Anketa:
Pridaj video#155 [ĎAKUJEME] - Poďakovanie záchranárom skladbou aj klipom - Video
ZdieľaťPridané: 07.06.2021 Pridal: Redakcia
Čitatelia: 2616 [Iné moto videá - Bezpečnosť] Dĺžka: 03:30
„Číslo verejné, čo nejde vypnúť. Reagovať ihneď do 2 minút. Čas, ktorý sa môže zrazu minúť...“
Vety, ktoré popisujú denno-dennú rutinu každého záchranára či záchranárky. Zároveň slová z úplne novej piesne, ktorá vznikla ako poďakovanie pre všetkých členov záchranných zdravotných služieb a tiež ľuďom z prvej línie, ktorým vďačíme za ich neustále nasadenie a vlastne, za to, že sú. Za to, že denne prídu do práce a zachraňujú životy. Za to, že vďaka vedomiu, že za každých okolností číslo 155 odpovie, vyrazí a nasadí maximálne úsilie na pomoc nám všetkým, sa cítime bezpečnejšie.
Za posledný rok sme si možno mnohí z nás uvedomili dôležitosť záchranných služieb o niečo viac ako kedykoľvek predtým. Niektorí cítime potrebu prejaviť svoju úctu a vďaku voči ľuďom v prvej línii. Urobil tak aj zamestnanec záchrannej zdravotnej služby ZaMED, ktorý chcel zaujímavou formou vytvoriť akt vďaky svojim kolegom záchranárom za ich záslužnú a náročnú prácu. Keďže má skúsenosti s hudobnou tvorbou, aj vďaka podpore oslovených partnerov a podpore od kolegov ZZS, mohla vzniknúť nová skladba, ktorá reprezentuje myšlienky aj nás ostatných, ktorí sa cítime vďační.
Skupina interpretov, kde figurujú viaceré populárne mená (Maxo, Dano Kapitán, Akalaky, Martina Schindlerová, Veronika Strapková, Kristina Tran, Marek Mäsiar, Tomy Kotty) tak v 3 minútach zapožičali hlas záchranárom a vyjadrujú im týmto verejne podporu. Skladba #155 [ĎAKUJEME] nielen približuje prácu záchranárov verejnosti, ale môže motivovať mladých ľudí stať sa záchranármi, lekármi či sestričkami. V samotnom videoklipe účinkujú skutoční záchranári, ktorí hneď po službe išli na natáčanie a po skončení sa vrátili späť do služby.
Venované všetkým záchranárom, lekárom, sestričkám a ľuďom z prvej línie za vašu obetavú prácu pre našu krajinu.
#155 [ĎAKUJEME]
Hudba: Martin "Maxo" Šrámek, Maxo Mikloš
Text: Ľubomír "Akalaky" Glasa
Štúdio: Littlebeat
Mastering: Miroslav Chyška
Interpreti: Akalaky, Maxo, Dano Kapitán, Martina Schindlerová, Kristína Tran, Veronika Strapková, Tomy Kotty, Marek Mäsiar
Video: ToxPro
Réžia a scenár: Monika Mahútová
Kamera: Roman Šupej
Partneri: ZaMED, Marina Park, Angels, SK-REMONT, Medis, Chirosan, SAM - Shipbuilding and Machinery, Nemocnica AGEL Komárno
Vo videoklipe účinkujú skutoční záchranári. Postupy pri ošetrovaní pacientov vo videu boli zostrihané a prispôsobené minutáži a finálnemu zážitku, preto nemusia reflektovať postupy záchranárov pri skutočných výjazdoch k pacientom.
Ďalšie videá od tohto autora:
Diskusia:
Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Súvisiace videá:
Redakčné videá:
Vtip
Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!