

Partneri podujatia
Partneri podujatia

Motomix XL Enduro Cup 2017
Motomix XL Enduro Cup 2017

Pridané: 21.02.2017 Autor: Landal Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (21 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (105)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria