Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 796 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 2595
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (1537)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (1058)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Možno posledný výlet v sezóne 2009

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 01.12.2009 Autor: MareceqMTX
Čitatelia: 8845 [Mototuristika - Východné Slovensko - Výlet]

Nedeľa ráno, vstávam z postele ľavou nohou aj napriek tomu, že po prechode na zimný čas som mohol o hodinu dlhšie spať. Pohľad z okna ma hneď preberá, lebo veľmi dobre viem že táto nedeľa je možno posledná zjazdná v tomto roku.

Moje ilúzie na pekný výlet sa rušia hneď po prevolaní polovice paušálu a po polhodinovom prehováraní kamošov. Jednému je zima, druhý sa ide učiť, tretí neberie mobil (týmto sa im chcem poďakovať) – môžte si prečítať článok a ľutovať že ste neboli. Ako ináč, zapínam počítač, idem na motoride a hľadám nejaký bod, niečo také čo ma osloví. Chcem na výlet cca do 300 km a tak plánujem trasu. Ďakujem užívateľovi Wildman-ovi že pridal bod Odkalisko Markušovce do databázy.

Po výborných raňajkách a polhodinovom obliekaní konečne vyberám Afriku. Nevidel som ju týždeň a po chvíľke prehovárania (cúvania z garáže) si tichučko šuští na ulici. Tankujem v Košiciach na Furči, dávam smer Čermeľ a Jahodná. Ako ináč, na sídlisku idem 50 – super, som od domu možno kilometer a hneď radar pri pošte 22 na Furči. Dobre či zlé znamenie? Jahodná super, suchá, nikto nikde na to že nedeľa a asi pol 10 – zaujímavé, na ceste som sám. Cestu do Krompách opisovať nebudem, lebo je podľa mňa dosť nudná – absolvoval som ju asi tisíc krát. V Krompachoch idem doľava na dedinu Slovinky. Na mape som našiel cestu, ktorá sa dá vraj prejsť na Poráč a Rudňany. V obci Slovinky ma smeruje ujko smerujúci do kostola, nepotešil ma vraj sú tam 3 rampy a cesta ťažko zjazdná. Cítim ako Afrika sama zvýšila otáčky a hovorí ideme. Cesta zo začiatku má super asfalt, hneď sa ukazuje prvá rampa a v pohodke sa dá prejsť bokom. Stále sa to zužuje a pri cestičke pribúdajú tabule ako chránené rezervácie, držím sa preto len na cestičke ktorú predo mnou urobila asi V3S. Celá lesná cesta sa tiahne popri potoku, asi tri krát potok križuje cestu a sú tam perfektné brody – hĺbka asi30 cm. Nohy som mal na stúpačkách a čižmy celkom mokré. Toto lesné dobrodružstvo má cca 10 km, no na pol hodinku vás určite zabaví. Prechádzam okolo vleku v Poráčskej doline – pekný kraj, nikde nikoho. Dávam sa doľava na smer Rudňany a robím foto.

 Na konci dediny Poráč, smer Rudňany
Na konci dediny Poráč, smer Rudňany

Prechádzam cez Rudňany smer Markušovce, pred dedinou treba hneď odbočit doľava do nejakej starej fabriky. Netuším čo to predtým bolo, ale za kopcom je hneď odkalisko a v diaľke počuť nejaké dvojtakty – asi ten sypký piesok im robí dobre. Množstvo dún, kopcov, prevýšení a ja s Afrikou stojíme na kraji. Nejazdíme, máme toho dnes ešte veľa na pláne.

 Markušovce odkalisko
Markušovce odkalisko

 Odkalisko
Odkalisko

Zastávka v Markušovciach na benzínke. Dávam si teplý čajík a pozerám do navigácie ako ďalej. Pokračujem smer Odorín, Jamník a Domanovce. Zastávka – dávam kuklu a prichádza rýchlejšia časť výletu. Klčov, Spišské podhradie a foto pri Spišskom hrade je samozrejmosť.

 Spišský hrad a AT
Spišský hrad a AT

Tunel Branisko (smrad ako vždy), za tunelom po D1 a aj napriek zime je povolených 130 bez problémov. Cesta do Prešova je vcelku prázdna. V Prešove stojím na Shell-ke. Keď som vyšiel z Košíc mal som polovičku nádrže a teraz tankujem 16 litrov. Môj plán bol pôvodne Svidník, pozrieť na Duklu a odfotit Afriku pri lietadle, čo je pred hranicou ale vybitý telefón mi robí starosti. Prechádzam Prešov cez Záborské, na Drienov a Šarišské Bohdanovce, kde dávam jazdu z Afrikou po motocrossovej trati. Beriem sa preč na Kecerovce, Rankovce, Herľany, kde mi moja polovička pripravila nedeľňajší obed. Pozriem gejzír a idem smer Bidovce, nad Herľanmi stretávam dnes prvých motorkárov – nejaký chopper a tuším V-strom. Ruka hore a pálim okreskou do Košíc. Príchod domov o 15:50, na tripmetri 228 km; síce menej ako som chcel ale som aj tak spokojný.

Nebol to žiadny cestopis z Afriky, ale dúfam, že sa vám páčil môj nedeľňajší výlet. Verím, že v tomto roku ešte bude nejaká tá pekná nedeľa a že gumy o nejaký ten milimeter pôjdu zase dole.

Pridané: 01.12.2009 Autor: MareceqMTX pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (6)  [Verzia pre tlač] Tlač

Body a Trasy v tomto článku:

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: zefo
Syn si kúpil tričko s nápisom ,,Volím Igora Matoviča,,
Nemal ho na sebe ešte ani hodinu a už ho opľuli, nakopali ho do zadku, vynadali do retardov, a nalepili mu do vlasov žuvačku.
Som fakt zvedavý čo sa mu stane keď vyjde aj z domu.

Ďalšie vtipy »