Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 862 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 7795
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (4598)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (3197)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovak 4 Rally team - Obhliadnutie sa za sezónou 2018

 Zdieľať

Pridané: 05.10.2018 Autor: bezdooo
Čitatelia: 1832 [Šport - Ostatné]

Tento rok sme mali úspešnejší ako predošlý, minimálne čo sa týka zranení. Avšak stále nás dobiehajú zranenia zo sezóny 2017, preto ani účasť na pretekoch nebola taká, akú by sme si predstavovali.

Celkovo sme sa zúčastnili ôsmych rally v sezóne 2018. Menovite (zoradené podľa kalendára):

1. Country cross Borský Mikuláš – koncom Marca (2 dňový pretek)
2. Croatia Rally (Chorvátsko) – koncom Mája (6 dňový pretek)
3. Contec XL Rally – koncom Júna ( 1 dňový pretek)
4. Rally Kopanice – polovica Júla (2 dnovy pretek)
5. Hungarian Baja (Madarsko) – polovica Augusta (2 dňový pretek)
6. Serres Rally (Grecko) – polovica Augusta (6 dňový pretek)
7. Klačanský Čelendž – koniec Augusta (1 dňový pretek)
8. Motoride XL Enduro Rally – polovica Septembra (1 dňový pretek)

Jozef Oprchal na Serres Rally
Jozef Oprchal na Serres Rally

Mali sme množstvo vynikajúcich umiestnení, kde jednoznačne vyčnieva Dodo Oprchal a jeho 1 miesto v kategórii 1v600 na Serres Rally s medzinárodnou účasťou (Svitko to to zase vyhral celkovo). Takisto stojí za zmienku účasť Martina Landla na Country Crosse v Borskom Mikuláši, keďže tam jazdil so svojou KTM LC4, čo nie je práve motorka stavaná na tento pretek.

Jedným z najvačších highlightov tohto roka bolo pre team asi Croatia Rally. Zúčastnilo sa nás celkovo 5 jazdcov z teamu. Čo ale stojí za zmienku je, že nás tam bolo 15 Slovákov z celkových 80 štartujúcich.Viac o tejto Rally sa dočítate v článku www.mameradirally.sk/croatia-rally-2018-aktualizovane/

Jazdci a ich najlepšie umiestnenie v kategórii:

Jazdec Kategória Umiestnenie Rally
Martin Landl 1v600 2 v kat Rally Kopanice
Robert Bodor open 4 v kat Kľačiansky Čelendž
Jozef Oprchal 1v600 1 v kat Serres Rally
Juraj Cachovan 1v600 1 v kat Contec XL Rally
Jozef Král 1v600 4 v kat Kľačiansky Čelendž
Jozef Štefanka 2v600 2 v kat Contec XL Rally
Matej Sitár 1v600 2 v kat Contec XL Rally
Samuel Theis open 3 v kat Rally Kopanice
Martin Roško open 2 v kat Contec XL Rally

Jozef Oprchal 1 miesto Serres Rally
Jozef Oprchal 1 miesto Serres Rally

Všetko spomenuté by bolo veľmi ťažké absolvovať bez podpory našich sponzorov. Preto im patrí obrovské ĎAKUJEME a veríme, že aj v sezóne 2019 nás budú podporovať.

Samostatná kapitola Slovak 4 Rally team, ako tímu zastrešeného pod občianskym združením Máme Radi Rally, je organizovanie amatérskych enduro pretekov, ktoré boli v roku 2018 súčasťou Žubor XL Cup. V tejto sezóne sme plne zastrešovali 2 preteky – Contec XL Rally a Kľačanský Čelendž. Tu je nutné spomenúť hlavne Martina Landla a Roba Bodora, ktorí sa o zorganizovanie týchto pretekov zaslúžili. Hungarian Baja bol podporovaný z našej strany takisto, avšak len čiastočne a tu patrí poďakovanie Martinovi Roškovi, bez ktorého by nebolo možné nám ani len štartovať.

Záverom sa chcem poďakovať všetkým naším podporovateľom (aj psychickým), našim rodinám a kamarátom, ktorí nám dovolia sa venovať tomuto fyzicky, časovo aj finančne náročnému koníčku, ba dokonca nás v tom aj podporujú. Tešíme sa na Vás všetkých aj v sezóne 2019, kde je stále čo vylepšovať, a my urobíme, čo bude v našich silách, aby sme sa aj posúvali ďalej.

Matej Sitár - Bezdooo
Člen MMR a jazdec S4RT

Sponzori 2018 Final
Sponzori 2018 Final

Pár viet aj od iných jazdcov:

Róbert Bodor

Croatia: pre mňa to bolo 1 krát, neznámy terén, dosť náročné na kondičku hlavne pri etapách cez 300km, škoda že merných km bolo málo. Výsledok by mohol byť aj lepší ale na 1. krát až tak zlé to nebolo. Pády, následkom šťastného pádu zdeformovaná navig. Technika, menšie blúdenia, čiže obmedzení dosť ale toto je rally.
Baja: Výsledok som očakával do prvej trojky, Piatkový prológ (cca11km) som sadil radšej na istotu 2 x som dobehol predomnou štartujúceho Dakar Jazdca z HU (Lajosa) v tom prachu viditeľnosť bola nulová, radšej som spomalil, rovnaké podmienky mali ale všetci. S 5.miestom som bol spokojný. Piatok v noci ale riadne zapršalo dokonca sme boli odštartovaný v daždi. Blato bahno voda a prečo by šlo všetko OK, po cca 15-20 km uchytenie roadbooku sa odtrhlo, musel som spomaliť/opravovať. O rok dúfam som tam znova.

Robo Bodor - Fiľakovský Čelendž
Robo Bodor - Fiľakovský Čelendž

Martin Landl

Napriek peknému úspech z Rally Kopanice a celkovému dobrému výsledku v XL Cupe zostane táto sezóna pre mňa trochu horká v dôsledku problémov s elektrikou. Tie sa prejavili prvý krát na Croatia rally, kde som 2 km pred cieľom poslednej rýchlostnej skúšky stratil 3 miesto. Moto zhasla a nešla. Druhý krát sa problém prejavil na HunGarian Baja, kde som odjazdil len prológ. Problém sa však podarilo nájsť, verím že definitívne.
Po opakovaných účastiach na Croatia rally a jednej účasti na Hellas rally vo mne narastá odhodlanie vrátiť sa opäť do Albánska. To sú však plány pre sezónu 2019. V týchto dňoch myslím len na Tunis, kam vyrážame 5. októbra a prvý krát okúsime jazdu na motorke v pravej púšti. Verím že nazbierame cenné skúsenosti a že sa zúročia tímové pieskové sústredenia na Záhorí ako aj účasti na Country Cross Borský Mikuláš.
Z hľadiska organizátorskej činnosti máme za sebou najúspešnejší a najaktívnejší rok. Contec XL rally mala tohto roku vynikajúci ohlas a nasadenie GPS trackerov zásadným spôsobom ovplyvnilo úroveň bezpečnosti aj fair-play. Opäť sa podarilo zorganizovať aj účasť XL/open kategórie na svetoznámej a prestížnej HunGarian Baja a treticu športových podujatí doplnil Kľačanský čelendž. Akcia rozhodne zaujala a tento formát si zrejme zaslúži pozornosť aj v budúcom roku.

Martin Landl
Martin Landl

Pridané: 05.10.2018 Autor: bezdooo Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria