Anketa:
Video: Honda GL 1800 Goldwing – maximálny luxus na dvoch kolesách
ZdieľaťPridané: 21.06.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia
Čitatelia: 26494 [Testy a predstavenia - Test]
Nestáva sa každý deň, že máme možnosť vyskúšať motorku, akou je Goldwing. Honda našťastie pristúpila k modernizácii stroja, ktorý stojí na vrchole jej ponuky a právom je označovaný za kráľa ciest.
Jeho veličenstvo Gold Wing 1800 2012 |
Zoznámenie
Gold Wing asi netreba nikomu predstavovať. Každý, kto sa len trochu zaujíma o motorky, o ňom niekedy určite počul, videl a možno sa aj odviezol. Mnohými zatracovaný ako príliš ťažký, no mnohými aj milovaný a obdivovaný. Nakoniec nie je to žiadny nováčik, prvý model bol predstavený v roku 1974 – GL 1000 Gold Wing. Je tomu už viac ako 30 rokov, čo sa Gold Wing predstavil v takej podobe s boxer motorom (vtedy štvorvalec 1100 kubíkov - GL1100 Gold Wing Interstate) s mohutnou kapotážou a vybavený audio systémom. V roku 1988 sa na svetlo sveta dostáva už prvý šesťvalcový Gold Wing, ktorý mal motor so zdvihovým objemom väčším ako mnoho automobilov tej doby. Do výbavy dostal spiatočku, stereo systém, interkom a veľký batožinový priestor. Bol natoľko úspešný, že vládol svetu luxusného cestovania 12 rokov až do roku 2001 kedy prišiel na svet GL 1800. Šesťvalec znovu narástol na úctyhodných 1832 kubíkov a dostal elektronické vstrekovanie, voliteľné ABS a bol vďaka novému hliníkovému rámu dokonca ľahší ako jeho predchodca. Posledná modifikácia prišla v roku 2006 v podobe voliteľného airbagu – jediný svojho druhu medzi motocyklami, zabudovanej GPS navigácie vrátane hlasových povelov, vyhrievaných sedadiel a rukovätí. V roku 2010 bola výroba Gold Wingov v USA zastavená a presunutá do Japonska. Odtiaľ pochádza aj tento nový kúsok, ktorý si otestujeme.
Model 2012 prináša zmeny a úpravy, ktoré by sme mohli nazvať kozmetické. Zmenil sa vzhľad predných svetlometov – vnútro svetlometov je tmavé. Prepracované boli mierne bočné plasty, kde si našlo miesto nové okrúhle logo Hondy. Zaujímavé je, že z kapotáže vypustili dva vetráky, ktoré vháňali teplý vzduch na kolená jazdca. Najviac zmien nájdeme v zadnej časti. Prepracované boli bočné kufre, majú skosený pretiahnutý tvar a aj väčší objem. S kuframi sa menili aj rozmerné zadné svetlomety.
Pohonná jednotka zostáva bez zmien. Gold Wing poháňa šesťvalcový boxer s výkonom 87 kW, ale podstatnejší je údaj o krútiaku, ktorý ma hodnotu 167 Nm dostupných v 4000 otáčkach. Bez zmien zostáva aj rám z hliníkových zliatin a podvozok s brzdovým systémom.
Hračky pre veľkých chlapcov
Gold Wing bola vždy motorka s nadštandardnou výbavou. Všetko to, čo na ňom nájdete, som podrobne predstavil vo videu, a tak netradične začnem videom už v úvode článku.
Video - full HD rozlíšenie
Video je dostupné aj vo Full HD - prepnite si kvalitu v youtube prehrávači.
Video: Honda GL 1800 Goldwing 2012 road test HD
Aby ste však neboli ukrátení, pokúsim sa všetky elektronické hračky a systémy, ktoré sa na palube nachádzajú, popísať. Začnem audio systémom. Ten je zabudovaný do motorky a využíva spoločný rozmerný plne farebný displej navigácie. Zvuk sa prenáša k jazdcovi dvojicou reproduktorov v prednej kapotáži a ďalšie dva repráky sú vzadu v opierkach spolujazdca. Autorádio je vybavené systémom RDS a na kvalitný príjem signálu používa veľkú anténu v zadnej časti. Tá je sklopná pre prípad, že budete parkovať v garáži z nižším stropom.
Okrem rádia zvláda audio systém aj prehrávanie súborov MP3, WMA a AAC z pamäťového kľúča, ktorý sa pripája v hornom kufri alebo z externého audio vstupu, ktorý je v prednej skrinke v kapotáži. Aj keď sa veľmi tešíme, že rádio prehráva MP3, nevie však čítať a zobrazovať názvy skladieb. Audio systém je vybavený systémom AVLS, ktorý automaticky zvyšuje hlasitosť reprodukcie podľa rýchlosti jazdy. Na ovládanie rádia slúžia ovládače na ľavej rukoväti a na ľavom paneli. Jazdec má poruke hlavne ovládanie hlasitosti, rýchle stíšenie, prepínanie kanálov alebo skladieb a ovládanie funkcií RDS.
Na pravej rukoväti nájdeme okrem štandardných prepínačov ovládanie tempomatu a veľmi užitočnú elektronickú spiatočku. Tlačidlá na pravom paneli slúžia na elektronické nastavenie predpätia podvozku a výšky svetlometov s dvoma pamäťami a dolná časť panelu je vyhradená na ovládanie navigácie. Predpätie, svetlomety a aj navigáciu je možno ovládať iba keď motorka nie je v pohybe.
Ovládače všetkých tých hračiek |
Navigačný systém je plne zabudovaný a pochádza z dielne Garminu. Nachádza sa v zadnom kufri, kde je možne meniť mapové podklady na pamäťovej karte. Navigácia využíva spomínaný rozmerný displej s vynikajúcou čitateľnosťou. Poteší aj fakt, že navigácia je v slovenčine. Displej je možne prepnúť do režimu rádio, navigácia, alebo zmiešaný režim. Na ľavej rukoväti je tlačidlo na ovládanie zoomu navigácie, alebo pre vyvolanie/zopakovanie hlasového povelu.
Pre dokonalú komunikáciu je Gold Wing vybavený interkomom. Jazdec aj spolujazdec majú po ruke veľké utesnené konektory, do ktorých si pripoja prilby a potom sa môžu pohodlne rozprávať a počúvať audio systém.
Aby bol zoznam kompletný spomeniem rozmernú prístrojovku s analógovými budíkmi a množstvom dobre čitateľných kontroliek. Celkové a dve denné počítadlá kilometrov sa zobrazujú na spoločnom displeji s navigáciou, rovnako ako vonkajšia teplota. Žiaľ, chýba komplexnejší palubný počítač s údajmi o spotrebe, dojazde a podobne.
Predný plexi štít je asi z tých najrozmernejších v motosvete. V strednej časti sa nachádza vetrák, ktorým sa dá pustiť k jazdcovi čerstvý vzduch. Výška plexi sa dá meniť, no treba k tomu povoliť dve páčky po bokoch a posúvať ho ručne. Škoda, že toto nedopracovali na elektronické nastavovanie. V kapotáži sa vľavo pred jazdcom nachádza ešte spomínaná neuzamykateľná skrinka na doklady a jedná páčka, ktorou sa ovládajú prieduchy, ktoré smerujú teplý vzduch od motora na nohy jazdca.
V strednej časti panelu pred jazdcom sa nachádza spínacia skrinka, ktorá má aj na motorkách netradičnú polohu ACC, v ktorej je zapnuté celé elektronické príslušenstvo. Vedľa sú aj niekoľkostupňové ovládače vyhrievaného sedla a rukovätí jazdca. Spolujazdec má v opierkach už spomínané reproduktory a pod nimi dvojicu praktických odkladacích skriniek. Na ľavej strane potom ovládač vyhrievaného sedla a konektor interkomu.
Tak vskutku dlhé predstavenie, ale poďme vysadnúť do sedla.
Gold Wing v meste
Gold Wing pri prvom pohľade vzbudzuje rešpekt, rozmery sa asi nedajú porovnať s ničím iným na dvoch kolesách. Ako však rýchlo zistíš po vysadnutí do sedla, dvihnúť ho z bočáku nie je žiadny problém. Je to vďaka nízkemu ťažisku plochého motora a celej konštrukcie. To je úplná alfa a omega celého jazdenia na Gold Wingu a toho, že napriek obrovskej hmotnosti je to stále ovládateľná motorka.
Hneď po rozbehu mizne pocit z ťažkej motorky a s Gold Wingom sa dá pekne a ľahko manévrovať. Šírka stroja ho nepredurčuje na nejaké tlačenie sa na čelo kolóny v meste, ale stále je to motorka a oproti autám úzka a dá sa to. Asi ako s poriadne bočnými kuframi naloženou motorkou. Tu sa dá dobre spoľahnúť na fakt, že najširšie na motorke sú spätné zrkadlá a kde sa s nimi vojdeš, tam prejde aj zvyšok motorky. Keď sme pri zrkadlách, sú nadrozmerné viditeľnosť v nich je priam dokonalá.
Presun v meste je hladký a plynulý, mohutný motor ma krútiaku na rozdávanie a v nízkych otáčkach odjazdí mestské rýchlosti aj na vyšších kvaltoch. Motorka má dobrú stabilitu aj na menej kvalitných cestách a vysporiada sa aj s pozdĺžnymi nerovnosťami. Jazdu spríjemňuje hudba z reproduktorov, ktorá ale zabezpečí, že zrak každého okoloidúceho skončí na tebe. Je to motorka, ktorá jednoducho vzbudzuje pozornosť vždy a všade.
Jedinou nevýhodou pohybu v meste počas horúcich dní je teplo. Okolitých vzduch sa k jazdcovi nedostane a treba mať naozaj dobre odvetrané oblečenie. Aj preto často vidíte jazdcov na Gold Wingoch v tričku a šortkách.
Turistika - žiadna cesta nie je preň dosť dlhá
Na turistiku bol zrodený, je to doslova hltač kilometrov, ale nemyslite si, že len diaľničných. Ja sám som ho zobral na cesty každej úrovne, diaľnicou počnúc až po tie najužšie horské asfaltky, plné dier a štrku. Poďme ale pekne po poriadku.
Jazdec sa usadí do maximálne pohodlného širokého kresla, ktoré je len 740 mm nad zemou. Vďaka tomu hravo a dobre dotiahne na zem čo je pri manipulácii veľmi podstatné. Nenechaj sa ale zlákať, nohy hneď po rozjazde patria na stupačky, veľa jazdcov na GW padá práve preto, že sa snaží pri pomalej jazde alebo otáčaní nohami "kolobežkovať" Stupačky sú taktiež širšie ako býva zvykom a sú mierne vpredu. Posed je pohodlný, a výhľad na cestu perfektný. Niektorí jazdci by asi ocenili sedlo trochu vyššie pre menej ohnuté kolená. Priam kráľovské pohodlie je dopriate aj spolujazdcovi, sedí v bezkonkurenčnom kresle, s opierkou vzadu a po bokoch má opierky na ruky. Nohy má uložené na veľkých sklopných plošinách. Pokiaľ ide o celkové pohodlie sedenia, nemá asi Gold Wing konkurenciu. Ochrana jazdca pred vetrom je taktiež úplne dokonalá, to znamená, že s plexi v najvyššej polohe na jazdca absolútne nefúka, to platí na telo, prilbu, ale aj na nohy a ruky. Horšie je to už zo spolujazdcom, na ktorého ide pri vyšších rýchlostiach už nejaký nápor vzduchu.
Základom komfortného jazdenia je motor. Tento ťahúň má silu v každých otáčkach už od voľnobehu. Je to motor ako z auta, maximálne otáčky sú okolo 6 000, ale ten záťah nenájdete na žiadnej inej motorke. To zrýchlenie je neskutočne nákazlivé, tá sila, ktorou vás zatlačí do sedla. Aj keď sa na Gold Wingu tá jazdiť na neskutočnú pohodu, ja som si nikdy nenechal ujsť príležitosť poriadne za to zatiahnuť.
Golďas umožňuje naozaj svižnú jazdu. Aj keď možno vyzerá nemotorne, nie je s ním problém jazdiť ako na každej inej motorke, predbiehanie je kapitola sama o sebe – je to iba záležitosť pootočenia plynu. Vďaka nízkemu ťažisku sa veľmi dobre ovláda, ide ľahučko do zákrut a poriadnych náklonov. Len stupačky sú nižšie a dosť rýchlo sa prihlásia. Verte tomu, alebo nie, je to motorka, na ktorej je zábava jazdiť a pasia vyberať zákruty.
Ak teda rátam dobre, tak sú tu nákazlivé veci už dve, záťah motora a ľahkosť, akou sa Golďas púšťa do zákrut a ako tam sedí...
Podvozok je možné pre plne nabalenú motorku a jazdu vo dvojici pritvrdiť. Predpätie je možné nastaviť v 20 stupňoch elektronicky ovládačmi v pravej kapotáži, rovnako aj výšku svetlometov. K dispozícii sú aj dve pamäte na dve nastavenia. Pokiaľ ide o podvozok, Gold Wing jazdí ako veľká loď. Napriek hmotnosti veľmi dobre filtruje nerovnosti a málokedy obťažuje jazdcov. Jazda je veľmi komfortná.
Pre pasažierov je k dispozícii dokopy 150 litrov batožinového priestoru. Dve integrálne prilby sa pohodlne zmestia do horného kufra. Rovnako sa prilba zmestí aj do bočného kufra. Kufre sú samozrejme zamykacie, ale okrem kľúča je možné ich odomknúť aj diaľkovým ovládačom. Nechýbajú ani dva háčiky na zamknutie prilieb zo spodnej časti topcasu.
Samostatný odsek si zaslúži aj tempomat. Jeho najlepšou vlastnosťou je fakt, že sa plynom nevypína. To má dve výhody: 1. nevypneš si ho po prejazde nerovností, keď pohneš plynom ako na iných motorkách s tempomatom, 2. môžeš si nastaviť rýchlosť a keď chceš povedzme obehnúť auto, stačí pridať plyn. Po obiehacom manévri je tempomat stále aktívny.
Vzhľadom na hmotnosť každý ocení elektronickú spiatočku, ale ako som sám zistil, pokiaľ je to na rovine, stále nie je problém Golďasa zacúvať aj na klasický nožný pohon. No a k dokonalému komfortu musím spomenúť ešte perfektne viacstupňovo nastaviteľné vyhrievanie sedadiel a rukovätí, ktoré si nastavíte do každej teploty.
Najlepšie na to celom je ale fakt, že ten motor a ten krútiak a sila vás nebudú stáť až toľko. Golďas totiž nežerie vôbec tak veľa ako by ste očakávali. Aj pri naozaj svižnej jazde som sa dostal na cca 6,5 litra na stovku. V turistickom tempe sa dá jazdiť okolo 5 až 5,5 litra, max pri bláznení je niekde okolo osmičky. Vďaka spotrebe a 25-litrovej nádrži je dojazd s prehľadom okolo 300 km a viac.
Názor druhého redaktora:
Feri Zubal - zeON
Príležitosť vyskúšať si motorku akou je Honda GL1800 Gold Wing sa nedá odmietnuť. Obrovský kolos so šesťvalcovým motorom, veľkými koženými sedačkami, rádiom a množstvom všemožných tlačidiel u mňa vzbudzuje hneď na začiatku rešpekt. Nečudo, že sa pri prvých manévroch na mieste cítim trochu nesvoj. Na veľké motorky som zvyknutý, no táto Honda je predsa len upečená z iného cesta, presnejšie Amerického cesta. Neviem si predstaviť ako by som ju dvíhal keby mi nebodaj padla na bok a ako by som prípadné škody uhradil. Decentne zamaskované padáky síce má ale to množstvo plastov by sa škrabanom iste nevyhlo. V pohode ale ostávam najmä vďaka nízko uloženému sedadlu z ktorého dosiahnem na zem s veľkými rezervami a spiatočke poháňanej štartérom.
Na motorke sa má ale jazdiť. Rozbehnutý Golďas to je veru iná strojovňa. V meste teda nič extra, ten stroj je tak veľký, že stráca v spleti uličiek, kruháčov, áut... práve výhody motorky. Ešteže preň platí, kam sa vopchajú späťáky, tam sa zmestí aj zadná časť s kuframi. Preto rýchlo preč z mesta na roviny a do rýchlych tiahlych zákrut. Tam sa na Gold Wingu cítim ako kráľ. Motorka poslúcha všetky moje pokyny. Nízko uložené ťažisko a kľudný motor sa starajú o to, aby Honda jazdcovi zbytočne nezavarila pod zadkom. Len treba dbať na veľkú váhu ženúcu sa vpred na dvoch kolesách. Pol tony fyzika predsa len tlačí zo zákrut von iným spôsobom a pozor aj na zotrvačnosť pri brzdení. Niežeby to brzdy nezvládali, práve naopak, celý brzdový systém spolu prednou vidlou, ktorá sa pri brzdení neponára, funguje perfektne. Nemožno však očakávať jedovatý nástup brzdného účinku ako napríklad na ľahkých naháčoch.
Keď som si v hlave ujasnil na čom sedím ostalo mi jediné, užívať si extrémne veľké dávky pohody a luxusu, ktorý Golďas ponúka. Keďže som bol jeho pánom iba na krátky čas, ani zďaleka som nemohol zvládnuť otestovať všetky tlačidlá, veď ja aj tak nie som „elektro“ typ. Preto som si iba pichol mobil do jacku a prehnal svoje obľúbené skladby reprákmi. Nastala neskonalá pohoda. Šesťvalec si podo mnou bzučal ako nejaký elektromotor až do chvíle keď som poriadne zavalašil po plyne. Skladba Runnin´Wild od Airbourne s každým pridaným km/h naberala na hlasitosti a to je veru prudko návyková vec, taký riadny hecing od výroby. Dokonca aj motor znel pri vyšších otáčkach ako vec ktorá skutočne spaľuje benzín.
O to viac ma zamrzeli nedokonalosti v niektorých detailoch ako napríklad nastavovanie predného štítu či dekle malých odkladacích priestorov, z ktorých som mal pocit, že sa dosť skoro opotrebujú. Hlavne som však bol prekvapený zo správania motorky po nasadnutí spolujazdca. Je pravdou, že vzadu nesedela moja obvyklá obľúbená záťaž, ale čakal som, že turista akým je Gold Wing bude voči takýmto situáciám doslova imúnny. Áno správanie motorky spolujazdec bezpochyby ovplyvní, no tu ho bolo cítiť výrazne, čo ma prekvapilo.
Plusy a mínusy
Motor, pohodlie, rádio, spiatočka, brzdy | Manipulácia na mieste, zopár lacno pôsobiacich detailov |
Konkurencia
Hmmm, má Golďas vôbec konkurenciu? Mal nejakú za posledných viac ako 30 rokov? Ako sa to vezme. Aj iné značky robili grand-tourery a dlhodobo to boli hlavne Harley Davidson a BMW. Ale podľa môjho názoru nikdy nezašli tak ďaleko... Aj preto zostáva Golďas kategóriou samou o sebe a aj preto má toľko fanúšikov po celom svete.
Z aktuálnej konkurencie spomeniem nové šesťvalcové BMW K 1600 GTL. Aj keď testovačka zatiaľ nebola k dispozícii (chceli sme ju aj na priame porovnanie s Golďasom), je jasné, že je to model z trochu iného cesta. Oveľa športovejšie zameraný s väčším výkonom. Od pohľadu vyzerá športovejšie. V BMW si grand-trouring predstavujú asi skôr ako grand-sport-touring. Verím, že ho ešte budeme mať možnosť vyskúšať.
No a potom je tu americká legenda - HD Electra Glide. Tiež nemenej obľúbená ako Gold Wing. Osadená tradičným veľkým véčkom, kopou chrómu a amerického železa. Znovu zameraná skôr na klasiku, veľký pohodlný Harley pre vyznávačov tejto značky.
Záver
Gold Wing je úžasná motorka, nech sa tomu bránim ako chcem, je to fakt. Pre mňa zostáva najväčším plusom to, že je úžasne jazditeľná a ovládateľná motorka. Až sa tomu veriť nechce, od mesta, cez pokrútené cesty až na diaľnice. Kilometre v jeho sedle ubiehajú akosi rýchlejšie a rýchlosť jazdy sa zdá obvykle nižšia ako v skutočnosti je.
Je to ale motorka, ktorá patrí do rúk skúsenejšieho jazdca. Určite si treba zvyknúť na vyššiu hmotnosť pri manévrovaní na mieste, otáčaní a podobne, ale to mne samému po dni spolužitia nečinilo akékoľvek problémy. Prešiel som s Golďasom všetkými možnými cestičkami, od najužších asfaltiek aj s nekvalitným povrchom až po rýchle diaľnice a vždy s úsmevom na tvári. Golďas je kategóriou samou o sebe a presne aj takého majiteľa si vyžaduje, takého, ktorý vie čo chce a Gold Winga si kúpi. Ja osobne si ho dovolím tiež napísať na zoznam "someday maybe" a verím, že sa mi to niekedy vyplní...
Vidíme sa na cestách |
Plusy, mínusy
úžasný záťah motora, bezkonkurenčný komfort, kvalitný audio systém | chýba palubný počítač, žiadna 12V zásuvka, nastavovanie plexi štítu nie je elektrické |
Pozadie / Wallpaper
Čo by ťa mohlo zaujímať:
Honda GL 1800 Gold Wing 2012
Servisný interval | 12 000 km |
Spotreba | 6,1 l/100 km |
Objem nádrže z toho rezerva | 25 l (4 l rez.) |
Dojazd (po kontrolku rezervy) | 307 km |
Otáčky motora pri 50, 90, 130 kmh | 1 500 ot. / 2 500 ot. / 3 500 ot. |
Cena motorky | 29 900 EUR |
Ceny vybraných doplnkov
Nosič kufra topcase | v sérii |
Kufor topcase | v sérii |
Nosič bočných kufrov + kufre | v sérii |
Príplatok ABS | v sérii |
Vyhriavané rukoväte | v sérii |
Turistické plexi | - |
Tankvak | - |
Padacie rámy | v sérii |
Ochrana motora | - |
Ceny vybraných ND
Páčka brzdy | 98,9 EUR |
Stupačka | 25,1 EUR |
Spätné zrkadlo | 388,9 EUR |
Smerovka | 89,8 EUR |
Svetlomet | 665 EUR |
Text: Tomáš Hajduch - Awia, Feri Zubal - zeON
Foto: majkyke, Tomáš Hajduch - Awia
Motocykel na test poskytla spoločnosť Honda Slovakia. Redaktori Motoride.sk jazdia v oblečení 4SR, Held prilbách Suomy od firmy Styx.
Foto: | |||
Všeobecné informácie: | |||
Výrobca: | Honda | BMW | Harley-Davidson |
Model: | GL 1800 Gold Wing ABS | K 1600 GTL | FLHTC Electra Glide Classic |
Rok: | 2012 | 2012 | 2012 |
Novinka: | NOVINKA 2012 | ||
Kategória: | Cestovná | Cestovná | Cestovná |
Motor: | |||
Typ motora: | šesťvalcový boxer (4T) | šesťvalec (4T) | vidlicový dvojvalec (4T) |
Objem: | 1832 ccm | 1649 ccm | 1690 ccm |
Max. výkon: | 118.3 k (87.0 kW) / 5500 ot. | 160.5 k (118.0 kW) / 7750 ot. | |
Max. krútiaci moment: | 167 Nm / 4000 ot. | 175 Nm / 5250 ot. | 134 Nm / 3500 ot. |
Kompresný pomer: | 9,8 : 1 | 12.2:1 | |
Vŕtanie x Zdvih: | 74 x 71 mm | 72 mm x 67.5 mm | 98.4 x 111.1 mm |
Palivový system: | vstrekovanie | vstrekovanie | |
Rozvod: | SOHC (2V) | DOHC (4V) | DOHC |
Chladenie: | kvapalinou | kvapalinou | vzduchom |
Pohon / Podvozok: | |||
Prevodovka: | manuálna 5-stupňová | manuálna 6-stupňová | manuálna 6-stupňová |
Sekundárny pohon: | kardan | kardan | |
Zdvih vpredu: | 125 mm | ||
Zdvih vzadu: | 135 mm | ||
Brzdy vpredu: | dvojkotúčová | dvojkotúčová | dvojkotúčová |
Priemer bŕzd vpredu: | 296 mm | 320 mm | |
Pneu vpredu: | 130/70-R18 (63H) | 120/70-ZR17 | 130/80B17 |
Brzdy vzadu: | jednokotúčová | jednokotúčová | jednokotúčová |
Priemer bŕzd vzadu: | 316 mm | 320 mm | |
Pneu vzadu: | 180/60-R16 (74H) | 190/55-ZR17 | 180/65B16 |
Hmotnosť / Rozmery: | |||
Suchá hmotnosť: | 321 kg | 400 kg | |
Hmotnosť s náplňami: | 413 kg | 348 kg | |
Výška sedla: | 740 mm | 750 mm | 740 mm |
Rázvor: | 1690 mm | 1680 mm | 2515 mm |
Dĺžka: | 2630 mm | 2489 mm | |
Šírka: | 945 mm | 1000 mm | |
Výška: | 1455 mm | 1465 mm | |
Svetlá výška: | 125 mm | 130 mm | |
Objem nádrže: | 25 l | 26.5 l | 22.7 l |
Dynamické Parametre / Spotreba: | |||
Max. rýchlosť: | 200 km/h | ||
Spotreba paliva: | 6.1 l/100km | ||
Dojazd po rezervu: | cca 307 km |
Pridané: 21.06.2012 Autor: Tomáš Hajduch - Awia Zdieľať
Súvisiace články:
- Honda Goldwing 2012 predstavená už aj v Európe - Redakcia
- Test Honda GL 1800 Gold Wing - turisticus maximalis - Herghott
- Honda inovovala GoldWing pre rok 2012 - Awia
- Honda Gold Wing F6B 2013 - Žehlička na asfalt - eNeM
- Honda GL1800 Goldwing Tour DCT 2019 - luxusný šesťvalec trochu inak - Awia
- Honda Crossrunner - japonský kríženec - Awia
- PREDSTAVENIE HONDA GOLD WING GL 1800 (RC 47) - TTom
- Honda Gold Wing a Gold Wing F6B 40th anniversary 2015 - zeON
- Ojedinelá odťahovka - Honda Goldwing - gilbert
- Nový Goldwing od Hondy by mal pomaly prísť na svet - zeON
Ďalšie články tohto autora:
- Naživo: S Awiom do Indie 2024 - Royal Enfield trip
- Moto Morini Corsaro GT 2025 - športovo zameraný crossover
- Obnovená značka Morbidelli prináša T502X a T1002VX s véčkovým dvojvalcom pre rok 2025
- Moto Guzzi Stelvio Duecento Tribute 2025 oslavuje 200 rokov priesmyku Stelvio
- Moto Morini X-Cape 700 2025 má nový motor
- Moto Morini X-Cape 1200 2025 ide do predaja
- Kymco AK 575 Premium 2025 prichádza zo zvačšeným motorom
- Mondial Mud 452 2025 ďalší maly adventure bike s motorom CF
- Moto Morini Alltrhike 450 2025 - Dobrodružstvo pre všetkých
- Offroadové CFMOTO 800MT-X sa dočkalo sériovej podoby pre rok 2025
- ... zobraz všetky články od tohto autora