Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 683 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1725
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1027)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (698)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (22)  [Verzia pre tlač] Tlač

Akčná kamera Liquid Image Ego Full HD

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 29.10.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 12723 [Testy a predstavenia - Doplnky]

Je malá, dobre vyzerá, nie je až tak drahá a natáča fakt slušne. Oslovila ma natoľko, že zostáva u mňa ako moja dvorná kamera na všetky moto, auto a aj iné športové aktivity.

Predstavenie od výrobcu

Liquid Image Ego je najmenšia akčná športová kamera so zabudovaným Wi-Fi zariadením, ponúkajúca nespočetne veľa funkcií a nastavení, ktoré môžete ovládať priamo cez smartphone.

Liquid Image Ego Full HD je kompaktná Full HD kamera s možnosťou nahrávania video záznamu v rozlíšení 1920 x 1080p pri 30 fps a v rozlíšení 1280 x 720p pri 60 fps (videa pre rýchlostné športy). Kamera Liquid Image Ego taktiež zaznamenáva fotografie v rozlíšení 12-MPx a podporuje funkciu pre kontinuálne fotenie.

Liquid Image Ego obsahuje integrované Wi-Fi rozhranie, umožňujúce prehrávanie, alebo streamovanie videa v reálnom čase do smartphonov, tabletov, prípadne počítačov. Ďalšou výhodou zabudovaného Wi-Fi rozhrania je možnosť nastavenia uhla záberu priamo v teréne. Pomocou prenášaného obrazu do smartphonov presne viete, čo nahrávate.

Táto kompaktná kamera je vybavená širokouhlým objektívom so záberom 136 °. Pomocou Wi-Fi aplikácie sa dajú cez smartphone ovládať všetky funkcie kamery. Smartphone podporujúci Android alebo iOS je možné taktiež použiť pri zmene nastavenia fotoaparátu, alebo pre zobrazenie videa v reálnom čase, prípadne prehrávanie záznamu. Kamera Liquid Image Ego podporuje microSD / SDHC karty s kapacitou až do 32 GB. Pre jednoduchý prenos dát slúži synchronizačný USB kábel alebo microSD karta. Zariadenie je napájané dobíjateľnou 1030mAh batériou s výdržou nepretržitého nahrávania 1.5 až 2 hod.

Balenie obsahuje :
- Liquid Image Ego Full HD
- Multismerový otočný kĺb s držiakom
- Rovný lepiaci držiak
- Ochranný predný kryt kamery
- USB kábel

Akčná kamera Liquid Image Ego je vodotesná a bez problémov znesie dážď či prúd vody a navyše, nevadí jej ani mráz. Na ponor pod vodu, alebo potápanie, je nutné použiť vodotesné puzdro, ktoré je certifikované do hĺbky 40m.

Ku kamere Liquid Image Ego Full HD bude možné zakúpiť voliteľné príslušenstvo, kamera je však zároveň kompatibilná s GoPro príslušenstvom. Kamera sa dá kúpiť vo viacerých farebných prevedeniach. Momentálne je skladom čierna a žltá, pribudne biela, červená a modrá.

Moje predstavenie

Svojimi rozmermi 60 x 40 x 30 mm (VxSxH) poteší a váhou 72 gramov určite neobťažuje. Pre porovnanie, je menšia a ľahšia ako GoPro (GP). Ani šošovka nevyčnieva a nie je tak na rane. Na GP sa mi už zadarilo oškrkať šošovku a viem aj o iných prípadoch.

Za 190,- € máte kameru s otočným držiakom okolo zvislej osi s horizontálnym kĺbom plus rovný lepiaci držiak s veľkou plochou (60 x 50 mm) a náhradnú lepiacu časť 3M. Jeden lepiaci držiak je možno málo, ale LIC má kompatibilný držiak s GP. Ku kamere je štandardne dodávaný predný kryt s plochým sklom pred šošovkou, ktoré určite skresľuje o niečo menej ako vypuklé sklo na GP.

Štandardne dodávaný jeden držiak v sérii by mi na motokros určite stačil. Mám ho nalepený na hrudnom chrániči, viac špekulovať nepotrebujem. Pri natáčaní sú vidieť rajdy, akcia pred motorkou a po dlhšom zisťovaní som aj zistil, že je kamera takto najviac odizolovaná od otrasov. Takže následné video bude o to viac pozerateľnejšie.

Pri ostatných natáčaniach, napríklad pri testovačkách cestných moto, alebo pri natáčaní offroadov, sú už ďalšie držiaky nevyhnutnosť. Takže ak ste na tom ako ja a už máte GP doma, využijete držiaky z nej, alebo stačí dokúpiť sadu (5ks) lepiacich držiakov za 25,- €. Poprípade na aute najviac využívanú prísavku. Cena sa už o niečo navýši, ale je to stále v medziach slušnosti.

Kamera je voči striekajúcej vode a dažďu odolná, ale ak by ste sa s ňou chceli potápať, treba si zaobstarať aj vodotesný obal.
Čo ma najviac potešilo pri zoznamovaní sa s kamerou, je Wifi cez ktoré si viem pozrieť náhľad toho, čo točím. To som pri GP bohužiaľ nemal možnosť a určitý čas mi trvalo, kým som nastavil ideálny sklon a polohu na natáčanie. Cez mobil si viem priblížiť alebo oddialiť obraz, zmeniť foto, alebo video funkciu, zmeniť uhol natáčania (137 a 90 stupňov), pozrieť nahrávky videa aj foto, plus si môžem cez mobil zmeniť aj nastavenia. (Viď foto)

Do svojho mobilu si treba stiahnuť príslušný program (action connect) a už len pripojiť cez wifi. Ja ako „počítačové nemehlo“ som to dokázal, takže to nemôže byť pre nikoho problém.

Kamera ja na vrchnej časti vybavená malým LCD displejom a po stranách displeja má dve tlačidlá. Jedno Power /mode tlačidlo a druhé spustenie a zastavenie videa/ zap. – vyp. Wifi. Pri zapnutí kamery sa na displeji zobrazí stav baterky, rozlíšenie (prvé je vždy HD 1280 x 720p pri 60 fps), počítadlo videí (pri prepnutí do režimu foto počet fotiek) a vpredu svieti kontrolná ledka, ktoré má rôzne farby podľa zvoleného režimu (HD natáčanie modrá). Ak chcete vidieť náhľad toho, čo kamerujete, treba na 2 sek podržať tlačidlo na WIFI. Spárovať s mobilom, pozrieť náhľad, poprípade ponastavovať priblíženie, vypnúť WIFI a začať nahrávať.

Ďalšie funkcie:
Postupným stláčaním power tlačidla prechádzate full HD videom 1920 x 1080p pri 30 fps (zelené svetlo), fotením (červené svetlo) a kontinuálnym fotením (ružové svetlo).

Liquid Image Ego Full HD
Liquid Image Ego Full HD
Liquid Image Ego Full HD
Liquid Image Ego Full HD

Nastavenia cez mobil: Cez mobil si môžete zmeniť režim natáčania (HD a Full HD), FOV (137 a 90 stupňov) a Anti-Flicker (auto, 50 a 60 Hz). Tak isto môžete meniť aj nastavenia pre režim fotenia. Rozlíšenie (12, 5 a 3 mega), pri kontinuálnom fotení interval (2, 5 a 10 sek.), AE meter -meranie expozície (center, average a spot), vyváženie bielej (automatika a pod vodou), kontrast (soft, standard a hard) a interval (1, 5, 10, 20, 30, 60 sek.). V nastaveniach ďalej môžete meniť nastavenia pre WIFI, ako napríklad meno a zabezpečenie. A posledné nastavenia sa týkajú nastavenia citlivosti mikrofónu (off, low, medium a high). Ďalej sa tu dá nastaviť dátum a čas. Ten sa dá samozrejme nastaviť aj len na samotnej kamere, ale je to o dosť zložitejšie a zdĺhavejšie. Posledné nastavenie sa týka intervalu vypnutia kamery bez nečinnosti v standby režime. A to buď 3, 10, 20 alebo 30 minút. Poprípade vypnutie pri nečinnosti vypnúť. Posledná položka v nastavenia sú informácie o produkte.

Plusy a mínusy

rozmery, hmotnosť, dizajn a hlavne kvalita videa chýbajúce držiaky a vodotesný obal ( dostupne iba ako volitelne prislusenstvo)

Čo viac treba písať. Asi len znova zopakujem úvod článku, ktorý EGO vystihuje. Je malá, dobre vyzerá, nie je až tak drahá a natáča fakt slušne. Oslovila ma natoľko, že zostáva u mňa ako moja dvorná kamera na všetky moto, auto a aj iné športové aktivity.

Videá hovoria za seba

Motokros on board

Video: Husqvarna CR 125 Gbely - kamera Liquid Image Ego Full HD

Light Offroad - rôzne pohľady

Video: Kamera Liquid Image Ego Full HD a Def triálek

"Endurko"

Video: Akčná kamera Liquid Image Ego Full HD

Rôzne režimy

Video: Akčná kamera Liquid Image Ego Full HD

Kameru na test požičala spoločnosť M-LINK, ktorá je autorizovaným distribútorom značiek Sonim, Grace Digital Audio, Liquid Image, SpareOne, Handheld, Dynavix, iLuv, Juniper Systems a Motorola Solutions.

Pridané: 29.10.2012 Autor: Milan Mikulík - mikulec pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (22)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria