Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2533 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 26747
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (16101)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 40% (10646)
Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač

1. Záhorácka mikulášska jazda 8. 12. 2007

 Zdieľať

Pridané: 12.12.2007 Autor: Steinar
Čitatelia: 9560 [Mototuristika - Západné Slovensko - Moto-akcia]

V sobotu 8. 12. 2007 sa v Motoreste u Janíčkov konala prvá akcia z motoseriálu "Motorkári deťom", ktorá sa začala krátko po 10:00 programom s deťmi, Mikulášom, anjelom a čertami v tieni 12-metrového vianočného stromčeka ozdobeného nielen svetielkami, ale aj ozdobami z motosúčiastok.

Seriál článkov - Mikuláš na motorke:

Najskôr Mikuláš obdaroval malou sladkosťou všetky deti a tie, ktoré mu zarecitovali, zaspievali alebo zatancovali, dostali aj mikulášske balíčky či čokoládové adventné kalendáre.

 Santa was a biker
Santa was a biker

Na stoloch deti čakalo občerstvenie v podobe obložených chlebíčkov, ovocných džúsov, čaju, arašidov a ovocia. Po rozpačitom začiatku nasledovala malá detská diskotéka a súťaže o ďalšie mikulášske balíčky. Súťažilo sa o najrýchlejšie trafenie ceruzkou do fľaše. Ceruzka bola uviazaná okolo pásu zozadu a úlohou bolo čo najrýchlejšie sa trafiť bez pomoci rúk do fľaše.

 Detské súťaže
Detské súťaže

Nasledovala súťaž skákanie vo vreci, ktorej sa dokonca zúčastnili aj dve mamičky. Po súťažiach pokračovala diskotéka a detské dopoludnie ukončil malý ohňostroj. Na parkovisku deťom a ich rodičom potom ukázali čerti čertoviny na 4-kolkách. Už počas programu začali prichádzať prví motorkári a kolóna s 51 motorkami sa pohla o 13:10 hod. Na čele jazdill Mikuláš s čertom, za ním čert na 4-kolke a anjel na motorke.

 čertovská kolóna
čertovská kolóna

Kolónu sprevádzal policajný doprovod, ktorý zabezpečoval bezpečnosť kolóny. Mikulášsky sprievod dorazil krátko pred 13:30 do Moravského Sv. Jána pred zdravotné stredisko, kde naň čakalo zopár ľudí, no postupne začali zvedavci prichádzať. Kolóna sa potom presunula do Borského Sv. Jura, následne do Čárov a Šaštína. V Šaštíne na motorkárov, ktorí prišli potešiť deti, čakalo nemilé prekvapenie, keď im bolo oznámené, že tu môžu byť len 10 minút, čo následne potrvdil osobne aj starosta obce. Kolóna teda potešila prítomných a pohla sa smerom na Brodské, pričom bola sprevádzaná mnohými mávajúcimi deťmi i dospelákmi, ktoré starostovu desaťminútovku jednoducho nestihli... Posledná zástavka bola v Kútoch.

 Zastávka v MSJ
Zastávka v MSJ

Motorkári po celej ceste rozdávali pozdravy kývaním a trúbením, za čo im bolo odmenou veľa pekných úsmevov a pozdravov od ľudí, v ktorých vyvolali pocit dobrej nálady a všetkoliečiaceho úsmevu. Na všetkých zástavkách motorkári obdarúvali deti sladkosťami a dospelákov 52 % Čertovicou... O 16:30 hod. začala v motoreste na Janíčkoch séria 3 koncertov v podaní kapiel Pod Vplyvom, Zoči Voči a najočakávanejšiej kapely Requiem, ktorá dostala opäť ľudí do varu svojím skvelým vystúpením.

 Nitrianska kapela Zoči Voči
Nitrianska kapela Zoči Voči

V súťaži o Miss mokrá Mikulášska čapica vyhrala nádejná maturantka nádherný chopper minibike. O 23:00 hod.došlo na radu erotické vystúpenie, cca o 01:00 hod. bolo vylosovanie tomboly o chopper minibike a ďalšie ceny a po tombole nasledoval malý mikulášsky ohňostroj. Zábava pokračovala až do 03:00 hod. nedeľného rána. 1. záhoráckej mikulášskej jazdy, ktorú pripravil pre deti, motorkárov a obyvateľov či návštevníkov Záhoria motoklub Kraken CCC999, ktorý má svoj oficiálny Clubhouse práve na motoreste u Janíčkov, sa zúčastnilo 51 strojov všetkých značiek. Krakeni pre deti chystajú aj ďalšie akcie spojené aj so spoločensky významným podtónom ako napr. zbierku pre týrané deti, ktorá bude pokračovaním motoseriálu Motorkári deťom. Akciu odštartujeme ešte tento rok, bude trvať asi do 06/2008, s vyhlásením výsledkov na 8. letnom zraze Krakenov na Janíčkoch, pričom pôjde o celoslovenskú akciu. Hlavným mediálnym partnerom budú Záhorácke noviny.

Za podporu a zvládnutie 1. Záhoráckej mikulášskej jazdy KRAKEN CCC 999 ďakuje mediálnemu partnerovi Záhoráckym novinám, motoportálu motoride.sk, Bohušovi Hnátovi - fy.EKTO z Brodského, kamrátovi "HAJNÉMU" zo Šaštína, všetky detičky ďakujú ANIČKE a personálu z motela od Janíčkov a my ostatní všetkým zúčastneným motorkárom... Osobitné poďakovanie patrí motohliadke polície SR, ktorá neskutočne trpezlivým a veľmi korektným prístupom zabezpečila skutočne bezpečnú jazdu Mikulášskej kolónky... Ďakujeme, viac foto na www.kraken.sk.

Pridané: 12.12.2007 Autor: Steinar Zdieľať

Seriál článkov - Mikuláš na motorke:

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (9)  [Verzia pre tlač] Tlač
Motozem

Body a Trasy v tomto článku:

aprilia-day-05-06-2024

Tričko Motoride.sk

Tričko a šiltovka pre všetkých priaznivcov servera MotoRide...
Zasielanie tovaru obnovené!

Tričko

Šiltovka motoride.sk.
Šiltovka

Vtip

Pridal:
Pridze Jean Claude Van Damme do Prešova nakrucac film a po calim dňu je lačni jak taki pes.Ta idze hladni do večerki sebe daco pod zub kupic. Predavačka na ňeho kukne a hvari mu: „Ta co vam dam?“

Ďalšie vtipy »