ISSN 1336-6491 | Online: 1458 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 61% (15605)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (1)  [Verzia pre tlač] Tlač

Šesťdňová 2009 skončila - Slovakia junior trophy team na 9. mieste

Pridané: 19.10.2009 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4999 [Šport - Šesťdňová]

Dnešným záverečným šiestym dňom sa v portugalskom meste Figuera da Foz skončil 84. ročník Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže ISDE 2009. Po náročných piatich súťažných dňoch jazdci absolvovali v šiesty deň tradičný motokros, ktorý sa jazdil na vynikajúcej motokrosovej trati, kde prebiehajú i MS v motokrose.

Seriál článkov - Šesťdňová 2009:

| Seriál článkov: Šesťdňová 2009

Slovenský Junior Trophy Team sa v záverečných bojoch prebojoval na konečné 9. miesto vo svetovej súťaži juniorských tímov. Štvorica tvoriaca náš tím: Robert Kapajčík, Marek Giertl, Miroslav Ševela, Thomas Hostinský síce neobhájila 5. miesto z nášho posledného štartu v tejto súťaži na ISDE 2005 v Považskej Bystrici, ale po tak dlhej prestávke a v tak silnej konkurencii, ktorá je z roka na rok silnejšia, je i deviate miesto veľmi dobrým výsledkom a vyhliadkovo prísľubom, že slovenské enduro stále patrí medzi svetovú špičku.

Robert Kapajčík

"Tohtoročná šesťdňová bola dosť náročná. Chlapci absolvovali šesť súťažných dní v úplne iných podmiekach, na aké sú zvyknutí u nás a prípadne i na ME, ktorých sa zúčastňujú. Na druhej strane naša účasť na tejto motocyklovej olympiáde je vynikajúcou skúsenosťou pre mladých jazdcov a hlavne možnosťou porovnania sa so svetovou špičkou. Každý zo štvorice mohol počas súťaže vidieť, kde má svoje rezervy, ktoré treba zlepšiť, aby sme mohli byť na budúce ešte lepší. Šesťdňová je špecifickou súťažou, kde rozhoduje nielen jazdec, ale do hry vstupuje i technika, počasie a hlavne i športové šťastie a to nás tento rok trošku opustilo. Myslím tým technické problémy nášho najlepšieho juniora Roba Kapajčíka v druhý súťažný deň, ale o tom táto súťaž je." vyjadril sa Jaroslav Katriňák, managér SJTT.

Marek Giertl

Svetovú súťaž juniorov vyhral juniorský tím Španielska v zložení Viktor Guerrero, Oriol Mena, Lorenzo Santolino, Mario Roman. Na 2. mieste skončilo Francúzsko: Sebastien Bozzo, Benoit Fortunato, Yannick Bossi, Adrien Medge. Tretí je tím USA v zložení: Russel, Bobbitt, David Kamo, Jamie Lanza, Cory Buttrick.

Slovensko malo svoje zastúpenie i vo svetovej súťaži klubových tímov, kde štartovali tri trojčlennné družstvá. Po vynikajúcom prvom dni bol Haviar KTM team Slovakia (Štefan Svitko, Radek Bohuslav, Marek Haviar) na 5. mieste a hneď za ním na šiestom mieste Magic Liptov Slovakia team (Zlatko Novosád, Peter Králik, Juraj Dozsa). Obidva uvedené kluby, tak ako juniorku, opustilo v druhej etape "športové šťastie". Ako Štefan Svitko, tak i Juraj Dozsa mali technické problémy, pre ktoré druhý deň nedojazdili, museli tzv. reštartovať - dostali 2-hodinovú penalizáciu a tími sa prepadli až na 54. a 52. miesto. Vynikajúcimi výsledkami v nasledujúcich štyroch súťažných dňoch sa podarilo tímom postupne prebojovať na konečné 20. miesto pre Haviar KTM Team Slovakia a 21. miesto Magic Liptov Slovakia Team. Tretí náš tím Fly Racing Team Slovakia jazdiaci v zložení Marek Vozák, Adam Šipikal a Ján Zaťko obsadila v konečnom hodnotení 42. miesto z celkového počtu 91 štartujúcich tímov.

Miroslav Ševela

Súťaž klubových tímov vyhral český Haruda Team Rac Sedlčany: Michal Kadleček, Martin Žerava, David Čadek, pred ďalším českým tímom Motoklub Jiřetín-nejlepvnejsipneu.cz: Ján Zaremba, Vit Kuklík, Miroslav Kučírek. Tretie miesto obsadil Team Ostra Gota Junior: Henrik Linoholm, John Nystrom, Emil Gustavsson.

V hlavnej svetovej súťaži trophy teamov zvíťazila šestica jazdcov Francúzska (Julien Gauthier, Marc Germain, Rodrig Thain, Marc Bourgeois, Christope Nambotin, Antoine Meo), druhý je tím Talianska (Simone Albergoni, Alessandro Botturi, Oscar Balletti, Alessandro Belometti, Fabio Mossini, Alex Salvini) a tretí tím Fínska (Eero Remes, Juha Salminen, Valteri Salonen, Simo Kirssi, Marco Tarkkala, Samuli Aro).

Thomas Hostinsky

V súťaži ženských trophy teamov taktiež zvíťazil tím Francúzska (Ludivine Puy, Audrey Rossat, Stephanie Bouisson) pred Švédkami (Jessica Jonsson, Vanja Kollmann, Sandra Adriansson) a tímom Austrálie (Jacqui Jones, Alison Parker, Jemma Wilson).

Šesťdňová 2009 obrazom aj videom:

Celú súťaž sme vám priniesli obrazom a dokonca aj videom. Môžete si ju pozrieť pekne chronologicky v seriáli článkov:

Seriál článkov: Šesťdňová 2009