ISSN 1336-6491 | Online: 927 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 30066
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17748)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12318)

Pridaj videoDucati Monster nehoda - Video

 Zdieľať

Pridané: 19.05.2014 Pridal: Awia
Čitatelia: 5597 [Iné moto videá - Nehoda] Dĺžka: 01:29

Motorka okrem škrabancov v pohode, jazdec rovnako až na členok.

Ďalšie videá od tohto autora:

Diskusia:

Zobrazujem diskusiu k videu: Ducati Monster nehoda

OO Sleduj diskusiu Pridaj nový príspevok 
19.05.2014 7:47

Ducati Monster Nehoda

Cukero
 Kávičkár 

Ikona

Ahojte, mna ako začiatočnika by zaujmal nazor skusenych preco sa to stalo a kde urobil chybu?


19.05.2014 8:16

Ducati Monster Nehoda

DenisR
 Turista 

Ikona

To snad vidi kazdy kde urobil chybu.Aj ked som neskuseny.
1.Neprisposobenie jazdy stavu a povahe vozovky(zadne koleso mu na tej zvlnenej vozovke poskakuje jak keby jazdil po roleach).
2.Neprisposobenie jazdy svojim schopnostiam.(Ked sa trosku nenaklonis motorka nezatoci a aj do zakruty moho pozerat trosku viacej ako do tej priepasti).
3.Zjavne to je nejaky plochodraznik ked dava v zakrute dolu nohu a chce ist driftom do zatacky :-O
4.Zachranarov doslo ako keby padlo lietadlo...
5. Ta zakruta je vo viac videach z tej Americkej Baby a je vidno ze tam ma viacej ludi problemy takze sa mozno uplne mylim ;-)


19.05.2014 8:30

Ducati Monster Nehoda

jogcar
 Edvenčr 

Tazakruta ma svoje zaludnosti, su tam rolety. Chodi tam vela borcov, ktori jednoducho maju zle nastavene tlmice. Dostanu sa na rolety a po 3. koleso uplne strati kontakt a uleti. Tento pripad vyzera skor na nudzove dobrzdovanie, kde nasledkom bud vole v ulozeni tlmica alebo zleho nastavenia odskoku tlmica pri brzdeni absolutne rozskakalo a zvysok je jasny.


19.05.2014 8:40

Ducati Monster Nehoda

Tomáš Hajduch - Awia
Darca Krvi  Edvenčr 
Správca
Ikona

Podľa mňa sa len zľakol a brzdil zadkom ktoré dal do šmyku. Alebo mu podskakovalo po podradení. No a potom už šiel von.


19.05.2014 8:49

Ducati Monster Nehoda

rejdio
 Geriatrik 

Ikona

#21 by to zhodnotil jednoducho...chalan čumel tam kam nemal a zabudol pridať plyn...


19.05.2014 8:52

Ducati Monster Nehoda

jozin58
 Turista 

Ikona

piesok na ceste - prvá aj posledná príčina pádu...všetkých, ktoré sú tam nafilmované...je toho na youtube habadej...

Dôvod úpravy:

Upravené 1 krát. Naposledy upravil jozin58 (19.05.2014 8:54)


19.05.2014 9:03

Ducati Monster Nehoda

rejdio
 Geriatrik 

Ikona

Pepa Sršeň na podobné situácie reagoval na FB nasledovne:
"Sršňová nečumí po čem jede, ale kam jede a proto každej bordel na cestě vidí dřív než k němu dojede" asi má kus pravdu :-)


19.05.2014 11:17

Ducati Monster Nehoda

jogcar
 Edvenčr 

rejdio, :-D [dobre] [dobre] tak to je, cumis si pred kolo a tako to dopadne.


19.05.2014 12:44

Ducati Monster Nehoda

milando
 Turista 

Ikona

Ty brďo, u nás keby že dôjde toľko záchranárov, tak sa už do konca života nesplatíš. A čo tam spravil, ťažko povedať. Ale najskôr to, čo vraví Awia v kombinácii s jozin58.


19.05.2014 14:41

Ducati Monster Nehoda

Caba
 Kávičkár 

Ikona

U nás ani toľko záchranárov nie je 😄, a co sa tyka problémov, tak tie už boly spomenuté skôr. Do zákruty sa treba naklonit a pozerať sa kam chcem ísť a nie tam kde nechcem. A za ďalšie technický stav motorky. To nie je jazdiť po diaľnici >:-)


19.05.2014 16:15

Ducati Monster Nehoda

passiv
 Turista 

Ikona

niesom odbornik...ale..podla mna podradil a moc rychlo pustil spojku . Zadne koleso sa triaslo skrz brzdenie motorom.
just my 2cents.

Dôvod úpravy: a teraz mozno trepnem kolosalnu blbost : mozno sa na taketo pripady pouziva antihoppingova spojka ? pokial viem, tak prave monstre stare ju nemali?

Upravené 1 krát. Naposledy upravil passiv (19.05.2014 16:17)


19.05.2014 16:22

Ducati Monster Nehoda

demmoo
 Edvenčr 

Ikona

proste sa zesral a zmrzol...


19.05.2014 21:29

Ducati Monster Nehoda

Romoto
Darca Krvi  Kávičkár 

Tam tých jazdeckých chýb a nesprávnych reakcií bolo určite viacej. Nepripadá mi to veľmi bezpečné učiť sa jazdiť v takej blízkosti zvodidiel a s pieskom na asfalte. Budem teraz hnusný, ale 1.6.2014 máte možnosť vyskúšať si prejazdy podobných zákrut omnoho bezpečnejšie na motokárovom okruhu v DS.


19.05.2014 22:00

Ducati Monster Nehoda

nevo
Darca Krvi  Turista 

Ikona

demmoo [dobre]
Ale nechápem, prečo mu fakt tak triaslo obé kolesá pri tom jemnom klopení. A keď už bolo neskoro, na piesku v drifte dupol na zadnú brzdu a už išiel.


19.05.2014 23:21

Ducati Monster Nehoda

JakubJ
 Kávičkár 

Ikona

Nočná mora toto. Palec hore pre Monstera, že to prežil bez toho aby z neho ostala kopa šrotu a pri chlapíkovi stáli tiež všetci svätí.
To čo píše Romoto [dobre] Sám sa na okruh do DS chystám.


26.05.2014 1:24

Ducati Monster Nehoda

D4v1d
 Turista 

Ikona

mozno kus podpychnem som sice uplny zaciatocnik mam len 10 000 km ale vo filme Twist-of-the-Wrist-II vravia ze motoka sa neovlada naklananim :-)


Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Súvisiace videá:

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »