Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1022 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk MOTOQUAD

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 3795
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 62% (2358)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 38% (1437)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tajný pretek 2003

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 25.06.2003 Autor: Jaro Harly Jerga
Čitatelia: 8924 [Mototuristika - Východné Slovensko - Moto-akcia]

21. júna sa konal II. ročník Tajného preteku spoločnosti Petro a spol. Prešov. Štart bol ľubovoľný od 9-tej do 12-tej spred Yamahy v Prešove a cieľ do 16-tej pri hotely Dargov. Za 100-korunové štartovné sme dostali itinerár, mapu, nálepku, pero a tričko.

 Itinerár: 6 otázok + mapa.
Itinerár: 6 otázok + mapa.

Tentokrát viedla trasa na juhozápad od Prešova.

Tí ktorí neradi skoro vstávajú, takže my, sme spred Yamahy vyrazili o 11:20. Trasa bola dlhá cca 160 km a mali sme na nej zdolať 6 otázok, spoznávať nepoznané východoslovenské cesty III.triedy a dobre si zajazdiť. Prvá zastávka bola v obci Žipov a otázka znela: koľko -torák je jeleň v erbe tejto obce (12-torák). Ďalšia otázka veštila prehliadku múzea v Gelnici. Otázka č. 2: Kam vedie vchod skutočnej veľkosti do bane v baníckom múzeu. Za 20-cku sme sa dozvedeli, že na vežu k hodinám. S treťou otázkou sme sa dostali do Smolníka zistiť, kedy bola vyťažená posledná tona rudy v tejto obci (29.12.1989).

 Posledná vyťažená tona rudy.
Posledná vyťažená tona rudy.

Kedy zahájili svoju prvú kúpeľnú sezónu v kúpeľoch Štós bola 4 otázka. Piata nás nasmerovala do jaskyne v Jasove, zistiť sprístupnenú dĺžku tejto jaskyne (550m). Pri 6-tej otázke sme nemuseli ani zastavovať, pretože stačilo zapamätať si farby čerpacej stanice v Slovenskom Novom Meste (bielo-žltá).

Do cieľa sme prišli o 15:20, kde sme si dali obed a čakali na losovanie cien (keďže sa nešlo na čas a poradie príchodu nerozhodovalo, žrebovalo sa 10 šťastlivcov z 21, ktorí si odnesú nejakú tu cenu) od Castrolu a Petra a spol. (nám s Ejou sa ušla posledná 10. cena: sprej na reťaz (no škoda že mám kardan :o)),

 Ja (harly), preberám cenu :o))
Ja (harly), preberám cenu :o))

niečo sa ušlo aj Awiovi a Beďovi). Bolo nám povedané že pečené prasiatka jeme za Valterove peniaze a pivo je zdarma... mne však stačil jediný pohľad na hlavu tej super chutnej svinky, a mala som po chuti.. Nasledovali súťaže ako to už býva, jazda pomalosti (ktorej sa zúčastnil aj Awia, avšak v druhom kole vypadol), tlačenie suda pred sebou, pretláčanie sa rukou, striptíz a v pozadí toho kapelky Odvaha a tú druhú si nepamätám (sorry chlapci)(Celofán?). Pre nás tento večer končil okolo 7-mej pretože sme nemali v pláne stanovať.

(Akcia bola dobrá, spestrená programom. Škoda toho stanovania, mohol som si užiť toho pivečka a nočnej šou :o)) )

ešte linka na predchádzajúci ročník

Napísala Eja, poznámky v zátvorkách (Harly)

Pridané: 25.06.2003 Autor: Jaro Harly Jerga pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (7)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria