ISSN 1336-6491 | Online: 3437 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15927)
Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Svitok tretí na Európskom pohári v Cartagene

Pridané: 15.04.2008 Autor: Richard Karnok
Čitatelia: 4487 [Šport - Cestné Motocykle]

Skvelý úspech zaznamenal v úvodnom podujatí Európskeho pohára cestných motocyklov v španielskej Cartagene slovenský reprezentant Tomáš Svitok, pretekár tímu Gold Fren Erinac, ktorý obsadil v pretekoch triedy Superstock 600 tretie miesto!

Okrem toho náš pretekár jazdiaci na motocykli Kawasaki štartoval aj v triede Superšport, kde skončil ôsmy.

O tom, že motocyklový šport je finančne čoraz náročnejší svedčí skutočnosť, že do Španielska pricestovalo menej pretekárov ako vlani, no konkurencia sa zišla aj tak silná. Tomáš Svitok sa predstavil v dvoch triedach a aj napriek technickým problémom s motocyklom pre triedu Superšport odchádza zo Španielska spokojný. Po pretekoch triedy Superstock 600 si totiž na stupňoch víťazov prebral pohár za tretie miesto. Zvíťazil Talian Olmo Spigariol, druhý skončil český pretekár Igor Kaláb. Za Tomášovým úspechom stojí samozrejme aj tím mechanikov v zložení Martin Hála, Miroslav Svitok a Pavol Svitok.

Tomáš Svitok:

„Bol to náročný víkend s dobrým koncom. Okrem množstva tréningov som absolvoval dva 22-kolové preteky, ktoré boli od začiatku dokonca plné súbojov v skupine. O to viac mi tieto preteky dali. V tréningoch sme museli pracovať predovšetkým na Superšporte, Stock bol v poriadku, len sme ladili niektoré detaily. Preteky Stockov, to bol veľký súboj, jazdil som aj na druhom mieste, no aj z tretieho miesta v cieli mám samozrejme veľkú radosť. Chcem za tento úspech poďakovať našim partnerom a celému tímu, ktorým za tento úspech vďačím. V najbližších dňoch sa musím sústrediť na školu a popri tom sa pripravovať na medzinárodné preteky Race for fun, ktoré sa budú konať o dva týždne v Trenčíne."

Agentúra ART Racing, Svitkov generálny partner v triede Superstock 600

Ešte pred odchodom na prvé podujatie Európskeho pohára prišlo k dohode medzi Tomášom Svitkom a agentúrou ART Racing, ktorá bude v nasledujúcej sezóne podporovať Tomášove športové snahy v triede Superstock 600. Agentúra ART Racing, ktorá je motocyklovým fanúšikom známa z organizovania seriálu ERES-Racing Cup, vkladá do Tomáša veľké nádeje.

Slavomír Šušor (ART Racing):

„Našou snahou je podporiť na Slovensku tento šport, ktorý u nás prežíval v uplynulých rokoch veľký útlm. Tento rok organizujeme seriál pre profesionálnych aj amatérskych pretekárov pod názvom ERES-Racing Cup, ktorý sa stretol medzi motorkármi s veľkým ohlasom. Okrem toho sme sa rozhodli podporiť aj 17-ročného pretekára Tomáša Svitka, ktorý je nesporne jedným z najväčších talentov na Slovensku za posledné roky. Prostredníctvom našich partnerov sa nám podarilo dať dohromady prostriedky, ktoré z časti pokryjú tohtoročnú Tomášovu účasť v pretekoch triedy Superstock 600."

Pridané: 15.04.2008 Autor: Richard Karnok Zdieľať

Pridze Jean Claude Van Damme do Prešova nakrucac film a po calim dňu je lačni jak taki pes.Ta idze hladni do večerki sebe daco pod zub kupic. Predavačka na ňeho kukne a hvari mu: „Ta co vam dam?“