Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 1170 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 11581
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 57% (6581)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 43% (5000)
Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač

Prvá míľa Liptova 2023

 Zdieľať

Pridané: 18.05.2023 Autor: robart
Čitatelia: 603 [Novinky - Reportáž]

V sobotu 6. mája 2023 boli všetci liptovskí motorkári (a nielen oni) pozvaní do Liptovského Mikuláša na otvorenie jednostopej sezóny. Toto podujatie je už tradičným vstupom do sezóny, a ostatné roky je pod záštitou primátora Liptovského Mikuláša, ktorý sa sám stal jedným z motorkárov.

Samozrejme, nechýbali ani "nemotorkári" ako napríklad aj ja, ktorí sedlajú skútre. Jedna stopa je len jedna, a tak sa sme tolerovaní :)

Mikulášske námestie sa zaplnilo, odhadom sa tohoto podujatia zúčastnilo možno aj tristo strojov. Počasie tento rok naplnilo sľub bez doobednajšieho dažďa, a slniečko medzi 10 a 11 hodinou dopoludnia prilákalo početnú divácku kulisu. Námestie sa tak na hodinku zmenilo na motosalón pod šírym nebom. Ak mám hodnotiť podľa počtu značiek, medzi najobľúbenejšie stroje patria Kawasaki a ako ináč, Honda. Ale zastúpenie vo väčšom počte mali aj BMW a ukázalo sa aj čínske CF Moto. A ako ináč, bolo vidno aj kopec chrómu a rôzne viac či menej legálne prestavby.

Zaplnené námestie v L. Mikuláši
Zaplnené námestie v L. Mikuláši

Niektorí sa celkom vyhrali s novými možnosťami ŠPZ, pardon EČV. Tu však nešlo o nejaké rozdeľovanie, všetci sa pekne zoradili na spanilú jazdu do niekoľkostometrovej kolóny, a v doprovode policajtov ignorujúc značky a svetelné signály sa vybrali na pohostenie do Starej Zvonice medzi obcami Malužiná a Nižná Boca na liptovskej strane horského priechodu Čertovica. Kto si vystál rad, mohol si vybrať guľášik, alebo držkovú, klasické to pokrmy drsňákov na motorkách :)

Poobedňajšie chmáry na oblohe neveštili suchý podvečer, a tak sa niektorí ešte rýchlo pobrali naháňať nejaké tie kilometre na zakrútené okresky horného Liptova. Opäť raz vydarená akcia liptovskomikulášskeho Motoklubu Liptov.

Retro je v kurze.
Retro je v kurze.

Zaplnené parkovisko hladných motorkárov.
Zaplnené parkovisko hladných motorkárov.

A aj druhé bolo plné.
A aj druhé bolo plné.

Tvoriaci sa rad na občertvenie pod Zvonicou.
Tvoriaci sa rad na občertvenie pod Zvonicou.

A tu radšej bez blatníka.
Aj značka potrebuje štýlový lem.
Sen socialistickej mládeže.
MOOON či Monka?

Keď boli v móde oblé kapotky
Keď boli v móde oblé kapotky

Pridané: 18.05.2023 Autor: robart Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Diskusia Diskusia k článku (0)  [Verzia pre tlač] Tlač
Advertisement

Galéria ku článku: