Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 631 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2018::

» Dakar 2018 - 11. etapa

17:51 - Do 11. etapy nenastúpil Štefan Svitko a v etape to po blúdení vzdal z druhého miesta Joan Barreda Bort. Matthias Walkner dnes mal osamotený jazdu na čele ale zvládol etapu dobre so stratou len 11 na Pricea. Jazdci Hondy Kevin Benavides a Brabec získali na Walknera nejaký čas a priblížili sa k nemu v celkovom poradí. To je po 11 etapách nasledovné:
1. Matthias Walkner
2. Kevin Benavides - Honda +32min
3. Toby Price - KTM +39m
4. Farres
5. Meo
Smoliarom bol Pablo Quintanilla ktorý dnes stratil pol hodinu...

Sumoto Brno MOTOQUAD www.foxracing.sk DS auto Indian - www.klasikmoto.sk VR46 - motosvet.sk choppermania.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!


Diskusia Diskusia (0)

Aktolagay - vápencové skaly, Kazachstan - Bod záujmu - Tip na Výlet

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

Aktolagay je uskupenie bielych vápencových skál obdivuhodných rozmerov. Nachádza sa doslova uprostred ničoho v stepi. Nie je nijak označené, ale medzi miestnymi je známejšie ako Bažira.

Je samozrejme voľne prístupné a z východnej strany sa nachádza útes z ktorého je na skaly výborný výhľad. Odtiaľ je väčšina fotiek.

Články:

Fotogaléria:

26.09.2017 - erbe

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

26.09.2017 - erbe

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

26.09.2017 - erbe

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

26.09.2017 - erbe

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

26.09.2017 - erbe

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

26.09.2017 - erbe

Aktolagay, Kazachstan - Bod záujmu

Detaily:

Stiahni si bod:

LOC súbor (*.loc) - pre rôzne GPS programy
KML súbor (*.kml) - pre Google Earth
Krajina:Kazachstan
Región:Mangystau
Typ:Prírodný úkaz
Pridal:erbe 18.10.2017 (19:36)
Poloha:N 47.456 E 55.059
Približná poloha:nie
Čitatelia:497
Nadmorská výška:160.0 m n.m.
Povrch:enduro

Prístup:

Nevedie sem žiadna jednozačná cesta, nieto ešte označená. Nedporučujem sa sem vydať bez GPS. Na Openstreetmaps sú niektoré cesty vyjazdené v stepi, takže je možné nájsť už nejaké vyjazdené cesty. Keďže ide len o v stepi vyjazdené kolaje za dažďa môže byť Aktolagay nedosiahnuteľný.

Ku Aktologay som šiel zo západu po "Mukur road", ktorá začína asi 13km pred mestom Kulsary. Cesta je prvých 50km v príšernom stave s neuveriteľnými dierami. Na 65.kilometri je rafinéria za ktorou Mukur road pokračuje na sever. Je potrebné odbočiť do stepi ďalej na východ. Ja som odbočil za rafinériou, ale neskôr som zistil, že som mal odbočiť skôr. Podľa opentreetmaps som sa ale k cieľu dostal

Od Aktologay som šiel na sever smerom na dedinu Sagiz. Mal som tracklog, ale prvých 10km som šiel iba krížom stepou až potom som sa napojil na slušnú cestu, ktorá ma doviedla až do Sagiz.

» Zobraz na Dynamickej mape aj s bodmi v okolíMapa:

Adamoto KTM

Motoshop Žubor.sk

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: HDPOLICE

Přečtěte si vyprávění o statečnosti ženy s malým revolverem, jakou prokázala z očí do očí vůči floridskému aligátorovi. Jaký malý kalibr ji zachránil? Byla to Beretta Jetfire… Ale nechejme ji příběh vyprávět vlastními slovy:

"Šla jsem se svým manželem, se kterým jsem v rozvodovém řízení, po břehu kanálu na okraji města Fort Lauderdale (oblast známá výskytem aligátorů) a diskutovali jsme otázky majetkového vyrovnání. Najednou z kalné vody vyběhl 5metrový aligátor a řítil se na nás se široce rozevřenou tlamou s ostrými zuby. Musela to být samice, která zde měla své
hnízdo s vejci.

Kdybych s sebou neměla svou malou pistoli značky ráže 6,35 mm, už bych zde nebyla. Stačil ale jeden výstřel do kolena mého exmanžela,… Aligátor se ho zmocnil a odtáhl ho z cesty do vody. Mohla jsem zrychlenou chůzí odejít. Musím říci, že je to skutečně výborná zbraň. Zachránila mne, a když k tomu připočtu i ušetřené výlohy za soud a rozvodového advokáta, nemohu jí dostatečně blahořečit."

Ďalšie vtipy »