Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 832 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Živé sledovanie Dakar 2018::

» Dakar 2018 - 14. etapa

15:32 - Ignacio Casale vyhral Dakar 2018 v kategórii štvorkoliek.

15:20 - Matthias Walkner ide na istotu na WP1 stráca 2 min na Benavides. Benavides a Price majú medzi sebou malé rozdiely a tak vidno že bojujú o druhé miesto do posledného km.

Sumoto Brno MOTOQUAD www.foxracing.sk DS auto Indian - www.klasikmoto.sk VR46 - motosvet.sk choppermania.sk

Anketa:

Tvoja prvá motorka bola:

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 09.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1077 [Šport - Plochá dráha]

Mimoriadne kvalitatívne nabité žarnovické kolo kvalifikácie do Grand Prix pre rok 2018 videli fanúšikovia v sobotu 6. mája na jedinom slovenskom plochodrážnom štadióne v Žarnovici. Preteky ponúkli napínavé súboje a prakticky každá jazda by sa mohla označiť smelo ako finálová jazda, v ktorej ide o všetko. Kto prišiel, neoľutoval.

Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti
Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti

Vďaka členom a sympatizantom Speedway Clubu Žarnovica, mestu Žarnovica a podpore zo strany Banskobystrického samosprávneho kraja, Slovenskej motocyklovej federácie, sponzorov, sa takéto veľké podujatie mohlo uskutočniť v takom malom mestečku.

Predpovede počasia boli opäť tie, čo najviac trápili organizátorov, nakoniec, ako to je už zvykom, to meteorológom nevyšlo a 4 500 divákov videlo strhujúce preteky za príjemného počasia. Trojtýždňové prípravné práce organizátorského Speedway clubu Žarnovica tak nevyšli nazmar.

Opisovať priebeh pretekov a všetky súboje, by zabralo poriadne veľa miesta a naplnilo aj brožovanú knižku. Výstižným je asi povedať, že išlo o jedny z najnapínavejších a najdramatickejších pretekov, ktoré žarnovická plochá dráha vo svojej histórii ponúkla. Kto očakával prvé jazdy, kde sa budú pretekári "oťukávať" sa poriadne prerátal. Súboje na ostrie noža sa zvádzali od prvej jazdy a bojovalo sa o každý jeden bod. To sa ukázalo ako veľmi dôležité, veď rozdiel medzi tretím v poradí a ôsmym, ktorý nepostúpil bol iba jediný bod! Tam kde väčšina pretekárov zatvára plyn - pri mantineloch, sa poriadne iskrilo a nikto z účastníkov nebol ochotný uberať.

Ukázalo sa majstrovstvo svetových hviezd, keď aj napriek tvrdým súbojom nikto nepadol. Od začiatku bolo jasné, že to nikto nemá isté. Veď reálne na postup mohlo pomýšľať okolo desať jazdcov. Ako sa ukázalo aj medzi tými slabšími (inak majstrami svojich krajín, víťazmi Zlatej prilby SNP, majstrami Slovenska... to boli tí "slabší" v týchto pretekoch), každý z nich predviedol aspoň jednu jazdu, kde dokázal vyfúknuť body hviezdam bojujúcim o pódium.

Role favorita sa najistejšie ujal Martin Vaculík. Ten nakoniec prišiel o svoju neporaziteľnosť až v poslednej jazde, na pozícii, keď mal viac menej isté celkové víťazstvo. Na druhé miesto siahol Matej Žagar. Slovinská hviezda však nebola taká suverénna ako by sa mohlo očakávať. Niekoľko slabších štartov nútilo Mateja predbiehať a to bolo to najlepšie pre divákov. To sa dá povedať aj o ďalších siedmich v poradí. O tretie miesto sa nakoniec musela ísť rozjazda. Najlepším sa ukázal Adrian Miedziński (PL), keď vyhral pred Patrykom Dudekom (PL) a Ukrajincom Andrijom Karpovom. Práve posledný menovaný predvádzal počas pretekov doslova raketové štarty. Aj o posledné dve postupové miesta sa musela ísť dodatková jazda. V nej si najlepšie počínal Rus Grigorij Laguta, ktorý doplatil v pretekoch na slabší úvod a vďaka tomu si musel užiť poriadne nervy, aby sa dostal do postupovej sedmičky. A opäť z toho profitovali diváci, ktorí ho videli v nádherných súbojoch. Posledné postupové miestečko si na poslednú chvíľu vybojoval Dán Leon Madsen, ktorý nebyť jeho víťazstva v poslednej sérii jázd, by domov cestoval ako vyradený. Čierneho Petra si z dodatkovej jazdy odniesol mladý Lotyš Andžejs Lebedevs.

Sklamaním bol výkon Troy Batchelora z Austrálie. V silnej konkurencii nenašiel recept na víťazstvo v ani jednej jazd.V silnej konkurencii sa nestratili ani ostatní pretekári. Česi Suchánek, či Krčmář sa snažili využiť znalosť žarnovickej dráhy. 42-ročný Maďar Magosi zase profitoval z raketových štartov. Nemec Riss a Talian Castagna bojovali o každý bodík a nevypustili ani jednu jazdu. U Slovinca Škorju nebyť absencie skúseností, to mohlo byť aj lepšie. Domáci Patrik Búri sa taktiež predviedol bojovným výkonom, vďaka ktorému sa nestratil ani v jazdách so silnými súpermi. Nebyť slabších štartov, mohol na jeho konte svietiť ešte nejeden bodík navyše.

Na záver treba len spomenúť, že aj na zasadaní Jury pretekov, delegovaní činovníci hodnotili podujatie na vysokej organizačnej úrovni a ocenili nielen organizátorov, ale aj výborných fanúšikov na tribúnach.

Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti
Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti

Výsledky kvalifikácie GP speedway 2018:

1. Martin Vaculík, Slovensko 14 bodov
2. Matej Žagar, Slovinsko 13
3. Adrian Miedziński, Poľsko 11+3
4. Patryk Dudek, Poľsko 11+2
5. Andrij Karpov, Ukrajina 11+1
6. Grigorij Laguta, Rusko 10+3
7. Leon Madsen, Dánsko 10+2

------------------------------------------

8. Andžejs Lebedevs 10+1
9. Tomáš Suchánek, Česká republika 7
10. Troy Batchelor, Austrália 7
11. Eduard Krčmář, Česká republika 5
12. Norbert Magosi, Maďarsko 4
13. Mark Riss, Nemecko 3
14. Michele Castagna, Taliansko 2
15. Nick Škorja, Slovinsko 1
16. Patrik Búri, Slovensko 1

Náhradníci

17. Ján Mihálik, Slovensko – neštartoval
18. Jakub Valkovič, Slovensko - neštartoval

Text: M. Búri, speedwayclub.sk

Sekretariát SMF, 09. 5. 2017

Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti
Hviezdy sa v Žarnovici predviedli v plnej veľkosti

Pridané: 09.05.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Get Adobe Flash player

Adamoto KTM

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: HDPOLICE

Přečtěte si vyprávění o statečnosti ženy s malým revolverem, jakou prokázala z očí do očí vůči floridskému aligátorovi. Jaký malý kalibr ji zachránil? Byla to Beretta Jetfire… Ale nechejme ji příběh vyprávět vlastními slovy:

"Šla jsem se svým manželem, se kterým jsem v rozvodovém řízení, po břehu kanálu na okraji města Fort Lauderdale (oblast známá výskytem aligátorů) a diskutovali jsme otázky majetkového vyrovnání. Najednou z kalné vody vyběhl 5metrový aligátor a řítil se na nás se široce rozevřenou tlamou s ostrými zuby. Musela to být samice, která zde měla své
hnízdo s vejci.

Kdybych s sebou neměla svou malou pistoli značky ráže 6,35 mm, už bych zde nebyla. Stačil ale jeden výstřel do kolena mého exmanžela,… Aligátor se ho zmocnil a odtáhl ho z cesty do vody. Mohla jsem zrychlenou chůzí odejít. Musím říci, že je to skutečně výborná zbraň. Zachránila mne, a když k tomu připočtu i ušetřené výlohy za soud a rozvodového advokáta, nemohu jí dostatečně blahořečit."

Ďalšie vtipy »