Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1349 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 15913
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (8964)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (6949)
Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač

„Blog“ Projekt z cesty do terénu – Jak vážne to myslím?

 Zdieľať

Pridané: 21.01.2015 Autor: Milan Mikulík - mikulec
Čitatelia: 6542 [Testy a predstavenia - Vyskúšali sme]

No, celkom vážne. Až natoľko, že som napísal Ježiskovi a on si to prečítal a okrem kozmetického balíčka na mňa pod stromčekom čakala aj nová motorečka.

Ale to trochu predbieham. Síce posledné články o mojom endurovaní vyšli až teraz, enduro jazdím od jesene. Hneď ako som začal na Huske endurovať, vedel som, že potrebujem blastre. Padanie je na "dennom" poriadku. A nárazy do stromov? ... Nahodil som teda blastre, ktoré som už poriadne prevetral a vyjde o nich samostatný test. Obul som nové gumky Dunlop MX52. Sú to síce motokrosové papuče, ale ja ich mám na všetko. Teda aj na enduro. Síce počúvam také reči, že to na enduro nie je vhodné a možno na tom niečo bude. Minimálne to, že sú tenšie a majú menší balón. A teda aj grip aj potrebné mierne „obtekanie“ okolo koreňov a kameňov je určite menšie ako na endurovkách. Ale aspoň majú relatívne vysoké a v podstate riedke, ale pritom hrubé štuple. Je cítiť, ako sa zarezávajú do mäkkých podkladov a po pridaní plynu sa ľahko gumka vyhádže.

Ďalej som nahodil naspäť pôvodný prevod ako mala Huska, keď bola 125. Origoš mala 13-50 a keď som dal 144 ccm kit, motorke to bolo pomalé a zbytočné. Preto som vtedy na motokros nahodil dopredu 14 zubové koliesko. To bolo akurát. Ale na enduro bola zas jednotka pri pomalej jazde aj tak rýchla a dvojka bola vo výjazdoch slabá. Teraz tam je teda naspäť 13 zubové, trochu sa zlepšila jednotka, dá sa na tom pomaličky prdkať, dvojka ide aj do výjazdu, ale zas sa mi zdá pri presunoch pomalá šesťka. Nechce sa mi to moc točiť a na klepáčka ide tak okolo 80. Na rýchlejšiu jazdu by som to musel držať a žralo by to nahovado moc. Už aj tak je tá nádrž málo na enduro. Nakoniec som ešte na podvozku trochu ubral odskoku. Je to o málinko lepšie, ale nie také, ako by som chcel.

Sebe som doprial novú bundu Acerbis Impact. Test je napísaný, nachystaný, už sa len dá von. Takže písať o nej teraz nebudem, spomeniem len to, že pri enduro výjazdoch v nej vozím minimálne 2 fľaše benzínu. (2 x 0,75 litra)

A čo teda ten Ježiško? Asi mal slabšiu chvíľku alebo som ozaj celý rok poslúchal, a teda som pod stromčekom našiel Betu RR 300, rok 2015. Presne tú, o ktorej vyšiel test a ktorú som jazdil úplne od nuly. Dostala ma natoľko, že keď som sa rozhodoval, čo teda s endurom, ako to myslím vážne a čo od toho čakám a tak ďalej, stále mi vychádzalo, že k Huske potrebujem aj enduro mašinu. Zvažoval som rôzne možnosti, aj keď som vedel, že dvojtakt to bude určite a 300-vka v tom najlepšom prípade.

Štvordobé mašiny som neodsúdil, aj som zvažoval, že keby tam bola Rekluse spojka, tak by som to mohol jazdiť. Len srdce vždy zarazilo ďalšie kroky.

V dvojtaktoch som pokukoval po skoro identickej Huske, ako mám teraz. Rok 2010 akurát WR a úplne, že v cukríkovom stave. V podstate za pár korún. Myslím, že dva tristo eurášov. Hmotnosť, udržba, ovládateľnosť a tak ďalej, to všetko hralo pre ňu. Potom som kukal aj na 200-vky, ale tam som nič nenašiel, čo by sa mi pozdávalo. A zrazu reku a čo tak skúsiť to, čo som si tak zamiloval?

Ani neviem ako a motorka má zopár nádrží vyčvachtaných, zadný plášť už si pomaly zaslúži výmenu, rajdy musia ísť hore, chce to blastre, chrániče na chladiče....skrátka, bude ešte o čom písať :-D

Projekt Z cesty do terénu podporili: Motocorse.sk a acerbis.sk www.husqvarnamotorcycles.sk www.acerbis.sk

Pridané: 21.01.2015 Autor: Milan Mikulík - mikulec Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (3 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (4)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Veľký predvianočný výpredaj zo zľavami až do 80% v Motoshop Žubor

HD-11-2023-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Pidze za otcom 5-ročny syn a pyta še, čo je politika. -Jak by som ci to vyšvetlil.,- rozdumuje ocec. "Popač synu, to je jak u nas doma: Ja som kapitalizmus, ja zarabiam peneži a nošim jich domu. Mamka, to je vlada.Tota mi peneži zobere, daco sebe a co ostane ,rozdzeli podľa vlastnoho uvažeňa. Naša služka, to je robotnicka trieda.Tota robi a my ju placime. Dzedko, to s odbory. Ten dava pozor, žeby robotnicka trieda nebola vykorisťovana. Ty sam si ľud. Pre tebe to šicko šicke robime A tvujj maly braček, tak to je naša spoločna buducnojsc. Rozumeš tomu?" Chlapčik še dluho zaduma a potom hutori: "zateľ ište neznam. Necham sebe to cez noc pejsc cez hlavu." V noci še prebudzi pre zapach, zatože joho maly bracik še pokakal. Zajdze teda do izby rodičoch.Tam špi len matka a neda še zobudzic.Chlapec idze potom do izby služky a tam vidzi otca, jak sebe so služku akurat paradne uživa. Ani jeden sebe malej postavičky nevšimne. Chlapček še smutne otoči a za rohom vidzi dzedka, jak so zaujmom sleduje cez oblak oca so služku.Ani dzedko sebe ho nevšimne.Chlapček še rozplače a idze sebe lehnuc. Rano še ho ocec pyta: "Ta už znaš, čo je to tota politika?" Chlapec mu smutne odpoveda:"Už to znam, ale je to kus inšak, jak ši mi to včera vyšvetľoval" "A jak je to ,vyšvetli mi to prošim ce?" "No, kapitalizmus zneuživa robotnicku triedu. Odbory še tomu nečinne prižiraju, zatieľ , co vlada tvardo špi. Ľud je šickym ukradnuty a naša spoločna buducnosc leži v sračkoch!"

Ďalšie vtipy »