ISSN 1336-6491 | Online: 1659 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15791)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10331)

Skvelý slovenský trialový šampionát - Vieska – Bezdedov 2020

Pridané: 17.07.2020 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2313 [Šport - Trial]

Počas uplynulého víkendu 11. a 12. júla 2020 sa vo Vieske Bezdedov uskutočnili medzinárodné majstrovstvá Slovenskej republiky v Triale. Miestny organizátor pripravil podujatie v duchu osláv 50. výročia šliapačkových súťaží na Slovensku. Tento počin ocenili všetci zúčastnení, ktorí pri preberaní boli odmenení malým pamätným darčekom v podobe nápoja v limitovanom trialovom obale.

V depe pretekov sme mohli vidieť historické motocykle, vlajku svazarmu alebo aj stretnúť bývalých účastníkov a pamätníkov trialových podujatí. Zhotovený bol bulletin, ktorý okrem zoznamu štartujúcich, zachytával stručný prehľad a vývoj trialu niekoľkými generáciami na Slovensku. Miestny organizátor Trial klub Kamikadze venoval nespočetné hodiny príprave podujatia, čo bolo vidieť nielen na samotnej trati. 12 úsekov, ktoré zahŕňali azda všetky možné terény preverilo prihlásených 71 dospelých a 16 žiakov vo všetkých kategóriách. Nechýbala retro sekcia, ktorá pripomínala ako vyzeral trial pri svojom vzniku.

Celkový dojem z podujatia bol aj napriek neskutočnej prietrži mračien veľmi vysoko hodnotený zo všetkých strán. Spomínaná búrka donútila ukončiť prvý súťažný deň už po prvom kole. Časomiera tak spracovala nadobudnuté výsledky a preteky boli vyhodnotené predčasne. Zlé počasie však skoro nikomu nezobralo chuť do druhého súťažného dňa, najmä nie organizátorovi, ktorý v nedeľu od skorej rannej hodiny (5:30) nelenil a postavil nových 10 bodovaných úsekov, upravil prejazdy a nachystal pre všetkých zjazdnú trať.

Absolútnym víťazom celého víkendu sa stal reprezentant z Rakúska Marco Mempör (TRS), ktorý predviedol naozaj perfektný výkon. V sobotu sa zo Slovákov najlepšie umiestnil šampión Vladimír Kothay (Beta), ktorý sa nenechal zahraničnými mladíkmi zahanbiť a umiestnil sa na 3. mieste vo výkonnostnej triede A. V nedeľu sa najvyššie spomedzi Slovákov dostal domáci Milan Gurín (Beta), ktorý počas oboch dní bral 3. miesto vo výkonnostnej triede B.

Nesmieme zabudnúť na žiakov, kde si najlepšie počas celého víkendu počínal Slovák Simon Pásztor (TRS), ktorý vo svojej výkonnostnej triede Starší žiak zvíťazil ako v sobotu, tak aj v nedeľu. Vo výkonnostnej triede Mladší žiak išli prvé miesta do susedného Česka, keď v sobotu zvíťazila Terezka Hůlková (Gas Gas) jazdiaca s licenciou SMF. V nedeľu si prvé miesto vybojoval medzi mladšími žiakmi Matyáš Bruj (Beta).

Preteky vo Vieske Bezdedov sa uskutočnili v priateľskom, fair-play duchu. Všetci zúčastnení si užili miestne prírodné trate a scenérie, ktoré im tunajšie prostredie poskytlo. Poďakovanie patrí všetkým zúčastneným, organizátorovi a predovšetkým rozhodcom, bez ktorých sa trialový pretek nedá zorganizovať. Ďakujme!

Sezóna 2020 je poznačená situáciou súvisiacou s vírusom COVID-19, kalendár sa neustále mení a zorganizovať športové podujatie je veľmi náročné. Preto ŠK Trial SMF po dohode s organizátorom ruší podujatie plánované 8. a 9. – augusta v Nitre a následne aktualizuje kalendár 2020, kde zostáva už len jedno plánované podujatie v Zbore 29. a 30. Augusta 2020.

ŠK Trial SMF foto: Trial Hobby Club, Trial klub Kamikadze, facebook