Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1132 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 11571
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (6576)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (4995)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Novinka Kawasaki Z H2 - 200 koňový naháč s kompresorom

 Zdieľať

Pridané: 05.11.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5037 [Novinky - Predstavujeme]

Kawasaki má v tamer päťdesiat ročnej sérii, ktorá začala ikonickým modelom Super Four Z1 v roku 1972 závideniahodné dedičstvo.

Seriál článkov - Novinky 2020:

| Seriál článkov: Novinky 2020 |

Kawasaki sa však nepozerá späť. Namiesto toho povzbudzuje jazdcov a fanúšikov, aby sa pozerali do budúcnosti a pripravili sa na stretnutie s najradikálnejšou, technicky najvyspelejšou a najmocnejšou Z-tkou - Z H2. Z H2 využíva značné interné skúsenosti spoločnosti Kawasaki s motormi Ninja H2 a Ninja H2R a posúva svet motocyklov v novom smere so strojom triedy Hypernaked.

Video: 2020 Kawasaki Z H2

Byť na vrchole rodiny 2020 je pre Z obrovská zodpovednosť, ktorá si vyžaduje stroj so zoznamom funkcií, ktorý uspokojí želania a potreby aj tých najnáročnejších jazdcov a poskytne špecifikáciu, ktorá presahuje tieto požiadavky. Tým vytvára „The Ultimate Z“. V duchu jedinečnej filozofie dizajnu „Sugomi“ od spoločnosti Kawasaki, kde každá inovácia štýlu zodpovedá rovnakému technickému znaku - Z H2 doslova žiari so zaujímavými aspektmi zameranými na jazdca.

Novinka Kawasaki Z H2
Novinka Kawasaki Z H2

Najväčšia pozornosť sa samozrejme bude spočiatku zameriavať na majestátny štvorvalcový motor s objemom 998 ccm vybavený vlastným vyvinutým a vyrobeným integrovaným vyváženým kompresorom Kawasaki. S cieleným opojným vrcholom 200PS dostávate ovládateľný, ale povzbudzujúci tok energie prechádzajúci do uspokojivého crescenda podporovaného Ram Air, ktoré sa prispôsobuje aj jemnejším úrovniam, čo zo Z H2 robí stroj priateľský k jazdcom, ktorý umožňuje nesmierne ľahko zvládnuteľnú jazdu. Takže zatiaľ čo Z H2 bude atraktívny pre skúsených jazdcov, jeho všestranná ovládateľnosť ho sprístupní širokému potenciálnemu publiku.

Novinka Kawasaki Z H2
Novinka Kawasaki Z H2

Exteriérové ​​prvky tohto stroja oplývajú novým štýlom a vizuálnymi aktualizáciami, ako je kompletné LED osvetlenie vrátane smeroviek a osvetlenia ŠPZ. Ľahko čitateľná TFT prístrojovka je okamžite rozpoznateľná a po podrobnejšej kontrole je zrejmý rýchly posuv nahor / nadol plus nastavenia na štandardnom, vybavenie tempomatom a množstvo ďalších funkcií zameraných na jazdca. Veľmi cenený podvozok značky Kawasaki, aký sa používa v predchádzajúcich preplňovaných modeloch, je aktualizovaný pre nový model Z, zatiaľ čo strmene Brembo M4 pripojené k čelným vidlicam Showa BPF potvrdzujú vysokú kvalitu špecifikácie tohto špičkového nahého stroja.

Novinka Kawasaki Z H2
Novinka Kawasaki Z H2

Inžinieri Kawasaki tvrdo pracovali, aby zabezpečili dynamickú rovnováhu medzi výkonom a odolnosťou, vďaka čomu je preplnená ulica praktickou, ale exotickou realitou. Vďaka technológii asistenčnej a preklzovej spojke a technológie dog ring gearbox, inteligentnému použitiu oleja ako chladiacej kvapaliny, aby sa eliminovala potreba objemného medzichladiča, inžinieri KHI dali stroju spoľahlivosť a ľahkú ovládateľnosť len spôsobom, akým to vedia len oni.

Novinka Kawasaki Z H2
Novinka Kawasaki Z H2

Veľké množstvo elektronických pomôcok pre jazdcov prostredníctvom IMU firmy Bosch, ako sú riadenie trakcie, inteligentné brzdný systém, náklonový manažment, voliteľné jazdné režimy a úrovne výkonu, či anti-wheelie, sú ovládané aj pomocou pripojenia Bluetooth, ktoré prostredníctvom aplikácie Kawasaki Rideology Smartphone umožňuje jazdcom prepojiť sa so svojím strojom a objavovať viac o svojom jazdení a stave stroja, a to všetko prostredníctvom obrazovky svojho mobilného telefónu. Okrem praktických informácii, ako sú spotreba paliva a údaje o jazde, existujú aj funkcie, ako napríklad meranie náklonu, ktorý je určite populárnou funkciou.

Novinka Kawasaki Z H2
Novinka Kawasaki Z H2

Od jeho asymetrického prívodu vzduchu do kompresora po jednej strane hrozivých dvojitých LED svetlometov, cez reverznú reliéfnu ikonu „Supercharged“ až po agresívny postoj Sugomi a dramatický postoj s impozantnou karosériou, Z H2 je symfónia úžasnosti. Od H2 sa veľa očakávalo, veľa sa o nej rozprávalo a možno najviac netrpezlivo čakalo zo všetkých strojov Hypernaked pre rok 2020. Z H2 je tu a je pripravená zaujať miesto v čele rodiny Z a prevziať na seba pozornosť v triede naháčov.

Foto:
 Kawasaki Z H2 2020
Všeobecné informácie:
Výrobca:Kawasaki
Model:Z H2
Rok:2020
Novinka:NOVINKA 2020
Kategória:Superšport
Motor:
Typ motora:radový štvorvalec s kompresorom (4T)
Objem:998 ccm
Max. výkon:200.1 k (147.1 kW) / 11000 ot.
Max. krútiaci moment:137 Nm / 8500 ot.
Kompresný pomer:11.2:1
Vŕtanie x Zdvih:76.0 x 55.0 mm
Palivový system:vstrekovanie hrdlo 50 mm
Rozvod:DOHC (4V)
Chladenie:kvapalinou
Pohon / Podvozok:
Prevodovka:manuálna 6-stupňová
Sekundárny pohon:reťaz
Zdvih vpredu:120 mm
Zdvih vzadu:135 mm
Brzdy vpredu:dvoj kotúčová radiálne strmene
Priemer bŕzd vpredu:290 mm
Pneu vpredu:120/70ZR17M/C (58W)
Brzdy vzadu:jednokotúčová
Priemer bŕzd vzadu:226 mm
Pneu vzadu:190/55ZR17 M/C 75
Hmotnosť / Rozmery:
Hmotnosť s náplňami:239 kg
Výška sedla:830 mm
Rázvor:1455 mm
Dĺžka:2085 mm
Šírka:810 mm
Výška:1130 mm
Svetlá výška:130 mm
Objem nádrže:19 l
Doplnková výbava:
ABS:áno, v sérii
Náklonové ABS:áno, v sérii
Trakčná kontrola:áno, v sérii
Palivové mapy:áno, v sérii
Palubný počítač:áno, v sérii
Tempomat:áno, v sérii
LED svetlomet:áno, v sérii
LED denné svetlá:áno, v sérii
LED smerovky:áno, v sérii
Anti-hop spojka:áno, v sérii
Quick-shift:áno, v sérii
Farebná TFT prístrojovka:áno, v sérii
Iná výbava:preplňovanie
Poznámka:
Poznámka:Cena 05/2020 od 16 995 EUR

Pridané: 05.11.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Seriál článkov - Novinky 2020:

| Seriál článkov: Novinky 2020 |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem-03-pripravy-main

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria