Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 870 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

DS auto Sumoto Brno

Anketa:

Mal by sa podľa teba Dakar vrátiť do Afriky?

Spolu odpovedi: 2345
Áno, to sú terény kam patrí: 59% (1386)
Nie, južná amerika je super: 41% (959)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

FIM RALLY 2016 – Svetové stretnutie mototuristov prvý krát na Slovensku

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 27.06.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3931 [Mototuristika - Slovensko - Moto-akcia]

Už tento týždeň sa stane mesto Liptovský Mikuláš dejiskom svetového stretnutia mototuristov pod názvom FIM RALLY 2016. Medzinárodná motocyklová federácia FIM má v rámci mototuristiky každoročne dve podujatia svetového významu a to Motocamp FIM a to vrcholné FIM Rally, ktoré sa uskutoční na Slovensku uskutoční po prvý krát.

FIM rally sa uskutočňuje len jedenkrát v roku, vždy v inej krajine, dávajúc jej účastníkom príležitosť spoznať kultúru hosťujúcej krajiny prostredníctvom organizovaných výletov, miestnou gastronómiou, folklórom a pod. V dnešnému dňu je na podujatie prihlásených 1079 účastníkov z 26 krajín a dvoch svetových kontinentov.

FIM rally Liptov 2016
FIM rally Liptov 2016

Kandidatúru Slovenska ako organizátora FIM Rally sa podarilo presadiť na základe viac ročného úsilia SMF a to i na základe veľmi úspešného priebehu Motocampu FIM, ktorý sa uskutočnil v roku 2010 na Donovaloch. Po zohľadnení viacerých kritérií a po viacerých rokovaniach a osobných stretnutiach sa SMF rozhodla uskutočniť uvedené najvýznamnejšie podujatie svetovej mototuristiky v regióne Liptova, v meste Liptovský Mikuláš. Organizácie tohto svetového podujatia sa zhostilo OZ Riders Levice, ktoré podujatie pripravuje v úzkej spolupráci s mestom Liptovský Mikuláš a miestnych motoklubov a priaznivcom našej mototuristiky.

Video: FIM Rally 2016 Liptov Slovensko

Do prípravy FIM Rally 2016 je aktívne zaangažovaný celý región Liptova a mesto Liptovský Mikuláš, kde sa v rámci programu podujatia uskutoční i tzv. paráda národov – spoločná jazda všetkých účastníkov po jednotlivých krajinách. V rámci jednotlivých dní podujatia sú pre účastníkov FIM Rally pripravený jednak celý rad fakultatívnych výletov do Jasnej, Vysokých Tatier a výjazdový výlet Na Oravský zámok a taktiež bohatý kultúrny program priamo v centre diania tohto svetového „moto“ stretnutia. Cieľom programovej skladby podujatia je predstavenie Slovenska ako malebnej krajiny v srdci Európy, bohatej na historické, prírodné a kultúrne krásy.

FIM rally 2010
FIM rally 2010

Príchod prvej výpravy má organizátor ohlásený už na sobotu a postupne do centra podujatia pri Aquamarku Tatralandia všetky prihlásené krajiny až do oficiálneho otvorenia 29.6.2016. Práve v týchto dňoch do stredy sú na programe výlety do Vysokých Tatier, Jasnej a Bešeňovej.

Podľa predpisov FIM je uvedené podujatie prístupné len pre prihláseným zástupcov jednotlivých motocyklových federácii ale priaznivci mototuristiky si môžu prísť pozrieť krásne motocykle do Liptovského Mikuláša, kde sa v piatok 1.7.2016 uskutoční nástup všetkých účastníckych krajín v rámci parády národov.

Bližšie informácie k podujatiu nájdete na oficiálnej web stránke podujatia fimrally2016.com/

RALLY FIM 2014 vo Fínsku - výjazd na parádu národov - celá výprava SMF
RALLY FIM 2014 vo Fínsku - výjazd na parádu národov - celá výprava SMF

Pridané: 27.06.2016 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (1 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (5)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

HD-side-08-2019

chopperstyle-07-2019

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: Plexwriter
Jazda na motorke je ako sex...tiež musíš dôverovať gume...

Ďalšie vtipy »