Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 668 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 10868
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (6222)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (4646)
Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (46)  [Verzia pre tlač] Tlač

Môj zázrak, alebo kde zaspali konštruktéri z Jawy 1/2

 Zdieľať

Pridané: 31.03.2004 Autor: Ivan Ifk0 Kuzevič
Čitatelia: 12671 [Vaše stroje - Moja motorka]

Už ako malý chlapec som chcel mať moto. Asi v 15-tich mal u mňa kamarát svoju Jawu 350, takže som mal možnosť najazdiť zopár kilometrov. Potom som si urobil vodičský preukaz a odvtedy som nejazdil.

Až do apríla 2003, vtedy som kúpil tento „zázrak“. Povedal som si, že keď už mám jazdiť, tak na niečom poriadnom, ale najprv aspoň sezónu pojazdím na niečom lacnom (keby som to rozbil, nič sa nedeje) a vyskúšam či to pôjde. Tá lacná varianta malo byť toto.

Vy, čo nemáte radi rozprávky typu Pavol Dobšinský, skočte rovno na výhody a nevýhody. Ostatní masochisti, nech sa páči.

Jawy 350 sa rozdeľujú na veľmi málo poruchové, poruchové, dosť poruchové a potom tu bol môj zázrak. Asi som mal veľkú smolu alebo čo, ale viac som ju opravoval ako som jazdil. Keď som ju kupoval, pôvodný majiteľ (asi 35 rokov a 120 kg, neviem sa ubrániť pojmu „sedlák“) mi sveto svete prisahal že nebola nikdy padnutá. Len som nevedel pochopiť, prečo mala pokrivený predný blatník, oškrabané predné a zadne padáky, smerovky aj stupačku, všetko na ľavej strane. Chlapík tvrdil, že ju otrel o stenu. Nuž, šikovná výhovorka. Ale nebolo to nijak hrozné poškodenie, tak som nechal tak. Ešte na skúšobnej jazde sa úplne po... spojka, aj pri maximálnom zatlačení páčky zaberala, takže vôbec nešlo radiť. Dohodli sme sa, že dá nižšiu cenu, a ja si to opravím sám.

Tak sme sa dohodli a ja šťastný majiteľ som si ju odviezol ku kamarátovi (Pallika777) na nutné opravy. Vymenil som spojkové lamely a pružiny, prevodový olej, spojkové, plynové a brzdové lanká a ešte nejaké drobnosti a tešil som sa na sezónu. Motor mala celkom dobrý, prevodovku a brzdy tiež, rám sa zdal tak isto, takže mi nič nebránilo jazdiť a jazdiť. Aspoň som si myslel...

>

Pridané: 31.03.2004 Autor: Ivan Ifk0 Kuzevič Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (46)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem-03-pripravy-main

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Jeff
Postarší chlápek sedí v motorestu, do kterého zapadnou tři motorkáři. Mají rozvernou náladu, tak jeden típne cigáro v chlápkově koláči, druhý mu plivne do kafe a třetí mu obátí tác vzhuru nohama. Bez náznaku odporu se chlápek zvedne a odejde.
Chvíli potom povídá jeden servírce. "Hele, nic moc ten chlap co?"
Servírka se usměje: "No, a řidič taky mizernej. Zrovna před chvílí když couval, tak převálcoval tři motorky"...

Ďalšie vtipy »