Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2687 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 27252
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16336)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10916)
Hodnotenie: (31 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (45)  [Verzia pre tlač] Tlač

Teória prežitia na motorke

 Zdieľať

Pridané: 30.12.2015 Autor: raptor
Čitatelia: 37958 [Bleskovky - Novinky]

Ani neviem, čo mi to napadlo napísať takéto niečo. Vykvasilo to samo. Či správne, ukážu až vaše reakcie. Nasledujúce riadky majú byť radami začínajúcim bajkerom a bajkerkám ako prežiť. Budem sa snažiť napísať to heslovite a hutne, ľudia neradi čítajú traktáty.

Zdajú sa ti moje slová o prežití prehnané? Tu je rubrika, kde sa každú jar RIPuje vo veľkom. Na tomto svete nie si a nežiješ sám pre seba. Ak nechceš aby tvojim rodičom, súrodencom, frajerom a frajerkám ostali oči pre plač, tak si uvedom, že jazda na motorke nie je počítačová hra. Nemáš ďalšie životy.

Teória prežitia na motorke

Zahoď pýchu - v tomto prípade to nie je prúpovídka z kultového filmu Pulp Fiction. Pýcha predchádza pád. Zdá sa ti to otrepaná floskula? Asi aj je, ale v našom svete založená na empirických skúsenostiach. Žiaľ aj empirických pádoch. Internet je plný videí s názvom „FAIL“ kde účinkujú zo začiatku hrdí jazdci, ale končia ako blbečkovia. Nikdy nenechaj ego riadiť tvoju motorku iba preto že ťa práve fotia alebo filmujú. Pokiaľ sa nevytrieš, tak to video aj tak nikoho okrem teba extra zaujímať nebude. Ak ale z toho bude farbistá havária (nedajboh krvavá) – gratulujem, si vychádzajúca hviezda internetu!

Deň blbec - v deň, keď cítiš že to nejde, vyser sa na to. Nevychádzajú ti zákruty. Zrazu ti to nejde tak ako ti to šlo včera, alebo dokonca pred hodinou? Uber. Nerob nič nasilu. Aj zajtra je deň. Nádych, výdych. Zastaň vypni motor. Niekedy začnú veci ísť samé od seba vtedy keď sa prestaneš na ne sústrediť.

Nikdy nie si na hlavnej – určite si to už počul. Spomeň si na to keď vidíš blbečka vychádzať z vedľajšej a ty práve „ideš“. Máš chuť mu to dať vyžrať, že ťa ide obmedziť a v tej chvíli kvôli tvojmu spravodlivému hnevu zabúdaš, že nie si v klimatizovanom priestore plechovky. Jeho ohnutý nárazník môže znamenať tvoj zošróbovaný členok, na ktorý budeš krívať do konca života – v tom lepšom prípade. Na motorke auto skrátka nepreštíš, nepretlačíš a neobmedzíš. Ak ťa ráno osrala neviditeľná krava, tak môžeš mať šťastie. Väčšinou ho mať ale nebudeš.

Horský prechod nie je uzavretý okruh – áno, dobrý povrch a zákruty lákajú každého bajkera. Všetko s mierou. Naše zvodidlá, ak ich dobre trafíš, z teba spoľahlivo urobia dve nechutne krvavé kopy masa. Strom hlavou neprerazíš, ani s motorkou nie. Únikové zóny nie sú, naopak zvyčajne sa pritrafí nejaký chutný kameň alebo obrubník, ktorý zrovna trafíš tak akoby si nikdy nechcel. Detto šotolina, jazdec v protismere a cestári sú všetko veci, ktoré vedia tvoju vychádzajúcu pretekársku hviezdu v momente zmeniť na čiernu dieru. Keď máš chuť ukázať svojmu okoliu koľko je v tebe Rossiho choď určite na okruh. Bude tam viac takých ako si ty a veľa z nich bude lepších ako si ty. Môžeš s nimi pokecať, niečo sa naučiť a hlavne všetko relatívne bezpečne oproti roadracingu. Nezabúdaj že aj profíci, ktorí si to každoročne rozdávajú na Isle of Man skrátka umierajú.

Teória prežitia na motorke

Jazda v lese – okrem ľudí sú na tomto svete aj iné tvory. Keď ideš cez les, ber to tak že ty si tam na návšteve a zver tam je doma. Spomaľ v rámci možností a pamätaj, že za každou zákrutou ťa môže čakať srna o veľkosti menšieho teľaťa. Ak si nedočkavý tak ty, srna a tvoja motorka navzájom nadviažete bližší vzťah než by sa vám všetkým mohlo páčiť. Menej je viac a pomaly je rýchlejšie. Ak ideš lesom na jeseň tak mysli na to že ak doteraz bola cesta čistá tak to neznamená že najbližšia zákruta nemôže byť posiata listami od listnáčov ktoré akurát rastú na tomto úseku.

Teória prežitia na motorke

Pár rád pre turistov – vo krajinách na východ od nás, ak sa šofér nákladiaka alebo kamiónu idúci v ľavom pruhu na dvojprudovej ceste náhle bez smerovky preradí do pravého tak ťa na 99% nepúšťa!! S veľkou pravdepodobnosťou si iba nadchádza (opäť bez smerovky) aby to mohol zatočiť do protismeru - neobiehať!

Ak sú miestni vodiči všetci potomkovia Emersona Fittipaldiho, potom stojí za zváženie úmyselne mierne prekračovať MPR a mať blbečkov a bordel ktorí robia za chrbtom. Opäť však platí všetko s mierou. Nechať sa tlačiť do 100 km/h niekde v albánskom mestečku iba preto, že ten chruňo v dvojkovom Golfe ťa proste musí prebehnúť aj keby to bola posledná vec v jeho upotenom živote je skrátka blbosť. Pusti ho s kludom angličana pred seba a nech sa chalan aj jeho deravá výfuková koncova pod nápisom TDI svorne tešia.

Jazdi tak, aby si mohol jazdiť čo najdlhšie.

Hrdinov sú plné cintoríny. Ich mamy majú vyplakané oči bez farby a otcovia často neprítomný pohľad.

Teória prežitia na motorke

Pridané: 30.12.2015 Autor: raptor Zdieľať

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (31 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (45)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Harley-Davidson

06-MG-Stevio-side

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Toman
- Vidíš ty dvě ženy? Ta brunetka je moje žena, a ta blondýnka moje milenka!
- Zajímavé, ty mám taky, jen naopak!

Ďalšie vtipy »