Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1117 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 13104
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 56% (7366)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 44% (5738)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Kawasaki pripravená odhaliť nového litrového ZED-a - Z1000 2014 ukážu v Miláne

 Zdieľať

Pridané: 01.10.2013 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 5364 [Bleskovky - Predstavujeme]

Od predstavenia v roku 2003 bol Z1000 etalónom v kategórii supernaháčov. Už 5. Novembra na výstave EICMA v Miláne Kawasaki odhalí najnovšieho ZED-a, Z1000 2014.

S rovnakou dizajnovou filozofiou akú už predstavili inžinieri pri Z800, bude nový Z1000 so “Sugomi” prístupom energickejší, so vzhľadom pedátora pripraveného zaútočiť na svoju korisť. Veľa nám toho zatiaľ neprezradili, ale čosi odkrýva aj toto video:

Video: Kawasaki - Volanie divočiny Z1000- príde 5. Novembra 2014

Namiesto toho aby bol jednoducho "najrýchlejší" alebo "najsilnejší" nový Z1000 sa koncentruje na celkový emočný zážitok z jazdy, pocit kontroly nad jazdou a starostlivú rovnováhu medzi dvoma extrémami: vynikajúcim motorom a podvozkom.

Šéf motocyklového dizajnu Kawasaki, Keishi Fukumoto, povedal že Z1000 prinesie zlepšenie výkonu a jazdných vlastností spolu s ťažko zachytiteľným charakterom, ktorý dnešný jazdci toľko vyhľadávajú či už vzhľadom na dizajn alebo pocit z jazdy.

Sugomi: Japonské slovo "Sugomi" popisuje intenzívnu auru alebo energiu vydávanú osobou alebo predmetom, ktorú pociťuje divák. Niekto alebo niečo, kto vlastní Sugomi inšpiruje úctu, zanecháva nezmazateľný dojem a budí rešpekt.

Pridané: 01.10.2013 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku:

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Východniar v lietadle: Znace co, Ja mám také neščesce, dze som, tam še takoj coškaj staňe… Z reproduktora sa ozve: – Lietadlo havaruje, keďže sme nad morom, každý pasažier dostane píštalku na odháňanie žralokov … Východniar začne lamentovat: – Uvidzice, budz vyfasujem píščalku bez džúrky, abo natrafim na hluchoho žraloka

Ďalšie vtipy »