ISSN 1336-6491 | Online: 2358 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16862)

Prvé pódium Kapajčíka v MS

Pridané: 28.03.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 3464 [Šport - Enduro]

Nočné sneženie v Östersunde naznačovalo mierne oteplenie, no i tak teplota cez deň sa pohybovala pod bodom mrazu. Z rána vykuklo aj slnko a tak sa jazdilo za pekného počasia i pekného záujmu, ktorých vari najviac lákal extrém test v priestoroch ski štadióna.

O veľmi dramatické súboje v triede E1 sa postarali opäť tí najlepší pretekári a divákom pripravili krásnu šou na winterenduru.

Z víťazstva sa po tuhom boji nakoniec tešil Ivan Cervantes,ktorý aj vďaka svojmu talentu dokázal odraziť útok domáceho Bergvalla. Katalánsky pretekár ukázal svoje široké jazdecké schopnosti a veľmi dobre si počínal aj na snehu a ľade. Na treťom mieste skončil so svojim dvojtaktom Poliak Bartosz Oblucki.

Dvojica fínskych jazdcov aj v v druhý deň bojovala plece pri pleci v triede E2. Pozíciu lídra potvrdil dvomi víťazstvami Aro, keď viedol od úvodného meraného úseku až po záverečný. Druhá priečka tak zostala pre Aholu. Medzi prekvapenia tejto triedy môžeme zaradiť výkony a výsledky Francúza Auberta, ktorý jazdí v rovnakom tíme ako náš R. Kapajčík. Po oba dni skončil na treťom mieste a naznačil, že v tejto triede rastie nová hviezda. Zaujal aj štvrtý jeho krajan Fabien Planet svojou dravou jazdou na neznámom povrchu. Merriman skončil šiesty pred juniorským šampiónom Španielom Guerrerom. Poradie v triede E3 bolo rovnaké ako v prvý. V priamom súboji opäť vyhral Knight pred Tarkalom a Carlssonom.

Slovenských priaznivcov endura najviac zaujímala trieda juniorov, v ktorej bojuje jediný náš reprezentant Róbert Kapajčík. Po sobotňajšom štvrtom mieste si veľmi dobre na ťažkej trati počínal aj v nedeľu. Od začiatku sa držal medzi tromi najlepšími pretekármi a v priebežnom poradí druhého dňa podľa dosiahnutých časov bol chvíľu aj na druhom mieste. To však nakoniec neudržal a prepustil tímovému kolegovi z Ufo Corse Yamaha Poliakovi Szusterovi. V tejto perspektívnej triede zúžitkoval znalosti severských podmienok domáci jazdec Ljunggren a vyhral po oba dni. Kapajčík po skončení pretekov priznal, že boli veľmi náročné a vôbec nečakal, že bude bojovať o popredné priečky. Veľa skúsenosti so zimným endurom nemá, ale i tak ukázal bojovného ducha a svoj jazdecký talent.

Spokojnosť s úvodným podujatím sezóny vyslovil aj Alain Blanchard, ktorý nešetril chválou na adresu usporiadateľom.