Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 748 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Vladimír Kothay testoval trialový špeciál BETA evo 2016 - MOTOCORSE BETA evo víkend

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 04.03.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2495 [Testy a predstavenia - Predstavujeme]

Už tretí rok firma MOTOCORSE z Bratislavy zabezpečuje offroad motocykle pre slovenských jazdcov. Vladimír Kothay testoval úplne nový trialový špeciál BETA evo 2016

V polovici decembra 2015 testoval úplne nový trialový špeciál BETA evo 2016 - Vladimír Kothay – aktuálny Majster Európy v kategórii OVER 40 za rok 2015 v Triale z Motoklubu FÉNIX. Spolu s ďalšími trialistami si na kalvárii v Nitre mohli vyskúšať v jedinečnom teréne nový model BETA evo 300.

Prvé dojmy a poznatky aj z minulosti zhodnotil Vlado takto:

„Moju prvú BETU Zero som mal od Tibora Straku pár dní, nestihol som zohnať peniaze na ňu ale aspoň vyhrať preteky v B.Bystrici – bolo to v roku 1991. Druhá moja bola BETA Techno model 1996 , s ktorou som už jazdil Český majstrák kde už jazdili piloti na svetovej úrovni.

Spomínam na rok 2004 kedy som mal BETU rev 270 a na Show kde vystupoval aj Chris Pfeiffer vo Viedni som vyskakoval na 15 euro paliet do výšky 210 cm a to bola BETA ešte s Mikuni karburátorom.

Od vtedy ako má BETA KEIHIN karburátor, čo je asi +20% výkonu a prepákovania na zadnom pružení, ktoré predlžuje dĺžku chodu zadného tlmiča a je lepšie nastaviteľný - začal som mať chuť EVO vyskúšať!

Vladimír Kothay testoval trialový špeciál BETA evo 2016
Vladimír Kothay testoval trialový špeciál BETA evo 2016

BETA pôsobí ako veľmi tuhá a presná motorka s výborným podvozkom, kvalitnými brzdami a rokmi overenou kvalitou motora. Iná geometria a zmena ťažiska oproti iným značkám je len otázka zvyku a tréningu. Štartovacia páka je na ľavej strane – je to síce naopak ako som bol zvyknutý ale už od začiatku to vnímam skôr ako prínos.

BETA možno nemá najvyšší výkon a najnižšiu váhu ale je najspoľahlivejšia inak povedané toto náradie sa bude drať oveľa tažšie než motorky španielskych výrobcov. 

Každým rokom BETA prináša do svojich strojov inovácie priamo od jazdcov svetového pohára. Napríklad nové SACHS pruženie, zapaľovanie, riadiacia jednotka na prepínanie jazdy za sucha a mokra.

Vladimír Kothay testoval trialový špeciál BETA evo 2016
Vladimír Kothay testoval trialový špeciál BETA evo 2016

Veľmi pomôže aj servis importéra, náhradné diely priamo na pretekoch alebo doručené do piatich dní !!!

Rozhodol som sa prijať ponuku od spoločnosti MOTOCORSE - Slovenského predajcu motocyklov BETA a podporiť tak aj servis priamo na pretekoch pre domácich jazdcov a preto objednávam trialový motocykel BETA Evo 300 Factory 2016.

BETA už pri prvom otestovaní nesklamala. „My evo 2016“ ako ju nazval taliansky výrobca je dnes najlepšou sériovo vyrábanou trialovou motorkou, o čom svedčia aj úspechy v Európskom a Svetovom Trial pohári. Na motocykli BETA jazdili a jazdia piloti ako: Toni Bou, Dougie Lampkin, Albert Cabestany, Jeroni Fajardo, Franzi Kadlec.“

Pridané: 04.03.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (4 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Adamoto T9 125

Kawasaki Banská Bystrica

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »