ISSN 1336-6491 | Online: 1757 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk www.styx.sk/

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 29909
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (17667)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (12242)

Pridaj videoIntercontinental Rally 2013 - 10 deň - Akjoujt - Nouakchott - Video

 Zdieľať

Pridané: 08.02.2013 Pridal: marek1976
Čitatelia: 2752 [Oficiálne videá - IC Rally] Dĺžka: 01:55

Intercontinental Rally 2013 - 10 deň - Akjoujt - Nouakchott

Ďalšie videá od tohto autora:

Diskusia:

Zobrazujem diskusiu k videu: Intercontinental Rally 2013 - 10 deň - Akjoujt - Nouakchott

OO Zruš sledovanie Pridaj nový príspevok 

Značky: Rally.

08.02.2013 9:02

Intercontinental Rally 2013 - Day 10: Akjoujt - Nouakchott

video s 10.dňa už bez Hara

[

Video: Intercontinental Rally 2013 - 10 deň - Akjoujt - Nouakchott

]

a výsledky

www.intercontinentalrally.com/reports/upload_fotografie...

plus celkové po 10.dni

www.intercontinentalrally.com/reports/upload_fotografie...


08.02.2013 10:24

Re: Intercontinental Rally 2013 - Day 10: Akjoujt - Nouakchott

PeterKeke
 Edvenčr 

Ikona

Aj o tom je svet dialkových rally...

... moc som zvedavý ako opíše Haro svoje skúsenosti :-)


08.02.2013 11:12

Re: Intercontinental Rally 2013 - Day 10: Akjoujt - Nouakchott

napísali o 10.dni

Vyprošťování posledních posádek pokračuje, ostatní závodníci se vrací rychlou pistou do Nouakchottu!
Dnešní návratová etapa z bivaku v poušti u města Akjout byla stále ve znamení vyprošťování včera uvíznutých posádek. Během přípravy této aktuality byli v bivaku až na jednoho všichni motorkáři, k poslednímu míří org auto. Pro posádky, které včera dorazily do bivaku a postavily se na start, byla připravená rychlá etapa v kombinaci pist a malých dun. Přivedla je do bivaku na pláži, pár kilometrů od hlavního města Mauretánie, Nouakchottu. V kategorii Car Race končí posádka Alimax Racing (Vladimír Macourek, David Ondráček). Včera v noci v servisu v Nouakchottu udělali repasi motoru, oprava ale nevydržela a 60km od startu přestal motor fungovat. Stisknutí tlačítka Spotu pro přivolání asistence znamená pro Alimax Racing pád do kategorie Adventure. Proti tomu KB Systém offroad team i Offroad maraton team zajeli skvěle a stále bojují o umístění na stupních vítězů. Zítřejší etapa není měřená, kolona zamíří přes Mauretánské hranice do Senegalu, aby zakotvila v legendárním Zebra baru v St. Louis. Informace o průběhu přesunu i o úspěchu vyprošťovacích prací přineseme zítra.


Pridať príspevok môže len registrovaný používateľ, člen Motoride Klubu.

Yamaha Posledná šanca

Súvisiace videá:

Aprilia-side-03-2025

Moto Guzzi

Vtip

Pridal:
Princípy moderného inžinierskeho designu
Štandardizovaný rozchod koľají na železniciach v USA činí 1435 mm (4 stopy a 8,5 palca). To je ale neobyčajne divná hodnota. Prečo je rozchod práve toľko? No pretože tak stavali železnice v Anglicku a železnice v USA stavali emigranti z Anglicka.
Prečo to Angličania stavali práve tak? Pretože prvé železnice boli postavené ľuďmi, ktorí predtým stavali električkové trate a tie mali taký rozchod.
A prečo ti použili taký rozchod? Pretože ľudia, ktorí stavali električkové vozidlá, na to použili rovnaké nástroje ako pri stavbe kočiarov, ktoré mali taký rozostup kolies.
Fajn! A prečo teda mali kočiare práve taký divný rozostup kolies? No pretože keby skúsili urobiť kočiar s iným rozostupom, tak by sa kolesá na starých cestách v Anglicku mohli ľahko zlomiť, pretože na nich boli vyjazdené koľaje práve toho rozostupu.
A kto postavil tie staré cesty s koľajami? Prvé dlhé cesty v Európe (a Anglicku) postavili v Rímskom impériu pre legionárov. Od tej doby sa používajú.
A koľaje? Pôvodné koľaje, ktoré každý rešpektuje zo strachu zo zničenia kočiarov, boli vyjazdené rímskymi vojnovými vozidlami. Od doby, keď boli vozidlá stavané pre Rímske impérium, mali všetky podobný rozostup kolies.
Tak sme sa konečne dobrali k odpovedi na pôvodnú otázku. Rozchod koľají železníc v USA je odvodený z pôvodnej špecifikácie vojnových vozidiel Rímskeho impéria.
Byrokracia a špecifikácie sú nesmrteľné. Takže až budete zase študovať nejakú špecifikáciu a čudovať sa, čo to tam je za konský zadok, môžete tým trafiť klinec na hlavičku – pretože vojnové vozidlá Rímskeho impéria boli široké tak akurát na dva zadky vojnových koní.
A ešte niečo. Keď sa pozriete na raketoplán na štartovacej rampe, uvidíte po stranách palivovej nádrže dva pomocné raketové motory. Vyrába ich spoločnosť Thiokol v továrni v Utahu. do toho tunela vošli. Tunel je o málo širší ako železnica, a železnica má rozostup koľají asi tak na dva konské zadky.
Takže taká dôležitá vlastnosť najpokročilejšieho dopravného prostriedku na svete bola určená šírkou dvoch konských zadkov!



Ďalšie vtipy »