ISSN 1336-6491 | Online: 1729 | Redakcia

Intenzívne brzdím oboma brzdami: 60% (15799)
Hodnotenie: (8 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (11)  [Verzia pre tlač] Tlač

Lukáš Jasenský, favorit Veľkej ceny Slovenskej republiky na Slovakia Ringu

Pridané: 15.06.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 5492 [Šport - Cestné Motocykle]

19-ročný Lukáš Jasenský z Veľkých Turoviec pri Šahách nebol doteraz na Slovensku známym motocyklovým pretekárom, svoje začiatky za riadidlami motocykla totiž absolvoval v susednom Maďarsku. Tento rok však šokoval skvelým víťazstvom v úvodnom podujatí šampionátu Alpe Adria na Hungaroringu a zo dňa na deň sa z neho stal jeden z najväčších objavov slovenského motocyklového športu. Počas nasledujúceho víkendu sa predstaví na Veľkej cene Slovenskej republiky na okruhu Slovakia Ring.

Hoci jazdí Lukáš na pretekárskom motocykli len tretí rok, jeho športová motoristická kariéra začala už v roku 2000, kedy vstúpil do pretekov motokár. Už tu vybojoval dva tituly majstra Slovenska a na konci roka 2008 si po vzore svojho staršieho brata vyskúšal jazdu na pretekárskom motocykli. Nasledovali dva úspešné roky v maďarskom šampionáte v triede 600 ccm, keď vlani skončil na treťom mieste záverečného hodnotenia. Na začiatku tohto roka oznámil tím JLT-motoracing, za ktorý Lukáš štartuje, prestup do Majstrovstiev Slovenska a medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria v triede Superstock 600. Vstup do sezóny mal Lukáš doslova raketový, keď hneď v prvom podujatí na Hungaroringu dokázal poraziť omnoho skúsenejších pilotov a zaslúžene zvíťazil nielen v kvalifikácii, ale aj v samotných pretekoch.

Druhé podujatie absolvoval Lukáš na pre neho neznámom Masarykovom okruhu v Brne, kde opäť zvíťazil v kvalifikácii a v pretekoch skončil tesne na druhom mieste, keď mu boj o víťazstvo prekazil o kolo pomalší pretekár. Aj napriek predčasnému štartu na zatiaľ poslednom podujatí na maďarskom Pannoniaringu a následnom treste v podobe prejazdu boxovou uličkou, zostáva naďalej na čele priebežného hodnotenia alpsko-jadranského šampionátu, z ktorého budú najúspešnejší pretekári na záver sezóny štartovať vo finálovom podujatí Majstrovstiev Európy v španielskom Albacete. Pre výkonnostný rast mimoriadne talentovaného Lukáša je jednou z priorít pokrytie finančného zabezpečenia, ale aj podpora okolia, keďže je študentom Strednej odbornej školy hotelových služieb a obchodu vo Zvolene a kariéra motocyklového pretekára rozhodne vyžaduje kompromis medzi športom a štúdiom.

Slovenskí priaznivci majú jedinečnú možnosť vidieť Lukáša na vlastné oči 18.-19. júna na okruhu Slovakia Ring pri Orechovej Potôni, kde sa bude konať Veľká cena Slovenskej republiky cestných motocyklov. Na tomto podujatí sa predstaví aj Lukášov starší brat Tomáš, ktorý bude štartovať v triede Superbike.

Lukáš Jasenský: "Takýto vstup do sezóny som vôbec neočakával, do Maďarska som prichádzal s cieľom s radosťou si zajazdiť a umiestniť sa aspoň do desiateho miesta. Z víťazstva som bol aj ja sám veľmi prekvapený a šťastný a rovnaké pocity som mal aj po pretekoch v Brne, kde som aj napriek neznalosti trate zvíťazil v kvalifikácii a v pretekoch som bol druhý. Na Pannoniaringu som urobil chybu a nebodoval som, ale o to viac som motivovaný pred domácimi pretekmi na Slovakia Ringu, kde sa chcem čo najlepšie predviesť pred domácim publikom. Chcem touto cestou na Slovakia Ring pozvať všetkých motocyklových priaznivcov, ale aj sponzorov a partnerov nášho tímu, bez ktorých pomoci by som v tomto športe nič nedokázal.”

Pridané: 15.06.2011 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať