Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1194 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26077
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15768)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10309)
Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Slovenskí trialisti úspešní na ME vo Francúzsku

 Zdieľať

Pridané: 15.08.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 2004 [Šport - Trial]

Francúzska obec Ancelle sa počas víkendu 10.-11.8.2019 stala dejiskom tretieho a zároveň predposledného podujatia seriálu Majstrovtiev Európy v Triale 2019.Na tomto podujatí nás reprezentovala dvojica jazdcov - Vladimír Kohthay (Over 40) a Šimon Sordyl (kat.International). V nádhernej horskej scenérii bojovali jazdci o ďalšie body do hodnotenia tohtoročného európskeho šampionátu. Podujatie sa skladalo z dvoch súťažných dní. V sobotu si predposledné podujatie kontinentálneho šampionátu odjazdili kategórie ženy a mládež.

Naši trialisti v depe. Zľava: Sordyl, Kothay
Naši trialisti v depe. Zľava: Sordyl, Kothay

Medzi ženami doslova "o chlp" zvíťazila nórska jazdkyňa Ingveig Hakonsen, ktorá vo francúzskych horách porazila líderku šampionátu z Talianska - Alez Brancati. Na treťom mieste skončila domáca Caroline Moreon. Medzi najmladšími - v triede Youth - si najlepšie počínal Pau Martinez zo Španielska, ktorý zároveň kraľuje i v priebežnom poradí kategórie "Youth". Na druhom mieste po súčte trestných bodov skončil Harry Hemingway (GBR) a tretí jeho krajan Jack Dance, ktorý v priebežnom poradí okupuje striebornú priečku a na prvého Martineza stráca 60 bodov.

Obhliadka trate
Obhliadka trate

V nedeľu štartovali zostávajúce kategórie a triedy - hlavná trieda ME ELITE, Junior, Over 40 a International. V kategórii Over 40 sme mali horúce želiezko v podobe najskúsenejšieho slovenského trialového jazdca Vladimíra Kothaya, ktorý si vo Francúzsku vyjazdil krásne 5. miesto. "Na ťažkých skalnatých prekážkach sme mali zo Šimonom rovnaký počet trestných bodov 25. V kategórii Internacional obsadil Šimon pekné tretie miesto. V mojej kategórii nad 40rokov to však stačilo iba na piate miesto," vyjadril sa Vladimír na sociálnej sieti. Prvenstvo si v jeho kategórii vybojoval taliansky jazdec Andrea Soulier, ktorý doposiaľ vyhral na všetkých troch podujatiach ME. Druhý skončil Markus Kipp z Nemecka a zároveň je i druhý v priebežnom poradí. Tretie miesto patrilo Johnovi Van Veelenovi z Holandska, no tretia priečka v priebežnom poradí patrí Talianovi - Andrea Buschi. Vladimír pred posledným podujatím seriálu figuruje na priebežnom piatom mieste.

Šimon Sordyl na 3. mieste
Šimon Sordyl na 3. mieste

V triede Internacional si opäť vynikajúco počínal mladý slovenský jazdec Šimon Sordyl, ktorému sa znovu podarilo vystúpiť na stupne víťazov. Vo francúzskych lesoch si vyjazdil vynikajúce tretie miesto! Zlato v tejto kategórii získal Talian Nuncifora Alessandro a striebro domáci Pellissier Marius. Záverečné finálové podujatie tohtoročných Majstrovstiev Európy v Triale sa uskutoční už tento víkend (17.- 18.8.2019) u našich českých susedov, konkrétne v Březovej, kde sa predstaví i naša dvojica jazdcov Šimon Sordyl a Vladimír Kothay.

Zľava: Sordyl, Kothay
Zľava: Sordyl, Kothay

Pridané: 15.08.2019 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (2 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (2)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Dzešec učinkoh šľivovici na hlopoh :...
1.- Perše poldeci : - prestaňe ci šmerdzec zos papuľi ...
2.- Druhe poldeci :- prestaňu ce ozjabac nohi ...
3.- Trece poldeci :- prestaňe ce boľec bruh ...
4.- Štrvarte poldeci :- prestaňu še ci kľepac ruki ...
5.- Piate poldeci :- prestaňu ci ciskac boganče ...
6.- Šeste poldeci :- prestaňeš še mračic ...
7.- Šedzme poldeci :- začňeš špivac ...
8.- Osme poldeci :- začňeš mladnuc....
9.- Dzevjate poldeci :- začňu še ci pačic druhe ženi ...
10.- Dzešate poldeci :- začňe še ci pačic Tvoja manželka ..

Ďalšie vtipy »