Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 966 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 9476
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 58% (5514)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 42% (3962)
Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (13)  [Verzia pre tlač] Tlač

Rally Albania 2014 - Deň 1. príchod na miesto

 Zdieľať

Pridané: 07.06.2014 Autor: Landal
Čitatelia: 3684 [Šport - Rally]

Chlapci sa máchajú v bazéne a ja pripravujem článok... Ale poďme k veci.

Seriál článkov - Rally Albania 2014:

Sme v Tirane a po prebierkach. To je hlavná správa dnešného dňa. Ale tak úplne bez problémov to nebolo. Samotná cesta išla ako po masle a po 20-tich hodinách jazdy sme dorazili do bivaku. Spestrením bol len šlusdefekt na Dodovom aute, ktoré nemá rezervu. Situáciu ale s prehľadom zvládol tím-mechanik Maťo, a zalepil dieru v bočnici, kam by sa vošiel chlapský malíček. Na dojazd k “vulkanizérovi” to stačilo.

Príjazd do bivaku bol v noci. Vjazd strážila SBS-ka, ale vchod bol odomknutý. Obsadili sme zrejme posledné normálne miesta v bivaku.

Napriek tomu, že sme (väčšinov...) prišli na pripravených strojoch, od rána bolo kopec roboty. Maťo celý deň prezúval gumy a teraz už sme profíci v práci s techno-mousse. Zvítali sme sa už aj s ostatnými krajanmi Tónom Zboranom, Borisom Volhom, Igorom Gažkom a tiež celou patiou Czech Bear Team-u. Všetci sú OK a tešia sa na zajtrajší štart. Na bivaku je už na prvý pohľad vidieť, že Rally Albania sa stále posúva ďalej a ďalej. Výrazne ubudlo starších a ťažších strojov. Okrem môjho advíka som videl ešte jedného, a to je asi tak všetko. Časy, kedy tu bolo vidieť aj Afriku sú zrejme preč. Organizátor vylepšil aj meraciu techniku a papierové kartičky sú nahradené čipmi. Prebierky sa berú vážne čo sa týka strojov, ale nikoho nenapadne kontrolovať výbavu jazdca – to sa považuje za absolútnu samozrejmosť a jazdca bez chrániča krku (a teda aj všetkého ostatného) už tu nevidieť.

po administrativnych prebierkach
bivak
bivak
bivak

Ráno sa nám stala aj jediná nepríjemnosť dňa: Jožo zbadal tečúci olej z motorky a zistili sme, že mu niekto musel v noci klincom spraviť dieru do olejového filtra. Takáto diera sa za namontovaným šusplechom nemá ako inak objaviť. Dosť nepríjemné, ale našťastie som mal náhradný filter a Mišo dodal olej na doliatie. Zatiaľ teda problémy v pohode zvládame. Počasie je vynikajúce, oblaky žiadne, teplo až hrúza. Zajtra na ceremóniách to bude dosť peklo stáť tam na poludňajšom slnku vo výstroji. Ale tá show za to stojí.

po technickych prebierkach
Trend súčasnej rally sa jednoznačne potvrdzuje aj v Albánsku – presun k ľahkým strojom. Náš tím má z 5-tich maších 3 v triede nad 650 a to z nás robí pomerne raritu. Držte nám palce - Zajtra štartujeme!

Pridané: 07.06.2014 Autor: Landal Zdieľať

Seriál článkov - Rally Albania 2014:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (9 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (13)  [Verzia pre tlač] Tlač
Aprilia

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria