Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 688 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 1765
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (1054)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (711)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly

pošli na vybrali.sme.sk

Pridané: 21.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 1825 [Šport - Motocross]

Tretie podujatie ESX CUP-u a zároveň tretie podujatie seriálu Slovenského pohára sa odohralo pod organizátorskou taktovkou Cross teamu Široké. Skvelé počasie, množstvo divákov a 167 jazdcov bolo v Širokom zárukou kvalitných pretekov.

Nechýbali ani atrakcie ako napríklad fotenie sa s dakarským špeciálom Števa Svitka, prelety ponad trať vo vrtuľníku, či súťaž v jazde na zadnom kolese do strmého výjazdu. Vrelo to u divákov aj na plných rampách. Nikto si netrúfol na odvážne tempo najrýchlejšieho jazdca, Sebastiána Tökölyho (MX2), ktorý bol vždy na čele absolútneho poradia.

Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly
Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly

Spoločné rozjazdy MX OPEN, MX2, MX2 Junior, MXjun.125

Štyri kategórie naplnili štartovaciu rampu, z ktorej najrýchlejšie vyletel v ústrety strmému výjazdu hneď po štarte do prvej zákruty Tomáš Ondria z Víťaza. Trať v Širokom mu je blízka a to dokázal aj výborným štartom s holeshotom, za ktorý si odniesol finančnú prémiu od promotéra ESX media, tričko od 3b a motokozmetiku od Motomixu. Tempo však neudržal a skončil na 4. mieste v MX OPEN.

V druhej jazde holeshot získal Jaroslav Antalič, víťaz kategórie MX OPEN. Štefan Svitko sa taktiež zapájal do súbojov o prvenstvo, avšak len v prvej finálovej jazde, ktorú vyhral. V druhej odstúpil kvôli defektu a stupienok víťazov mu ušiel úplne. V MX OPEN Zvíťazil Antalič pred druhým Martinom Tóthom a tretím Markom Palom.

Fantastické rýchle jazdy predvádzal MX2-kový jazdec, Sebastián Tököly, ktorý okrem dvoch víťazstiev vo finálových jazdách sa nenechal predbehnúť ani absolútne a bol vždy na čele celého pelotónu. Radoslav Matula obsadil druhé a Kamil Kvasnička tretie miest v kategórii MX2.

Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly
Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly

Juniorské kategórie vyzerali nasledovne. Lídrom medzi MX JUN 125 bol Samuel Struk a MX2 Junior zasa Jaroslav Dubóczi.

Spoločné rozjazdy MX65, MX85

Najmladší účastníci motocrossu v Širokom si nič nedarovali zadarmo. Stankovi Koptákovi vyšiel výborne prvý štart, kde dal holeshot, no svoju výhodu nezúročil a skončil mimo pódia, na 4. mieste. Tretie miesto v MX 85-ke patrilo Patrikovi Imrichovi, druhé Krisztiánovi Vincze Dóka a zvíťazil maďarský jazdec, Jakob Kristóf. Pódium MX 65-ky patrilo Máriovi Hadovi na treťom, Čechovi Zimekovi Přemyslovi na druhom a Jarkovi Katriňákovi na prvom mieste.

MX LADY

Dievčenská kategória sa opäť tešila hojnej účasti desiatich dievčat, a preto dostali privilégium mať aj vlastný štart. Tým pádom sa z odmien za holeshoty mohla tešiť najlepšia štartérka v oboch jazdách, Mária Klimčíková. Tak ako na doteraz každých pretekoch ESX Cup-u, jej najväčšou rivalkou bola Anna Piarová. Tá však nedokázala Máriu predbehnúť a skončila druhá. Treťou bola Laura Smoľarová.

MX2 Hobby

V najpočetnejšej kategórii podujatia, MX2 Hobby, si hloleshoty rozdelili Gorek s Kuklom. Ani jeden z nich nepremenil šancu po štarte na pódiové umiestnenie. Tretie miesto si vzal Silvester Lipjanec, druhé Matej Penták a suverénny víťaz bol Tomáš Ballo.

Spoločné rozjazdy MX4, MX4+, Twinshock

Motocross v Širokom píše svoju históriu už od 50.tych rokov a vyrástli tu takí majstri ako Ladislav Katriňák či Jozef Drozda. Mnohí z veteránskych kategórii si ich pamätajú a radi sa na trať v Širokom vracajú. Výborný štart mal Róbert Flendrovský, no o prvé miesto sa zvádzali súboje medzi inými pánmi, Zoltánom Vörösom a Ukrajincom Shelestayom Konstantinom. Keďže druhá jazda je rozhodujúca, a v nej vyhral Vörös, miesto najvyššie na pódiu pre MX4 patrilo jemu. Druhý bol teda Shelestay a tretí Flendrovský.

O dekádu starší páni v kategórii MX4+ mali nastolený klasický súboj dvoch titanov: Uličný verzus Pipich. Peter Pipich vyhral prvú finálovú jazdu, Jankovi Uličnému sa však podarilo dať v druhej jazde holeshot a túto výhodu zúročil na prvenstvo v cieli. Stupienok víťazov MX4+ nakoniec patril Uličnému pred Pipichom a tretím Petrom Faltanim.

MX1 Hobby

Od začiatku sezóny dominuje kategórii MX1 Hobby jedno meno: Samuel Sedlák. Ani v Širokom nepreťal šnúru svojich víťazstiev. Holeshoty mu síce vyfúkol výborný štartér Milan Tekeľ, no obidve rozjazdy vyhral s prehľadom. Do cieľa za ním dorazili Radovan Bernát na druhom a Miloš Sekerák na treťom mieste.

Ďalšie podujatie - 6. 8. 2017, Hraň - Sírnik

Zemplínsku pohostinnosť a krásnu trať s výhľadom široko-ďaleko si vychutnáte, ak prídete v nedeľu 6. 8. na kopec medzi obcami Hraň a Sírnik. MX Team ESTRI Hraň sa už teraz pripravuje, aby vám priniesol po dlhšej letnej pauze skvelý motocross. Tešíme sa na vás.

Viac info o ESX CUP 2017: esxcup.sk/

alebo na facebooku: www.facebook.com/esxcup2017/

Autor článku: Radka Kovaľ Mazáková

Autor foto: Róbert „Rouby“ Roľa

Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly
Tretie podujatie ESX CUP-u v Širokom diktoval Sebastián Tököly

Pridané: 21.06.2017 Autor: Redakcia Motoride.sk pošli na vybrali.sme.sk

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Zontes motorcycles

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal: hruso25
Přijde voják do cizinecké legie v poušti. Jeho nadřízený ho tam provádí a říká: "Tady je jídelna, tady jíme a tady je společenská místnost, sem se chodíme dívat na televizi." A voják se ptá: "A jak je to tady se ženskejma, máte tu nějaký?" "No, ženský tu nejsou, ale od toho máme tamhle v ohradě velbloudici." "Fuj, to nikdy!" A tak žije voják v poušti, je tam měsíc, dva měsíce a už je pořádně nadrženej a tak jde za velitelem, jestli by mu nepůjčil klíč od tý ohrady s tou velbloudicí. Tak tam jde a za hodinu přijde pořádně pokopanej a pokousanej a ptá se velitele: "To mi řekněte, jak to s tou velbloudicí děláte?" "No, sednem na ni a jedem za ženskejma do města."

Ďalšie vtipy »