Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1109 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | BIKE ROKA 2019 | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 677
Áno, to sú terény kam patrí: 60% (409)
Nie, južná amerika je super: 40% (268)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (36 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (199)  [Verzia pre tlač] Tlač

Cestovatelia - Ako to robíte?

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 10.11.2014 Autor: Fonzy
Čitatelia: 5231 [Mototuristika - Slovensko - Dobré Rady]

Zo všetkého najradšej čítam cestopisy.

Vypäto vnímam každý jeden riadok a vnáram sa do deja, ktorý tvorí nielen jeho autor, ale život samotný. Oddávam sa predstavám a stávam sa súčasťou dobrodružstva.

Sedím v sedle môjho tátoša, uháňam krajinou po prašnej ceste niekam do neznáma a dýcham čistý svieži vzduch. Konečne žijem! Cítim objatie prírody, stretávam láskavých ľudí a tak sa nebojím ničoho. Prekonám všetky prekážky a nič ma nezastaví. A predsa. Nič netrvá večne a zvlášť to krásne. Svetlá zhasnú, opona padá a ja dočítam posledný riadok toho úžasného príbehu. Ticho sedím a dumám. Trvalo to len pár minút, no pre mňa to znamená oveľa viac. Je to inšpirácia, túžba a nádej. Nádej v to, že čosi podobné prežijem i ja. Pýtam sa sám seba: "A kedy to bude?" Túto otázku si kladiem od malička. Ako dieťa na prvý sneh, Vianoce či prvý bicykel. Neskôr motorku. Motorku, na ktorej by som mohol zažiť ozajstné dobrodružstvo. Sny sa mi pomaličky plnia, i keď sa mi zdá, že až príliš pomaly. Motorku už síce mám ale trápi ma iná vec. Čo z toho, keď stojí v garáži a zapadá prachom? Sem-tam ju prevetrám po okolitých kopcoch, ale to nestačí. Mám krásnu rodinku a som šťastný. Nevymenil by som ich ani za 1000 krásnych motoriek. No teraz na mňa dopadajú názory blízkeho okolia: ,,Načo ti to bude? Čo sa chceš zabiť? To je pre slobodných!" Tá posledná veta ma dostala. Je to naozaj len pre slobodných ľudí? Ja som mal vždy pocit, že práve vďaka motorke sa stávajú ľudia slobodnými. Veď mnoho cestovateľov majú rodiny. Tak ako to robia? Sú to len podnikatelia so zabehnutými firmami? Či obyčajní ľudia schopní si odtŕhať od úst a krvopotne šetriť na dosiahnutie svojich snov? Som živnostník, myslím že zarábam nadpriemerne a napriek tomu nie som schopný skĺbiť tri veci dohromady: Čas, peniaze a rodinu. Poznáte to. Človek pracuje celý týždeň od rána do večera, často i cez víkend. Neviem si predstaviť ísť na 2-3 týždne niekam na výlet. Veď po návrate by ma čakal exekútor lebo šeky nepočkajú. A to už nevravím o tom, že doma necháte rodinu, s ktorou by sa tiež patrilo niekam ísť.

Tento článok nemá byť žalospev ufňukaného motorkára. Možno sa v ňom niekto nájde a poteší sa, že v podobnej situácii nie je sám. Možno otvorí oči niekomu, kto už dávno pochoval svoje sny a zmieril sa s realitou. Ja však dúfam, že si ho prečítajú motorkári, cestovatelia, ktorí sú v podobnej situácii a pridajú zopár tipov AKO TO ROBIA....

PS: - tento článok mal byť pôvodne témou v diskusnom fóre, len som sa nejak rozpísal :)

Pridané: 10.11.2014 Autor: Fonzy pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (36 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (199)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Adamoto KTM

Adamoto KTM

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: milovin
Slovenčina a matematika sú úzko prepojené:
Úvod do problematiky: Kanibali chytia Američana, Rusa a Slováka.
Náčelník hovorí: "Máte týždeň na to, aby ste mi povedali také číslo, aké som ešte v živote nepočul.
Inak vás zožerieme."
Po týždni predstúpi Američan a vraví: " 500 miliónov kvardiliriárd biliónov."
Náčelník: "Uff, to bolo dobré, ale už som to počul, preto ťa zožerieme."
Rus: "Nekonečno tri." Náčelník: "No, to bolo lepšie, ale aj to som už počul, preto aj teba zožerieme."
Slovák: "Pokokot." Náčelník: "Pokokot? A to je koľko?" Slovák: "To je odtiaľto až hentam do piče."
Vedecky pohľad na vec: " POKOKOT" Slovo pokokot , napriek prvému dojmu nie je žiadna nadávka .
Slovo "pokokot" je jedným zo slov, ktorým sa vďaka bohatému fondu slovenského jazyka dá vyjadriť matematická hodnota, ktorá nie je ani číslo, ba ani prvočíslo.
Slovo pokokot znamená niečo medzi veeeľa až nekonečnom. Je to zároveň slovo, ktoré nám, Slovákom, môžu iné kultúry iba závidieť a môže sa označiť ako skvostný slovenský slovný endemit. Na západnom slovensku, najmä v Bratislave sa ako miernejšia forma používa slovo "mrťe" (dôraz na mäkke Ť).
Inak slovom pokokot sa dá napríklad vyjadriť aj výška napadnuté ho snehu, prípadne hĺbka vody...
Už pred 60-timi rokmi mali prostí ľudia pokokot problémov a životných priekov, s ktorými sa museli deň čo deň zaoberať . Slovo " pokokot" sa tak časom rozšírilo po celom Slovensku. Najnovšia správa zo sveta hovorí, že populárna slovenská fyzikálna jednotka " pokokot" bude v krátkej dobe zaradená do medzinárodnej SI sústavy základných fyzikálnych jednotiek.
Zistilo sa totiž, že sa bez nej nezaobíde Európa ba ani Amerika. Európsky parlament má napríklad " pokokot " poslancov a berú "pokokot " peňazí, americký prezident má pred voľbami " pokokot " sľubov a o uplatnení v Číne ani nehovorím, je ich proste ...... pokokot ......
Prajem Ti pokokot krásnych dní.
ešte mi napadlo - 100 pokokotov = plnápiča Tak to je parádne až pokokot !

Ďalšie vtipy »