Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 631 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

tatramoto-sidem-03-2019 DS auto Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 1643
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (980)
Nie, južná amerika je super: 40% (663)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Veľké cesty na motorkách - Ako sa vybrať na motodovolenku

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 12.03.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5122 [Bleskovky - PR bleskovka]

Motorkárska cestovná kancelária "Pubo" v Dunajskej Strede ponúka rôzne zájazdy počnúc kratšími do Rumunska, či do Álp, ale hlavne dlhšie túry spojené s prepravou motoriek vo vlastnom špeciálne upravenom nákladnom aute.

Predhorie Kaukazu v Gruzínsku
Predhorie Kaukazu v Gruzínsku

Na Slovensku je registrovaných viac ako stotisíc motocyklov. Oproti dvom miliónom osobných áut to nie je veľa, ale ak si uvedomím že len mizivé percento áut ich majitelia používajú pe zábavu tak ako to robí väčšina motorkárov, počty sa začnú javiť v inom svetle. Motorovým vozidlom číslo jedna pre zábavu je motorka. V priebehu posledných dekád sa u nás mení aj zloženie motoparku. Po otvorení hraníc koncom devätdesiatich rokov minulého storočia boli na vrchole superšporty. Motoriek atakujúcich magickú hranicu 300 kmh bolo veľa. Potom prišla éra čoprov a cruizerov. Nádherné nablýskané stroje začali dôstojnou jazdou často v skupinách pútať na cestách pozornosť. A nakoniec tak ako u áut prišli po športiakoch a veľkých limuzínach SUVčka, medzi motorkami začali pribúdať turistické motorky a cestovné endurá. A tie už nie sú o jazdení "okolo komína" tie prinášajú vôňu diaľav a ozajstných dobrodružstiev.

Strážne veže v Ushguli - pamiatka Unesco v Gruzínsku
Strážne veže v Ushguli - pamiatka Unesco v Gruzínsku

Na nich vyrástla generácia jazdcov ktorí bežne prekračujú v sedle hranice krajiny, Únie alebo kontinentu. Tí čo sa radšej spoliehajú na seba, majú dosť času a najdôležitejší je pre nich pocit nezávislosti, sa radi vyberú bez pevného plánu a cestujú kam ich oči povedú. Celkom iste je to zaujímavý spôsob cestovania, sám som ho z času na čas vyskúšal. Ale pri dlhých cestách mám už dnes radšej väčšiu mieru istoty, úspory času aj pohodlia. Naposledy som takto na "verímboha" cestoval do Náhorného Karabachu. Cesta po vlastnej osi do Gruzínska mi trvala aj s čakaním na večne meškajúci trajekt šesť dní tam a päť dní späť. A to bol len tranzit. Takmer 6000 km. Ale neľutujem. Gruzínsko, Arménsko a Náhorný Karabach sú krajiny s úchvatnou prírodou, motorkárskymi cestami a skvelými priateľskými ľuďmi a to mi vynahradilo nudné presuny.

Priesmyk Selim, cesta karaván z Iránu cez Arménsko smerom do Gruzínska.
Priesmyk Selim, cesta karaván z Iránu cez Arménsko smerom do Gruzínska.

Romantika v Edinburghu
Glencoe. Dal by sa fotiť do nekonečna.
Loch Ness
Scottish Highland

Na úsporu času, únavu z presunov a v konečnom dôsledku aj na šetrenie financií je riešením motorky poslať na miesto určenia, priletieť do vybranej destinácie a tam začať dovolenku v sedle. Riešenie je jednoduchšie ako by sa zdalo. Motorkárska cestovná kancelária "Pubo" v Dunajskej Strede takéto služby ponúka. Ponúkajú aj kratšie zájazdy do Rumunska, či do Álp, ale hlavne dlhšie túry spojené s prepravou motoriek v ich vlastnom špeciálne upravenom nákladnom aute.

Za 8 - 12 dní tak môžete stihnúť prejazd Pyrenejami od Stredozemného mora k Atlantiku a späť. Pozrieť si Kalábriu, Sicíliu a Capri, alebo obísť na motorke Škótsko a potom sa preplaviť na drsné a nádherné Hebridské ostrovy. Za povšimnutie iste stojí aj výlet do Zakaukazska. Zájazdy dodávajú so všetkými službami - sprievodcom, mechanikom, prípadne sprievodným vozidlom. Ale ak si chcete vybrať trasu individuálne - dokážu pripraviť aj zájazd na kľúč. Čo dodať, spoločnosť založili dlhoroční motorkári čo majú opakovane prejazdené všetky trasy ktoré ponúkajú, hovoria viacerými jazykmi, vedia čo, kde treba vidieť a ako sa tam dostať. Šikovný mechanik si poradí aj v prípade poruchy a v najhoršom prípade nepojazdnú motorku vedia dostať domov.

Ak ťa lákajú dlhšie cesty, jedno kliknutie na web www.pubo.sk si to iste zaslúži. Nájsť ich môžeš aj na výstave Motocykel 2018 v Inchebe v hale B2.

Hlavný hrebeň Kaukazu
Hlavný hrebeň Kaukazu

Scottish Highland
Stornoway na ostrove Harris
Od niekadiaľ niekam na ostrove Harris
Callanish Standing stones na ostrove Harris

Pridané: 12.03.2018 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria