Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 851 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1991
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1184)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (807)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (97)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Motoride Enduro Rally 2006

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 28.06.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 12755 [Novinky - Pozvánka]

Nedávno sme avizovali premiérové stretnutie priaznivcov veľkých endúr pod názvom Motoride Enduro Rally.

Seriál článkov - Motoride Enduro Rally:

| Seriál článkov: Motoride Enduro Rally |

Naším cieľom je pripraviť akciu v prírode s výjazdom v ľahšom teréne pre všetkých, ktorí majú záujem so svojim endurom zablúdiť aj mimo asfalt. Cez víkend som navštívil motokrosový areál Lovčica – Trubín, vyskúšal som si trať na vlastnej koži a zároveň pojazdil nejaké endurácke cestičky v okolí.

Miesto aj prostredie je vyhovujúce, a tak nič nebráni zorganizovaniu tejto akcie. Motokrosový areál Lovčica - Trubín sa nachádza neďaleko Žiaru nad Hronom asi 238 km z Košíc, 177 km z Bratislavy. Počas víkendu 14. - 16. 7. 2006 budeme mať trať k dispozícii, a tak bude príležitosť vyskúšať veľké endurá v náročnejšom teréne. Okrem toho na sobotu pripravujeme endurácky výjazd po okolí.

Pre koho je akcia určená

Pre všetkých majiteľov veľkých ťažkých (200 kg a viac) endúr ako Honda Africa Twin, Varadero, Yamaha Ténere, KTM Adventure, Aprilia Caponord, Triupmh Tiger, BMW GS a podobne. Mašiny určené hlavne na turistiku, ale schopné prejazdu aj ľahšieho terénu. Samozrejme, akcie sa môžu zúčastniť aj iné motorky, ale obávam sa, že malé ľahké endurká alebo dokonca krosy by sa na našom výjazde nudili.

Ubytovanie

Ubytovanie je možné priamo pri trati v Lovčici. Areál je dostatočne veľký a plocha je vhodná na postavenie stanov. K dispozícii bude naviac luxus v podobe blízkeho potoka, ktorý nám poslúži ako chladnička nápojov. V areáli je taktiež ohnisko, kde si večer posedíme a upečieme niečo do žalúdka. Samozrejme, v neďalekom Žiari nad Hronom je možné nakúpiť potraviny, či zájsť do reštaurácie.

 Priestor na kempovanie je veľký
Priestor na kempovanie je veľký

Trať

Areál Lovčica Trubín

Ako som spomínal vyššie, trať som navštívil túto sobotu. Môžem zodpovedne prehlásiť, že je dosť náročná. Neprešiel som ani jedno kolo a pri zjazde z jednej lavice som sa vyvalil. Trať bola totiž po daždi pokrytá vrstvou blata, ktoré sa veľmi rýchlo nabilo do pneumatík. Trať teraz nie je veľmi využívaná a tak nie je rozjazdená. Jej zjazdnosť bude veľmi závisieť od počasia pred akciou. Ak bude sucho, tak sa to bude dať.

Výjazd

Plánovanie výjazdu je asi najťažším orieškom tejto akcie. Netušíme, koľko nás bude a nemôžeme predsa do lesa vyraziť ako kolóna 100 motoriek. Na výjazd teda pripravíme podrobný itinerár a štartovať sa bude po skupinkách. Možností je veľa. Trasa výjazdu bude obsahovať jazdu v teréne, šotolinu, staré nepoužívané cestičky (rozbitý asfalt), ale aj nevyhnutné presuny po asfalte.

Z Lovčice by sme sa mali vedieť dostať off-roadom (pomoc mi prisľúbili chlapci z klubu MK Lovčica) do Kopernice (cca 14 km), kde sa tento víkend konali preteky v cross country. K dispozícii tu budeme mať ďalšiu trať (dlhú asi 10 km), ktorú spravuje klub Lovčica. Trať je po pretekoch dobre rozjazdená a v prípade suchého počasia určite dobre prejazdná.

V sobotu som si prešiel zaujímavú cestu z Prievidze, cez Rematu do Skleného a Kremnice. Pekná uzučká cesta, starý rozbitý asfalt, ľahko prejazdná pre každého. Z Rematy do Skleného je náročnejší úsek neudržiavanej šotoliny. Táto cesta by mohla byť alternatívou, ak by bol prejazd z Lovčice do Kopernice príliš náročný.

 Cesta cez Rematu do Skleného a Kremnice - šotolina a starý asfalt
Cesta cez Rematu do Skleného a Kremnice - šotolina a starý asfalt

Stred Európy
Stred Európy

V blízkosti kremnice sa nachádza aj Stred Európy, Kremcké bane pri ktorom sa môžete v prípade záujmu zastaviť.

Z Kopernice môžeme prejsť do Kremnice (cca 7 km) a cez dediny Dolný Turček a Horný Turček k vodnej nádrži Turček (cca 9 km). Odtiaľ by mala ísť cesta neznámej kvality do obce Kordíky (cca 10 km). Túto cestu som nestihol v sobotu preskúmať, no Zeno mi prisľúbil, že ak sa dá zdravotne do poriadku, tak sa tam skočí pozrieť na Varadere. Z obce Kordíky by sme sa mohli dostať do Harmanca alebo po asfalte do Banskej Bystrice (cca 12 km).

Veľký Šturec
Veľký Šturec

Z Banskej Bystrice môžeme vybehnúť do Španej Doliny (cca 11 km) a pokúsiť sa prejsť do obce Staré Hory (cca 13 km). Túto cestu taktiež nemám preskúmanú. Kto by mal záujem, môže si prejsť neďaleký pekný, no nenáročný prechod Veľký Šturec.

V Banskej Bystrici už teda budeme mať za sebou okolo 80 km, kto si prejde aj Veľký Šturec, tak 120 km, a tak je možné sa presunúť do Lovčice už po asfalte (45 km).

Pre dobrodruhov je tu ešte jedna neznáma cesta z obce Korytnica kúpele na juh do obce Hiadeľ. Táto cesta je na mape, ale prechádza okrajovo cez park Nízke Tatry, takže je možné, že prejazdná nebude.

Navrhovanú trasu výjazdu si môžete pozrieť na tejto mape: Plánovaná trasa Motoride Enduro Rally 2006.

Upozornenie

Ide o nultý ročník tejto akcie. Okrem výjazdu neplánujeme iný program. Vstupné vo výške 50 Sk bude dobrovoľné a bude zaň kúpené jedlo a pitie.

Účastníci stretnutia sú si vedomí nebezpečenstva pádu či zranenia pri jazde v teréne a akcie sa zúčastňujú na vlastné riziko. Organizátor nepreberá akúkoľvek zodpovednosť za prípadné ujmy na zdraví, materiálne škody alebo ujmy spôsobené tretím osobám. Odporúčame obuť pneumatiky vhodné pre jazdu v teréne.

Prihlasovací formulár:

Pre organizáciu akcie je potrebné vedieť počet účastníkov, preto ak máte záujem sa tejto akcie zúčastniť dajte nám o tom vedieť:

Áno súhlasím s podmienkami akcie a prečítal som si aj upozornenie na tejto stránke.

Pridané: 28.06.2006 Autor: Tomáš Hajduch - Awia pošli na vybrali.sme.sk

Seriál článkov - Motoride Enduro Rally:

| Seriál článkov: Motoride Enduro Rally |

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (6 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (97)  [Verzia pre tlač] Tlač
HD-11-2020-main-v1

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria