Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 538 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

VR46 - motosvet.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 10.04.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 3276 [Novinky - Pozvánka]

Slovenský motocrossový „majstrák“ po novom - medzinárodné majstrovstvá Slovenska v motocrosse (MM-SR) dostanú v tejto sezóne nové pomenovanie MX OPEN - avšak to ani zďaleka nie je všetko. Zmien bude neúrekom, a to vďaka vstupu promotéra ESX media do hry.

Ten sa bude starať najmä o to, aby boli motocrossové podujatia na Slovensku atraktívne pre divákov, riadne zmedializované, a aby motocross nebol len okrajovým športom na slovenskej scéne. Zdá sa to byť veľké sústo, avšak ESX media po dvoch úspešných ročníkoch EUROPE STARS SUPERCROSS TOURNAMENT a piatich sezónach pôsobenia v rámci Regionálneho pohára v motocrosse v regióne Východ, má dostatočne skúsený team ľudí na splnenie týchto ambícii. „Motocross potrebuje nové impulzy a musíme držať krok so svetovými podujatiami akými sú napríklad MXGP. Na Slovenku máme výborných jazdcov, mnohých angažovaných organizátorov, technické trate... A verejnosť o tom ani netuší. Tento rok bude prelomový v zmysle popularizácie motocrossu voči verejnosti. Je za tým totiž viac, ako len medializácia. Keď budú podujatia atraktívne a prehľadné, a diváci budú mať dobrý servis, tak prinesú organizátorom financie na skvalitnenie trate a starostlivosti o jazdcov. Jazdci budú mať väčšiu motiváciu trénovať, keď sa na nich namiesto 1000 divákov bude pozerať 5000, a k tomu ďalších 10 000 pri televíznych obrazovkách či na internete.“ vysvetľuje Ľuboš Löffler, viceprezident SMF (Slovenká motocyklová federácia) pre motocross.

Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017
Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017

MX OPEN - nová éra motocrossu na Slovensku

Snáď najväčšou novinkou sezóny budú LIVE televízne a internetové prenosy na TV 213. Priamo z podujatí budú vysielané všetky jazdy aj s komentárom, chýbať nebudú ani rozhovory s jazdcami, ich trénermi či manažérmi. „Našou snahou bude priblížiť tento šport širokej verejnosti, hovoriť jednoduchým jazykom a ukázať krásu a drinu, ktorú v sebe motocross nesie. Preto okrem televízie 213 spolupracujeme aj s rádiom Šport a s mnohými online portálmi a magazínmi zo Slovenka, Maďarska a Čiech.“ vraví René Ražek, promotér ESX media, a pokračuje: „Na to, aby sme mohli motocross vysielať, sme museli spoločne s činovníkmi zo SMF sprehľadniť kategórie a jednotlivé rozjazdy. Divákovi nič nehovoria zložité skratky a mnohopočetné štarty, kde na štartovacej rampe stojí zopár motoriek. Atraktívne je však vidieť napínavú kvalifikáciu, kde ide o postup, plné štartovacie rampy dvoch finálových jázd a napínavé súboje. Presne toto im chceme dať. Preto v rámci MX OPEN budú dve hlavné triedy MX OPEN a MX2 (MX 2, MX JUNIOR, MX 125). Vsunutou triedou budú veteráni MX4 a MX4+, tí ale nebudú medializovaní.

Na svoje si prídu nielen televízni diváci, ale aj tí, ktorí sa rozhodnú prísť na podujatie samotné. Čaká na nich trať ako na MXGP, teda MONSTER mosty na trati, pódiá a stany, rozdávanie energetických nápojov a tričiek, fotenie s monstertruckom a motorkami, sprístupnenie paddocku pre verejnosť, autogramiády, FUN zóna (playstation hry a virtuálna realita), MX OPEN OFFICIAL ESX MEDIA 1/2017 STORE (oficiálne tričká, mikiny, čiapky, šálky a iné), profesionálny catering, MONSTER GIRLS a rôzne ďalšie atrakcie pre deti aj pre dospelých.

Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017
Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017

==Profi prístup = profi jazdci==

Pre jazdcov a ich teamy bude MX OPEN o kvalitnom zázemí, aby mohli podávať dobré výkony, a aj o extra motivácii. Okrem kľúča pre finančné odmeňovanie úspešných jazdcov pribudne aj odmena za holeshot, teda za najvydarenejší štart. Ten, kto bude prvý v prvej zákrute, si odnesie FOX HOLESHOT finančnú prémiu vo výške 50 EUR + Oblečenie od #711FoxRacing, a aj body do Holeshot seriálu, kde na najúspešnejšieho štartéra bude čakať hodnotná cena.

Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017
Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017

Kalendár MX OPEN

V rámci sezóny 2017 bude pod novou značkou MX OPEN usporiadaných 5 podujatí na Myjave, v Gbeloch, Sverepci, Mníšku nad Hnilcom a v Šenkviciach. „Stavili sme na tradičných a skúsených usporiadateľov, s ktorými sme sa stretli, všetky zmeny sme s nimi konzultovali a dohodli sa na spoločných riešeniach. Je to prospešné pre všetky strany a preto sme sa stretli s pozitívnou odozvou. Dúfam, že vďaka angažovanosti na všetkých frontoch urobíme slovenský motocross o čosi krajším zážitkom.“ komentuje René Ražek, promotér ESX media.

Viac informácií, ako aj fotogalérie, video, tlačové správy a články nájdete na webe: www.mxopen.sk.

Začína sa na Myjave tradične 1. mája (pondelok). Trať v Myjave minulý rok oslávila svoju 50-ročnú históriu. Je to už vryté hlboko v mysliach všetkých fanúšikov aj jazdcov, že sviatok práce, 1. máj, patrí v Trenčianskom kraji motocrossu. Tradícii zostávame verní, a preto vás pozývame v pondelok 1. mája na MX OPEN na Myjavu.

Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017
Pozvánka: MX OPEN začína na Myjave 1. 5. 2017

Pridané: 10.04.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Adamoto T9 125

Kawasaki Banská Bystrica

Nové moto videá:

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: FesterNZ
Traja kamaráti vylovia zlatú rybku. Ako to tak býva, každý dostane tri želania:
Prvý hneď vyhŕkne: "Chcel by som miliardu euro!". V sekunde mu zapípa mobil a na účte v banke má miliardu euro, tridsaťpäť centov.
Druhý sa zamyslí a povie: "Chcel by som byť najbohatší človek na svete!". Bums, v ruke drží certifikát o tom, že jeho netto hodnota je niekoľko sto miliárd eur.
Tretí sa uškrnie a hovorí: "Ja by som chcel, aby sa moja ľavá ruka vkuse točila dozadu." Rybka sa začuduje, ale okej, ruka sa mu krúti dokola.
"Počúvam druhé želania", hovorí rybka.
"Chcem mať za ženu tú najväčšiu šupu na svete!". Tak sa aj stane, zrazu je okolo neho omotaná strašná buchta a zamilovane na neho pozerá.
Druhý premýšľa a hovorí: "Chcel by som byť tak charizmatický a šarmantný, aby ma chcela každá žena na svete." . Tak je. Prvého žena sa v momente otočí na neho a žmurkne.
Tretí sa potmehúdsky usmieva a hovorí: "Chcem, aby moja pravá ruka vkuse rotovala dopredu!" Rybka si poškrabe plutvičkou hlavu, ale budiž, týpkovi sa točia ruky jak ventilátor.
Rybka prehovorí: "Dobre si to rozmyslite, toto je vaše posledné želanie!"
Prvý si pošrkiabe bradu a hovorí: "Chcem mať železnú imunitu, nikdy nič zlomené a byť úplne zdravý do konca života". Bum, jeho jebáky zmizli, skolióza nikde, zahodí okuliare a vybavené.
Druhý: "Chcel by som naveky mať 29 rokov, aby som nezostarol ani deň!"
Tretí sa udrbáva a hovorí: "Chcel by som, aby sa mi furt kyvkala hlava dopredu-dozadu jak retardovanému ďatľovi!".
Rybka už ani nepremýšľa a splní mu to, zatočí sa a zmizne.
Po rokoch sa všetci traja stretnú a referujú si, ako sa im žije.
Prvý neskrýva nadšenie: "Chalani, som zahojený na X generácií dopredu, vrátane najširšej rodiny. Doteraz som ani nezakašlal a tuto Ivana je v posteli jedna nenásytná štetka!!!"
Druhý pokýve hlavou: "Ja som založil niekoľko desiatok charít a ani sa to neodrazilo na mojich peniazoch. Pomáham svetu a som aj tak najbohatší široko ďaleko, plus ma ľudia lúbia. A hej, Ivana je celkom šupa v posteli, môžem potvrdiť..."
Obaja pozrú na tretieho, ktorý vchádza do miestnosti, kýve rukami jak ringišpíl a mykajúc hlavou hovorí:
"Chalani, ja som to asi dojebal... "

Ďalšie vtipy »