Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 483 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

DS auto Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 1867
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (1114)
Nie, južná amerika je super: 40% (753)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

MOTOkino - Expedícia Titicaca 2010 - online filmy jednej stopy

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 09.03.2011 Autor: Beal
Čitatelia: 9273 [Bleskovky - Novinky]

Zajtra o 20:30 premietame ďalší film, Expedícia Titicaca 2010.

Expedíciu zorganizovalo združenie MC Outdoors Riders z Prahy. Hlavnou myšlienkou tohto združenia je integrovať handicapovaných prostredníctvom sajdkárových jázd do motorkárskej komunity a tak sa im už nie raz podarilo splniť cestovateľské sny vozičkárom, ktorých láka vôňa diaľav , dobrodružstva a adrenalínu.

Video: Expedícia Titicaca 2010 - trailer

Hnacím motorom všetkých aktivít, stretnutí, jázd a prakticky všetkého okolo tohto združenia je alebo skôr sú Radek Krigler spolu so svojou manželkou Bárou a hoci má združenie momentálne “len” 18 členov, zostaviť a následne zrealizovať program na celý rok je veľmi náročné, veď okrem pravidelných zimných stretnutí na Vebrovke u Trutnova usporadúvajú výstavy z expedícii, prednášky, reportáže a v neposlednom rade jeden krát v roku jednu expedíciu za hranice štátu.

Splnené sny...

Doposiaľ sa im podarilo absolvovať tri expedície a splniť tak sny trom vozičkárom. V roku 2008 to bola Sidecar Ride do Maroka kde prekonali púšť a jazdu dlhú 10 000 kilometrov. V roku 2009 to bola expedícia Blue Land do Himalájí kde prešli cez najvyšší zjazdný priesmyk sveta. O rok neskôr to bola už spomínaná expedícia Titicaca 2010.

 Z expedície Blue Land do Himalájí
Z expedície Blue Land do Himalájí

… dávajú silu do ďalších plánov

Chuť cestovať a odvahu realizovať sny môže Radekovi závidieť nejeden motorkár. O tom, že expedície do sveta je potrebné plánovať v dostatočnom predstihu nemusíme asi nikoho presviedčať, sám Radek to dobre vie a v kalendároch tak má už teraz zaznačené cesty až do roku 2015. Už v tomto roku chcú prejsť 2700 kilometrov po Európe cez Ukrajinu, Rumunsko, Chorvatsko, Slovinsko a Rakúsko. Na rok 2012 je v pláne cesta východným pobrežím Austrálie a o tri roky neskôr cesta okolo sveta so šiestimi vozičkármi.

Ako sa na takúto expedíciu dostať?

V prvom rade sa treba prihlásiť. Na expedíciu Titicaca bolo prihlásených šesť záujemcov. Z nich sa po posúdení vybrali dvaja, Rasťa Vyhnálek z Prahy a Ondra Veselý z Libereca. Na cestu však mohol vyraziť len jeden a komisia vybrala Rasťa. Šťastie je ale vec vrtkavá, prišli zdravotné komplikácie a musel odstúpiť. Na cestu v ústrety zážitkom sa tak 16. augusta vybral Ondra Veselý.

Expedície aj pre Slovákov

Radek vo svojom združení rád privíta aj Slovákov. V tejto chvíli je zo Slovenska v združení len Anka a pokiaľ sa nestane nič nepredvídateľné, bude to práve ona, kto sa vydá v sajdkáre na cestu Európou už toto leto. Možno práve táto jazda pritiahne aj ďalších vozičkárov zo Slovenska túžiacich po spoznávaní diaľav.

MC Outdoor Riders

a bližšie informácie o ich cestách, plánoch a fungovaní nájdete na stránkach www.mcoutdoors.cz. Medzi seba zoberú všetkých, od ľudí ktorí chcú pomôcť cez majiteľov sjadkár, ktorí by sa chceli vydať do sveta a samozrejme hendikepovaných ľudí túžiacich po spoznávaní sveta.

Film si budete môcť pozrieť priamov tomto článku už dnes 20:30 - 21:45

Pridané: 09.03.2011 Autor: Beal pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (17)  [Verzia pre tlač] Tlač

Adamoto KTM

Yamaha NMAX 2019

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
Rozdíl mezi holkou z města a z vesnice?
Holka z města má v pupíku piercing..
Holka z vesnice tam má klíště.

Ďalšie vtipy »