ISSN 1336-6491 | Online: 1948 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15615)

Medzinárodné preteky TRIAL 2009 v Nitre

Pridané: 26.05.2009 Autor: Beal
Čitatelia: 3588 [Šport - Trial]

Uplynulý víkend sa v Nitre konal už štvrtý ročník Trialu organizovaný MK - Fénix

Preteky prebiehali počas celého víkendu. V sobotu sa na štart postavilo spolu 42 jazdcov v piatich kategóriách. Najlepšie sa s nástrahami v kategórii A1 vysporiadal Kothay Vladimír zo Slovenska na motocykli Gas Gas 300. Druhý v tejto kategórii skončil poliak Topór-Madry Józef a tretiu preičku obsadil Szabo Robert zo Slovenska.

Trial Nitra
Trial Nitra

V nedeľu sútažilo už len 35 jazdcov, niektorí odstúpili pre zranenia no podľa slov prezidenta klubu MK-Fénix "Williho" bola táto trať o stupeň ťažšia na akú sú zvyknutí pretekári v okolitých štátoch a aj to mohol byť dôvodom menšieho počtu sťartujúcich.

V kategórii A1 sa poradie nezmenilo. Zato v kategórii B2 stál na prvom mieste Dobor Sándor, ktorý bol v sobotu až na piatom. Zo sobotnajšej prvej priečky tak odsunul Michala Ziekaszczyka, ktorý v nedeľu skončil na druhom mieste. Šachy sa diali aj na tretej priečke kde sobotnajšieho bronzového Matúša Kočnera zosadil Roseneder Christoph z Rakúska.

V nedeľňajšej V2 si vymenili miseta sobotňajšia druhá Dubanlovska Klara a tretí Bantosz Kwak z Poľska.

Týmto pretekom sa tradične odštartovala sezóna Trialistov. Z nedeľnajšieho preteku vám prinášame toto krátke video:

Pridané: 26.05.2009 Autor: Beal Zdieľať