ISSN 1336-6491 | Online: 1520 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29908
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17666)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12242)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Majstri SMF 2014 dekorovaní v Púchove

 Zdieľať

Pridané: 10.12.2014 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 4485 [Šport - Ostatné]

Nové divadlo v Púchove sa na mikulášsky piatok 5.12.2014 stalo dejiskom dekorovania majstrov motocyklového športu 2014. Na tzv. „Večeri majstrov SMF“ boli tento rok dekorovaní len víťazi jednotlivých majstrovských kategórií a tried a to vzhľadom k ich narastajúcemu počtu.

Majstri SMF 2014 dekorovaní v Púchove

Večer majstrov„ je každoročne stretnutím nielen najlepších športovcov jednotlivých disciplín SMF, ale i stretnutím priaznivcov motocyklového športu, mechanikov, funkcionárov, zástupcov priemyslu partnerských organizácii a v neposlednom rade zástupcov médií.

Nebolo to inak ani tento krát. Pozvanie na slávnostné ukončenie tohtoročnej motocyklovej sezóny prijali okrem dekorovaných jazdcov i zástupcovia partnerov, ktorí v sezóne 2014 pomáhali zabezpečiť motocyklovú sezónu a taktiež zástupcovia médií na čele s RTVS, ktorej reportáž z podujatia bola odvysielaná v nedeľňajšom športovom spravodajstve a následne bude „Večer majstrov SMF 2014“ predstavený i v relácii športové ozveny.

Majstri SMF 2014 dekorovaní v Púchove

Okrem víťazov sezóny 2014 SMF ocenila i významné úspechy jazdcov v zahraničí. V rámci tohto ocenenia ďakovnú plaketu SMF dostali:

  • Michal Búlik, mladý jazdec minimota, druhý vicemajster Európy z roku 2013, v roku 2014 skončil na 2. mieste v náročnom seriáli ADAC
  • Martin Vaculík, náš najúspešnejší jazdec plochej dráhy, majster Európy z roku 2013 a štvrtý na majstrovstvách Európy 2014
  • Martin Žerava, ktorý v roku 2014 získal s licenciou SMF prvenstvo na svetovom pohári motokrosu veteránov
  • Zuzana Gahérová v roku 2014 získala po druhý krát bronzovú priečku na majstrovstvách Európy Enduro žien
  • Jozef Marenčák v roku 2014 skončil na treťom mieste v endure veteránov
  • Štefan Svitko a Ivan Jakeš, ktorí úspešne reprezentovali Slovensko na Rely Dakar
  • Maco Racing Team – jediný slovenský tím štartujúci MS Endurance (vytrvalostné preteky CPM)

Popri športovcoch SMF nezabudla ani na svojich členov, ktorí v roku 2014 oslávili svoje životné jubileum a ktorým taktiež patrí poďakovanie za rozvoj motocyklového športu na Slovensku.

Jozef Loj, dlhoročný organizátor motokrosu v Šenkviciach, otec nášho bývalého úspešného motokrosového jazdca, v roku 2014 oslávil 60 rokov.
Ľuboš Gréč, majiteľ spoločnosti Ducati Slovakia a tímu SK Energy team, aktívny jazdec a organizátor podujatí vintage, v roku 2014 oslávil 60 rokov.
Ľuboš Nemčovič, bývalý úspešný motokrosár, dlhoročný organizátor motocyklových podujatí ako napríklad motokrosových v Šenkviciach, teraz scootrov a minimota, so spoločnosťou Motosport Agency je promotér MM SR scootrov a minimota, v roku 2014 oslávil 50 rokov.
Ján Hrehor, úspešný reprezentant SR v motokrose a hlavne v endure, mnohonásobný účastník ISDE, reprezentoval SR v južnej i v severnej Amerike, bývalý člen ŠK endura a rely, vykonával a pevne veríme, že naďalej bude vykonávať i manažérsku funkciu, v roku 2014 oslávil 50 rokov.
Plaketu za rozvoj a podporu motocyklového športu na Večeri majstrov SMF dostal aj MUDr. Štefan Petriščák, zakladateľ lekárskeho výboru SMF a dlhoročný člen lekárskeho výboru FIM, ktorý z pracovných dôvodov tento rok ukončil svoje účinkovanie v uvedených funkciách a taktiež spoločnosť
Slovakia Racing s.r.o. na čele s Petrom Šurinom, úspešným promotérom MM SR CPM a od roku 2014 i promotérom majstrovstiev Alpe Adria.

Majstri SMF 2014 dekorovaní v Púchove

SMF na Večeri majstrov ocenila i významné motocyklové osobnosti regiónu Púchov, a to Štefana Rosinu (niekoľkonásobný riaditeľ majstrovstiev SR v motokrose konaných v Púchove, ako generálny riaditeľ spoločnosti Matador dlhé roky podporoval motocyklové dianie v regióne Považská Bystrica a Púchov), Štefana Gášeka (začínal ako jazdec a funkcionár bývalého Zväzarmu, bol úspešným organizátorom motocyklových, najmä enduro a trialových podujatí v púchovskej doline a v súčasnosti aktívne spolupracuje so SMF na mapovaní histórie motocyklového športu na Slovensku) a Jozefa Počarovského (motokrosový a enduro jazdec, bývalý továrenský jazdec Považských strojární, vedúci strediska vrcholového športu vo Sverepci, úspešný manažér Počaro tímu, s ktorým získal nejeden úspech – prvenstvo v klubovej súťaži na ISDE v USA, v súčasnosti blízky spolupracovník SMF).

Zdroj: SMF

Pridané: 10.12.2014 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »