Súbory cookie nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s tým, že používame súbory cookie. Ďalšie informácie Dobre

ISSN 1336-6491 | Online: 2445 | Redakcia

motoride.sk :: Články | Videá | Tipy | Foto | Klub | Inzercia | Firmy | Fórum | Kalendár

[] Živé sledovanie Dakar 2022::

» Dakar 2022 - 12. etapa

18:40 - Doplnený VIDEO sumár druhej polovice Dakaru 2022.

15:10 - Smutná správa z Dakaru dnes 11:30 došlo k nehode asistenčného nákladiaku s lokálnym autom na trase presunu. Žiaľ 20 ročný vodič patriaci do tímu PH Sport prišiel pri tejto nehode o život. Jeho spolujazdca transportovali do nemocne v Džide.

Motozem.sk

Anketa:

Ako na núdzové brzdenie v krízovej situácii?

Spolu odpovedi: 6625
Intenzívne brzdím oboma brzdami: 59% (3940)
Brzdím iba prednou brzdou aby som nedostal šmyk: 41% (2685)

Pre vás:

Povinné zmluvné poistenie - vyber si najlepšiu cenu!

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Predstavujeme motoairbag vestu alebo oblečenie pre vašu bezpečnosť

 Zdieľať

Pridané: 30.03.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk
Čitatelia: 15158 [Novinky - PR článok]

Takmer všetky pády motorkárov sú nebezpečné. Štatisticky je dokázané, že až 36% všetkých dopravných nehôd končí minimálne s následkom na zdraví! Každý rok žiaľ začíname sezónu so zarážajúcou správou o ťažkej nehode či úmrtí jedného z nás. Inak to žiaľ nebolo ani tento rok...

Ruku na srdce.. Kto z vás sa ešte na ceste nedostal do patovej situácie? Sekunda nepozornosti, kamienky na ceste, či nepozorní alebo arogantní vodiči. Zamýšľali ste sa už niekedy ako rýchlo sa Vám v okamihu sekundy dokáže zmeniť život? Až v kritickom momente si človek vlastne uvedomí, čo všetko môže tak rýchlo stratiť. V tej chvíli by chcel byť asi každý z nás čo najviac chránený. V tom momente by dal za svoju bezpečnosť všetko, no často už žiaľ býva neskoro.

Pýtam sa preto akú hodnotu má vaše zdravie, či Váš život? Odpovedzte si sami..

Na tohtoročnom Motosalóne v Incheba Expo Aréne svoje portfólio výrobkov predstavila aj spoločnosť motoairbag.sk. Firma uvádzala na trh mnohým z nás už známy bezpečnostný prvok - motoairbag. Ten má za úlohu hlavne chrániť kritické časti tela bikera ako je hrudník, chrbtica vrátane obličkovej časti a v neposlednom rade fixuje krčné väzivo a stavce. Motoairbag je airbag (nafukovací vak) integrovaný do vesty, či bundy. Je vyrobený z rovnakého materiálu ako sa používa pre airbagy v automobilovom priemysle. Tento materiál poskytuje vysokú pevnosť v ťahu, vysokú pružnosť a samozrejme je odolný voči oderu.

Ako to funguje:

Každá bunda či vesta od MOTOAIRBAG.SK je dodávaná s krátkym spúšťacím lankom ( už nainštalovanom na bunde), dvoma kotviacimi krúžkami pre upevnenie lanka o motocykel a CO2 náplňou so spúšťacím mechanizmom ako kompletný set motoairbagu. Kotviaci krúžok jednoducho upevníte na rám motocykla. Nasadnete na motocykel, jednoducho pripojíte krátke spúšťacie lanko o kotviaci krúžok a môžete vyraziť na cesty!

Akonáhle zastavíte a zosadáte z motocykla, jednoducho si lanko odistíte a kráčate ďalej. Dobre. Čo ale, keď spúšťacie lanko po jazde zabudnem odopnúť?.. Vystrelí motoairbag? Odpoveď je nie. Na aktiváciu je potrebné vyvinúť ťažnú silu o hmotnosti minimálne 12- 15 kg. Vďaka tomu Vám airbag samovoľne nevystrelí. Pri zabudnutí sa odopnúť, len vodičom mierne trhne. Lanko má navyše pružné vinutie, ktoré umožňuje nielen voľný pohyb na motorke, ale aj pohlcuje energiu pri zabudnutí sa odopnúť od motocykla.

Pokiaľ by aj motoairbag vystrelil vplyvom razantného šklbnutia, či zavadením o niečo, netreba sa obávať. Nie je to jednorázová záležitosť. Po opätovnom poskladaní a dokúpení rezervnej náplne sa dá motoairbag jednoducho aktivovať spätne do prevádzkového režimu.

Airbag sa aktivuje akonáhle vodič pri kolízii vyletí von z motocykla. Spúšťacie lanko sa vtedy vytrhne a aktivuje spúšťací mechanizmus Airbagu. Okamžite sa vaša bunda nafúkne s CO2.

Čo to vlastne stojí:

Zaujímavá novinka, ktorá je konečne štandardne dostupná už aj na našom trhu vrátane potrebného servisu a poradenstva. Jej cena je navyše v dôsledku navýšenia produkcie veľmi atraktívna. Pohybuje v rozmedzí od 199 – 599,- Eur v závislosti od konkrétneho typu. Zanedbateľná suma v porovnaní so zraneniami, ktoré pri nehode vodič môže utrpieť.

Dostupné verzie:

Spoločnosť motoairbag.sk má momentálne na trhu 4 dostupné verzie motoairbagov. Vesta s airbagom VALENCIA nepôsobí rušivým dojmom – je vhodná skôr pre menšie rýchlosti do mesta. Vesta s airbagom SILVERSTONE je navyše vybavená s vystreľovacím fixačným golierom. Vesta je zároveň ideálna pre bikerov, ktorí už nechcú meniť svoju bundu- jednoducho si ju zapnete navrch. Je vyrobená z perforovaného ( prievzdušného) materiálu, ideálna na leto. Ideál z perforovaného polyesteru do horúceho letného počasia je tiež airbag bunda MONACO. Posledná verzia je bunda MONZA, ktorá je vyrobená z prémiovej brúsenej kože a je vhodná aj do nepriazne počasia.

 Bunda Monza
Bunda Monza

V mnohých krajinách je už motoairbag štandardnou výbavou moderného jazdca. V niektorých krajinách je motoairbag dokonca povinnou výbavou rôznych bezpečnostných zložiek. Počas uplynulých pár rokov doladená, odskúšaná a najmä vo vyspelých krajinách praxou otestovaná bezpečnostná výbava jazdca.

Netvrdím, že motoairbag každému zachráni život. Avšak môže. Je to hlavne preventívny prostriedok bezpečnosti, ktorý výrazne redukuje fatálne dôsledky nehôd bikerov.

Zodpovednosť je na každom z nás! Pri príliš riskantnej jazde, či vysokej rýchlosti nám už nemusí pomôcť naozaj nič. Preto by sme si vždy keď sadáme na motorku mali uvedomiť, že je na svete stále niekto, pre koho sa nám oplatí po jazde vrátiť späť. Ako sa už raz vraví, motorkár na ceste nemá nikdy prednosť. Je preto na každom z nás koľko investujeme do svojej aktívnej bezpečnosti.

Verím, že v médiach budeme čoraz menej počúvať o tragických dôsledkoch nehôd a naopak príbehov so šťastným koncom bude len pribúdať!

Všetky informácie a technické popisy k produktom, ako aj bezpečnostné certifikáty a dokumentáciu z testov nájdete na stránke www.motoairbag.sk

Pridané: 30.03.2012 Autor: Redakcia Motoride.sk Zdieľať

Súvisiace články:

Ďalšie články tohto autora:

Hodnotenie: (12 hodnotení) Diskusia Diskusia k článku (20)  [Verzia pre tlač] Tlač

Galéria ku článku:

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria

Galéria