Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1980 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26754
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16105)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10649)
Hodnotenie: (29 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (293)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

 Zdieľať

Pridané: 15.09.2015 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 12848 [Šport - Rally]

Už minulý rok som avizoval snahu zorganizovať väčšiu a zaujímavejšiu akciu pre fanúšikov jazdy v teréne na XL endurách. Podarilo sa a ideme do toho. Stretneme sa v Slanských vrchoch! Bude aj enduro, aj rally, aj roadbookový presun, aj cross test...

Novinky:

12.10.2015 - Feri Zubal - zeON Čitatelia: 12297 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Enduro Rally 2015 Tuhrina - Výsledky, foto a pohľad na akciu

Posledný pretek seriálu Motoshop Žubor XL Enduro Cup - Motoride XL Enduro Rally je za nami a spolu s ním sa ukončila úspešná sezóna XL Enduro pretekov na našej rodnej hrude. Slanské vrchy, obec Tuhrina a trať v Kechneci nesklamali.

 

03.10.2015 - Tomáš Hajduch - Awia Čitatelia: 5718 [Šport - Rally]

-

Motoride XL Enduro Rally 2015 - novinky, foto, video týždeň pred štartom

MER 2015 vypukne už o týždeň, máme plné vrece noviniek! MX test sa bude jazdiť na identickej trati kde bol záverečný motokros šesťdňovej, Enduro test predĺžený, roadbook takmer hotový, nové trofeje sa finalizujú...

 

Od - do:Akcia:
09.10.2015 až 11.10.2015
vCal
Enduro:

Motoride XL Enduro Rally 2015

Miesto: Tuhrina, Slovensko
Pridal: Awia (Awia) Kontakt: motoride.sk/?R=serial&D=Motoride+Enduro+Rally

Ďalší ročník preteku XL endúr nad 600 ccm a zároveň posledný pretek sezóny šampionátu XL Enduro Cup.

Info: Pozvánka: Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Viac o minulých ročníkoch: [motoride.sk/?R=serial&D=Motoride+Endur...
Viac info » Diskusia (13)

Motoride XL Enduro Rally 2015 podporili
Motoride XL Enduro Rally 2015 podporili

Kde a kedy:

V spolupráci s firmou motosvet.sk a obcou Tuhrina vás pozývame 9. - 11. 10. 2015 do Tuhrinej, obci pod Dubníkom v Slanských vrchoch. Tu bude naša základňa, depo a aj enduro test. Pamätníci si spomenú že v tejto lokalite sme už akciu robili v roku 2007 Motoride Enduro Rally 2007 - Tuhriná aj keď vtedy ešte nesúťažne. Ako správny "páchateľ" sa tak znovu vrátime na toto miesto činu, kde sme našli pochopenie pre naše enduro jazdenie a starosta aj s okolitými vlastníkmi lesov dali povolenie na konanie našich pretekov.

Pretek je súčasťou seriálu Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 a je zároveň posledným pretekom sezóny kde prebehne aj vyhlásenie výsledkov seriálu.

Tuhrina - futbalové inrisko - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Tuhrina - futbalové inrisko - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Pre koho? Pre úplne každého fanúšika XL enduro a Adventure!

V prvom rade samozrejme pre endurákov - pretekárov. Je nás na slovensku hojne a v minulosti sme sa vedeli zísť aj v počte atakujúcom stovku. Na štarte chceme vidieť znovu cestovné endurá každej kubatúry od jednovalcov až po mastodonty ako GS či Varadero.

No a samozrejme vítaní sú všetci, čo si chcú k vôni hobby pretekov pričuchnúť ale možno sa ešte obávajú či majú na to schopnosti alebo stroj. Obávať sa nemusíte. Na akcii radi privítame aj vás. Akciu môžete zobrať ako jesenné stretko adventure nadšencov spojené s kempovaním a jazdením. Za symbolické štartovné vás pustíme do tréningov enduro testu.

Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 - Šampionát XL enduro pretekov
Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 - Šampionát XL enduro pretekov

Formát preteku:

Motoride XL Enduro Rally si kladie za cieľ nadviazať na prvé ročníky keď to bola naozajstná roadbooková rally. Formát súťaže bude simulovať jednu etapu rally resp. enduro preteku v rámci možností aké máme. To znamená že jazdec absolvuje meraný enduro test na trati (cca 50km, 1h30min+-) Hneď po dojazde vyrazí na trať presunu, ktorá nebude meraná na čas. Presun bude podľa roadbooku a povedie čiastočne v teréne, ale aj po všelijakých vedľajších asfaltových cestách v normálnej premávke. Presun nebude nijako extra náročný (vzhľadom na možnosti) a keďže ani nie je meraný netreba na neho roadbook na motorku, postačí aj tankvak s hárkami papiera a pod. Presun dovedie pretekára na motokrosový test, ktorý bude znovu meraný. Následne sa pretekár presunie znovu do Tuhrinej teda do cieľa pretekov. Znamená to pre jazdca celý deň v sedle motorky a v súčte cca 170+ km. Výsledný čas bude súčtom času enduro a MX testu.

Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Enduro test:

Enduro test je namotaný v okolí Tuhrinej a vedie po lesných a poľných cestách. Trasa je navrhnutá optimálme pre veľké cestovné endurá po cestách na ktorých to je aj s ťažkými motorkami naozaj zábava. Na trase je niekoľko brodov potoka, prekonáva sa stúpanie, križuje sa pole. Cesty sú v väčšinou v šírke na jedno auto. Trasa niekoľko krát križuje asfaltovú cestu. Enduro test je pomerne dlhý okruh (aktuálne 12,4km) a nie je to žiadna enduro či MX trať, ale naturálny lesný terén.

Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Terén je veľmi rôznorodý od dobre upravených a rýchlych úsekov (poľná cesta) cez lesné úseky s vyjazdenými koľajami, kameňmi a drevom. Sú tam aj kamenisté cesty, brody potokov, lúčne cesty, potok, stúpania aj klesania a aj cestička v lese pomedzi stromy - singletrack. Trasa nie je ešte úplne finalizovaná a môže sa upravovať aj vzhľadom na zjazdnosť v prípade mokrých podmienok. Máme na mysli aj to že v októbri môže byť mokro.

Budú aj brody - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Budú aj brody - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Pripravili sme aj video z prieskumu tratí. Video je celé bez strihu a zaznamenáva 12,4 km okruh plánovaného enduro testu. Prosím betre na vedomie nasledovné skutočnosti:

 • finálna trať sa môže od tohto líšiť
 • na videu sú rôzne úseky v hustej "vegetácii" to bude do pretekov upravené, vysekané, označené
 • Trasa na pretekoch bude vyznačená šípkami - enduro značenie
 • video berte ako upútavku na trať pretekov
 • jazdené na BMW R1150GS s pneu TKC80 a E09
 • Trasy sú navrhované so zreteľom aby boli zjazdné aj za blatistého počasia

Video: Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy - prieskum trate 8/2015 - enduro test

Bude aj húština - upravíme :-) - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Bude aj húština - upravíme :-) - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Roadbook - presun:

Presunová časť nebude náročná čo sa týka terénu. Pravdepodobne väčšia časť povedie po vedľajších asfaltových cestách v normálnej premávke. Trasa vás zavedie na rôzne zaujímavé miesta a opustené aj keď legálne cestičky. Na navigáciu nie je potrebný profi roadbook, poslúži aj tankvak či iné upevnenie hárkov na nádrž. Táto časť totiž nebude meraná aj keď bude stanovený limit na jej dokončenie. Na trase bude niekoľko kontrolných bodov (nutný digitálny fotoaparát / mobil). Za neabsolvovanie trate resp. vynechanie kontrolného bodu bude penalizácia. Na trať presunu musí vyraziť motorka spôsobilá na cestnú premávku, teda s ŠPZ, svetlami a minimálne jedným spätným zrkadlom.

Odjazd na presun - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Odjazd na presun - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Pred a po dojazdení meraného špeciálu má jazdec pri stánku časomerača čas max. 10 min na montáž / demontáž spätného zrkadla, prípadne odloženie tankvaku / ruksaku, odloženie oblečenia a pod. Rovnako si tak môže doplniť palivo zo svojej vopred pripravenej bandasky (v Tuhrinej). Špeciálny test teda môže jazdiť "na ľahko". Do 10 min po skončení špeciáneho testu, ale musí vyraziť na trať presunu.

Výnimka bude pre kategóriu Open kde jazdí väčšina motoriek bez ŠPZ. V tejto kategórii bude povolený prevoz motoriek na MX test a späť autom a to bez akejkoľvek penalizácie.

Motokros test:

Motokrosový test prebehne na upravenej MX trati na vopred stanovený počet kôl (cca 30min) Bude to vložený špeciálny test, samostatne odmeraný časomierou.

HARD a EASY - možnosti na trati:

Tak ako tomu bolo aj minulého roku aj teraz podľa potreby pripravíme obchádzky resp. vypustenie náročného úseku trate pre jazdcov, ktorí si na to nebudú trúfať.

Ďalšou možnosťou bude absolvovať menší ako stanovený počet kôl na enduro alebo cross teste za cenu penalizácie. Ak to teda jazdec nebude zvládať kondične môže si zajazdiť podľa toho koľko bude mať síl.

Kategórie:

Klasické kategórie seriálu Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 + kategória Open.

 • 1V600 - 1V 600ccm a viac
 • 2V600 - 2V 600ccm a viac. Naviac do tejto kategórie patria motocykle: Suzuki DR 750/800 BIG, Kawasaki KLE 500, BMW HP2
 • 2V1000 - 2V 1000ccm a viac alebo hmotnosť nad 240kg
 • Open

Bivak, depo:

Depo a bivak bude v obci Tuhrina pri futbalovom ihrisku. K dispozícii bude pre nás miestny Kultúrny dom s možnosťou spať v ňom v spoločnej miestnosti na zemi + samozrejme možnosť stanovať / spať vo vlastných autách v depe. V kultúrnom dome budú aj toalety a prístup k vode. Ďalšie toalety a voda sú aj pri futbalovom ihrisku. Samozrejmosťou je bufet zo základným vybavením - čosi na pitie, dobré pivko, káva, čaj a základné jedlo párky, klobásy guláš. Vo vedľajšej dedine je v prevádzke pizzeria s donáškovou službou, ktorá ochotne privezie pizzu aj do Tuhrinej.

Pre západniarov dávam do pozornosti možnosť dopraviť sa do Košíc resp na východ SK autovlakom: Autovlak Bratislava - Humenné, resp. Praha - (Poprad) - Košice.

Pódium kde vystúpia tí najlepší z najlepších! - Tuhrina - futbalové inrisko - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Pódium kde vystúpia tí najlepší z najlepších! - Tuhrina - futbalové inrisko - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Voľné tréningy i pre nepretekárov:

Pre jazdcov ktorí nechcú pretekať, ale majú záujem si vyskúšať trať enduro testu bude možnosť zajazdiť si voľné tréningy za symbolický poplatok 5 EUR. Jazdec prejde riadne technickou prebierkou, odovzdá reverz a dostane tréningovú nálepku. V čase voľných tréningov mu bude umožnený vstup na trať. Tréningy budú v piatok, v sobotu po dojazde posledného pretekára do cieľa enduro testu a v nedeľu do 12:00 hod - viď časový harmonogram. V čase tréningov nebudú miesta križovania trate s asfaltovou cestou strážené organizátorom.

Bude aj tunel??? - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Bude aj tunel??? - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Časový harmonogram:

V tomto bode chcem všetkých požiadať aby akciu brali ako celovíkendovú a tomu sa aj prispôsobili. Berte to ako aj ukončenie sezóny. Samotný pretek zaberie väčšinu soboty a keďže vyhodnocovať okrem preteku budeme aj celý seriál Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 budeme potrebovať aj viac času na spracovanie výsledkov. Takže v piatok večer príprava na preteky a žiadne žúrovanie. V sobotu po pretekoch vyhlásenie a potom veľká after party! :-)

Piatok:

12:00 - otvorenie areálu, začiatok technických prebierok
12:00 - 18:00 - voľný tréning
20:00 - ukončenie prebierok
do 22:00 - voľná zábava a povinne do spacáku!!!

Sobota - preteky:

od 06:00 - raňajky
07:00 - 7:40 - zavádzacie kolo pre oneskorencov
08:00 - povinná rozprava kto štartuje medzi prví prísť už oblečený do motorkového)
09:00 - predpokladaný štart - v minútových intervaloch
10:30 - koniec enduro testu pre prvých pretekárov
10:30 - nemeraný presun na motokros test podľa roadbooku
cca od 12:00 - voľný tréning (enduro test) pre platiacich účastníkov - nepretekárov
12:30 - 15:00 - meraný motokrosový test
14:30 - 16:30 - príchod pretekárov do cieľa v Tuhrinej
19:00 - Vyhlásenie výsledkov Motoride XL Enduro Rally 2015 a seriálu Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015
20:00 - XL enduro After party

Nedeľa:

9:00 - 12:00 - voľný tréning (enduro test) pre platiacich účastníkov - nepretekárov

Potôčik na prebrodenie - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Potôčik na prebrodenie - Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Štartovné a registrácia:

Pretek je navrhnutý aby to bola hlavne zábava a možnosť zajazdiť si na peknej trati v kolektíve podobne "postihnutých" jazdcov. Okrem športového a vytrvalostného aspektu má byť akcia aj dôstojnou rozlúčkou zo sezónou spojenou so sociálnym združovaním sa. :-)

Pre organizáciu preteku je nutná účasť minimálne 45 pretekárov.

 • Štartovné Motoride XL Enduro Rally 2015 - 40 EUR - platí sa vopred bankovým prevodom
 • Štartovné po termíne uzávierky (6. 10. 2015) na mieste v hotovosti 50 EUR
 • Iba vstup na akciu - stanovanie 2 noci + voľné tréningy - 5 EUR - platí sa na mieste
 • diváci bez ubytovania - zadarmo
 • záloha za čip časomiery - 5 EUR

Úhrada štartovného (40 EUR) je vopred bankovým prevodom do utorka 6. 10. 2015. Po tomto termíne je možné uhradiť štartovné len na mieste pretekov v hotovosti a vo zvýšenej cene 50 EUR.

Štartovné je nevratné (s výnimkou situácie, ak dôjde k zrušeniu závodu zo strany usporiadateľa).

V cene štartovného poplatku je:

 • parkovanie auta i motocykla v areáli / vstup do DEPA
 • 2x nocľah vo vlastnom stane / aute alebo v spoločnej miestnosti Kultúrneho domu
 • tréning
 • účasť v preteku
 • dve pripravené trate
 • Kombinovaná čipová časomiera, dva merané špeciálne testy
 • záchranná služba - Horská služba počas preteku v sobotu - enduro test
 • štartovné čísla
 • prístup k sociálnym zariadeniam a vode
 • príprava roadbooku - roadbook si vytlačí každý účastník sám v týždni pred pretekom.

Registrácia:

Prehlásenie - reverz - každý pretekár (aj tréning) vytlačí a donesie na technické prebierky.

Registrácia je ukončená!!!

Zoznam registrovaných pretekárov:

V zozname registrovaných sa nezobrazíte okamžite po odoslaní registrácie, ale až po schválení, neodosielajte registráciu duplicitne!

Motorka musí spĺňať tieto kritériá:

 • namontovaná sériová alebo ladená koncovka výfuku (s homologizáciou), nadmerne hlučné motocykle nebudú vpustené na trať;
 • dobrý technický stav, doplnené prevádzkové kvapaliny, neuniká olej;
 • funkčné obe brzdy a brzdové obloženie bez opotrebenia;
 • funkčné svetlomety a brzdové svetlo;
 • motocykel musí byť možné naštartovať vlastným štartérom;
 • pneumatiky s dostatočným dezénom, doporučujeme terénne pneu;
 • úpravy na zvýšenie výkonu nie sú obmedzené, ale nesmú byť na úkor bezpečnosti a funkčnosti motocykla;
 • správne umiestnené štartovné číslo a pripevnená tabuľka s evidenčným číslom (ŠPZ)
 • OTP stroja a platná STK, zákonné poistenie (PZP);
 • V kategórii Open výnimka - budú do preteku vpustené aj motocykle bez ŠPZ, pokiaľ splnia ostatné požiadavky
 • motorka musí prísť na prebierku čistá! Pre výnimku v inej kategórii kontaktujte organizátora preteku.

Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy
Trasa enduro testu prešla aj Africa s touto pneu - za sucha - Pozvánka: Jesenná Motoride XL Enduro Rally 2015 - Slanské vrchy

Jazdec a jeho vybavenie:

 • motocyklové oblečenie v dobrom stave s protektormi na lakťoch, ramenách, chrbte a kolenách. Doporučujeme kompletné ochranné prvky (MX korytnačka);
 • integrálna helma s funkčným zapínaním a homologizáciou pre prevádzku v cestnej premávke. Povolené sú aj prilby vyklápacie a motokrosové;
 • motocyklové rukavice a čižmy v dobrom stave. Doporučujeme rukavice s protektormi a čižmy s výstuhami, pevné vysoké enduro či motokrosové;
 • vodičský preukaz na motocykel.

Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 - Podporujú
Motoshop Žubor XL Enduro Cup 2015 - Podporujú

Pridané: 15.09.2015 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (29 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (293)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem

Body a Trasy v tomto článku:

Galéria ku článku: