Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2312 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29848
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17637)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12211)

Pridaj videoDoplnky Touratech pre BMW R1200GS - odnímateľná ochrana svetlometu - Video

 Zdieľať

Pridané: 12.05.2013 Pridal: Redakcia
Čitatelia: 3237 [Oficiálne videá - Touratech] Dĺžka: 01:15

Pokiaľ si zadovážite nové BMW R1200Gs bola by škoda neprevetrať ho aj mimo spevnené cesty. Avšak tu sa vynára riziko poškodenia svetlometu od rôznych odletujúcich častí. Zbytočnému poškodeniu motocykla a následným drahým opravám, zvlášť pokiaľ vlastníte model so svetlometom s LED technológiou, sa vyhnete nainštalovaním ochrany svetlometu od Touratechu.

K dispozícii si sú tri verzie ochrany svetlometu.

-Odnímateľná ochrana svetlometu so štítom s macrolonu pre LED aj halogénový svetlomet
-Odnímateľná ochrana svetlometu s mriežkou z nerezovej ocele pre motocykle s LED svetlometom
-Odnímateľná ochrana svetlometu s mriežkou z nerezovej ocele pre motocykle s halogénovým svetlometom

Mriežka je vyrobená z laserom vyrezávanej kvalitnej nerezovej ocele ofarbenej tvrdou práškovou čiernou farbou. Laserom vyrezané sú aj jej nosné časti z duralu, ktoré sú presne ohnuté tak, aby bez problémov zapasovali na motorku. Mreža je veľmi pevná a úspešne odrazí všetky zásahy od odletujúcich častí mieriacich na predný svetlomet. Tým ochráni Váš motocykel od prípadnej nákladnej opravy predného svetlometu, no aj napriek jej pevnosti prepúšťa dostatok svetla, aby ste na vašej motorke boli stále dobre videný.

Táto rýchlo odopínateľná mreža (aj macrolonový štít) rieši okrem ochrany svetlometu aj večný problém pri použití podobných častí chrániacich predný svetlomet a to problém so zašpineným svetlom. Vďaka systému úchytov môžete mrežu ľahko z motocykla odobrať a tým si sprístupnite predný svetlomet tak, že je možné ho ľahko, rýchlo a najmä dôkladne umyť. Okrem rýchleho očistenia tento systém prináša výhodu aj pri jazde v noci, kedy je dobré, aby Vám na cestu svietil každý lúč svetla. Mriežku z upínacích blokov odopnete veľmi jednoducho, napríklad pri prestávke na tankovanie, aj s navlečenými rukavicami. Rovnako ľahko ju v prípade potreby nasuniete späť.

V neposlednom rade môžeme k výhodám tejto časti zarátať aj jej ľahkú inštaláciu na motorku a vylepšenie estetiky stroja jej agresívnym vzhľadom.

Výhody odnímateľnej ochrany svetlometu Touratech:

-Jednoduchá inštalácia
-Rýchlo odopínateľný systém
-Pevná konštrukcia
-Vylepšenie estetiky

Ďalšie videá od tohto autora:

Súvisiace články:

Diskusia:

Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

aci-03-main

Súvisiace videá:

Moto Guzzi

Aprilia-side-03-2025

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »